Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 30 травня 2024, питання №110985

Чи можна вступити на ту ж спеціальність на бюджет після відрахування?

Доброго дня! Рік провчився на бюджеті, перший семестр отримував стипендію. Відраховуюсь та через рік хочу вступити на цю ж спеціальність, але в інши ЗВО. Чи можу я вступити знову на бюджет? Якщо потрібно відшкодувати кошти, то як і де дізнатися хоча б приблизну суму?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Петро!

    Відшкодування вартості попереднього навчання на бюджеті відбувається вже після повторного зарахування на навчання до нового закладу вищої освіти. Згідно з порядком відшкодування бюджетних коштів, у наказі про зарахування особи на повторне навчання на бюджеті встановлюється строк відшкодування коштів, що не перевищує 10 робочих днів з дня початку навчального року.

    Після зарахування, студент має звернутись у відповідний відділ нового закладу вищої освіти (наприклад, планово-фінансовий), який не пізніше трьох днів після звернення повинен видати розрахунковий документ, у якому вказується сума відшкодування, а також номер рахунку на який потрібно сплатити кошти. Для такого розрахунку потрібна буде академічна довідка (про кількість кредитів та вивчені академічні дисципліни) з попереднього місця навчання, яка видається студентові одразу після відрахування з попереднього місця навчання.

    Якщо матеріальне становище студента не дозволяє оплатити усю суму відшкодування одразу, то він може звернутися до керівника закладу вищої освіти з вмотивованою заявою про реструктуризацію відшкодування коштів. У такому випадку доведеться заплатити не менше 50 відсотків загального розміру коштів одразу, а решту – частинами до кінця поточного навчального року.

    Сума відшкодування вартості навчання за один семестр навчального року розраховується за формулою: S = Σ (Vі × 0,5) × ((K - Kз)/K).

    Згідно з даною формулою, сума, що підлягає відшкодуванню (S) вираховується на основі середньої річної вартості навчання за рахунок загального фонду державного або місцевого бюджету одного студента (Vі), кількості кредитів за іспити та заліки, що були складені студентом (К), а також кількості кредитів за іспити та заліки, які зараховані закладом вищої освіти за новим місцем навчання (Kз).

    Детальніше за посиланням https://osvita.ua/consultations/bachelor/69378/

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Петро Клієнт 5 місяців тому

      А де можна дізнатися середньо річну вартість навчання за рахунок загального фонду державного або місцевого бюджету одного студента (Vі). Читав, що має бути звіт про виконання паспорта бюджетної програми за рік, що міститься на офіційному веб-сайті головного розпорядника коштів, але знайти його не зміг. Підкажіть будь-ласка на якому сайті шукати чи хто головний розпорядник коштів. Дякую!

      • Айвазян Юрій Климентійович

        У відповідності із ЗУ "Про звернення громадян" зверніться із запитом до виконавчого органу відповідної місцевої Ради або до МОН України.

        • Петро Клієнт 5 місяців тому

          Зрозумів. Дякую!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України