Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 04 червня 2024, питання №111454

Як запобігти виплати заборгованості?

Доброго дня. Є квартира і у ній прописано дві людини: 1 власник - батько, безробітний, який пішов від сімʼї, не виплачує аліменти, не допомагає. 2- власник - його син, прописаний у цій же квартирі. Ситуація така: 1 власник(батько) прожив життя у цій квартирі, не сплачуючи за неї і зробивши заборгованість у розмірі 204 тисячі гривень. Другий власник, ніколи не претендував на квартиру і жодного дня там не прожив. Сину заблокували всі рахунки через заборгованість батька і тепер має проблеми які створив для нього батько. Що робити?

Відповіді юристів (1)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 5 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! Два співвласники повинні нести тягар утримання своєї власності, в т.ч., сплачувати комунальні платежі. На батькові лечить тягар більшої сплати, бо він користувався тими послугами, якими не користувався син. Якщо подадуть позов до суду то будуть стягувати борг у солідарному порядку, доречно буде подати заяву про застосування строку позовної давності (далі 2020 року борг не сплачується за строком давності, за період "після" сплачується так як була пандемія, а надалі війна і строки призупинились).

    Другий співвласник - син не може претендувати на квартиру, бо він її співвласник.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України