Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день, мене забрали на вулиці без поліції, за руку провели ВЛК та в той же день відправили у НЦ. Я маю захворювання язва желудка, кіста в гайморовой пазухе, невроз неврастенічний, мав операцію з апендициту та операцію з грижі піщевода. В минулому році мені дали направлення на планову госпіталізацію у психдиспансер ( воно дійсне ще ). Мені потрібне дообстеження, зараз я маю панічні атаки мені дуже складно знаходитися у нц.
Рапорт на пере проходження влк написати не дають. Результатів влк на руках не маю, копію не видали.
Що можна зробити у моїй ситуації?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Пишіть рапорт щодо направлення Вас на ВЛК.
Таке право передбачено Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Такі можете подати скаргу до ДБР та уповноваженого з прав людини Верховної ради України.
Крім цього рішення ВЛК Ви можете оскаржити до ЦВЛК чи суду.
не дають писати рапорт, я тут прав не маю
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіРапорт можете направити поштою чи через оперативне командування.
Також можете подати скаргу до ДБР та уповноваженого з прав людини Верховної ради України.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитро!
У Вашій ситуації потрібно писати рапорт щодо направлення на лікування у зв'язку зі значним погіршенням стану зоров'я, а вже після цього подавати рапорт з приводу направлення на проходження повторної ВЛК. Ви звертались до мед.частини зі скаргами?
В іншому варіанті Вам потрібно оскаржити неправомірне рішення низової ВЛК до вищестоячої ВЛК. Тобто, якщо Ви проходили ВЛК в міському або районному ТЦК, оскаржувати потрібно спочатку до обласної ВЛК.
Відповідно до глави 3 розділу І Наказу МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», яка регулює порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК:
«Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на повторний (контрольний) медичний огляд».
Щодо протиправних дій командира, тоу Розділі V Дисциплінарного статуту Збройних Сил України зазначено:
Усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі: прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод; незаконного покладення на них обов’язків або незаконного притягнення до відповідальності.
Для оскарження бездіяльності командирів військових частин телефонуйте на гарячу лінію Міністерства оборони України 0 800 500 442, до Військової служби правопорядку (044) 454-73-08 у робочий час, (044) 4547303 у неробочий час, уповноваженного з прав людини 0 800 501 720, 044 299 74 08.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Добрий день, мене забрали на вулиці без поліції, за руку провели ВЛК та в той же день відправили у НЦ. Я маю захворювання язва желудка, кіста в гайморовой пазухе, невроз неврастенічний, мав операцію з апендициту та операцію з грижі піщевода. В минулому році мені дали направлення на планову госпіталізацію у психдиспансер ( воно дійсне ще ). Мені потрібне дообстеження, зараз я маю панічні атаки мені дуже складно знаходитися у нц.Рапорт на пере проходження влк написати не дають. Результатів влк на руках не маю, копію не видали.Що можна зробити у моїй ситуації?
Терміново подавайте рапорт про погіршення стану здоров'я та направлення на ВЛК. Я додам зразок такого рапорту до моєї відповіді. Також треба телефонувати на гарячу лінію МОУ, звертатися до інших інстанцій зі скаргами про незаконну мобілізацію.
ЗВЕРТАЮ УВАГУ НА лінію Міністерства оборони України та ЗСУ для скарг щодо порушень порядку мобілізації:
0-800-500-410;
Назвати:
- ПІБ мобілізованої особи;
- Номер в/ч, в яку направили.
З повагою!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пишіть рапорт про погіршення стану здоров'я та проходження ВЛК, Подайте скаргу на гарячу лінію Міністерства оборони України
Міноборони функціонує “гаряча лінія” – 1512. “Гаряча лінія” є інструментом реалізації права громадян на усні звернення з питань, що належать до компетенції Міністерства оборони України.
Вимагайте попереднє рішення ВЛК для його оскарження.
Порядок оскарження постанов (висновку) ВЛКПостанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення).Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).
Досудовий порядок оскарженняВідповідно до абзацу 3 пункту 2.12 наказу Міноборони № 402 визначено, що у спірних питаннях, пов'язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду призовників, питаннях контролю за об'єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК призовник може бути направлений на контрольне обстеження у військовий лікувальний заклад. Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня ,а саме:
ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.
За наслідками розгляду заяви може бути прийняте рішення про проведення повторного або контрольного медичного огляду з метою остаточного вирішення питання щодо придатності до військової служби.
У випадку позасудового порядку оскарження постанови ВЛК необхідно підготувати відповідну заяву про перегляд такої постанови. До такої заяви потрібно додати всі необхідні документи видані військово-лікарською комісією. Для оскарження рішення ВЛК мають бути чіткі підстави, наприклад, непомічена хвороба, помилка ВЛК.
Шаблон скарги на висновок ВЛК (підготовлено Правозахисним центром для військовослужбовців "Принцип")Судовий порядок оскарженняОскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Строки для оскарження (122 КАС)
Судовий збір
Судовий збір за подання заяви до суду фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У 2024 році це 1211,20 грн.
Вимоги до заяви
Вимоги до заяви та необхідні додатки подаються з урахуванням вимог статті 160 і 161 КАС.
Важливо! Звернення з позовною заявою до суду щодо оскарження постанови ВЛК, не зупиняє її виконання