Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Підкажіть, будь-ласка, з приводу наступного питання.
Є військовозобов’язаний з довідкою замість військового квитка.
Є його батько з встановленою 2 групою інвалідності і наявністю довідки ЛКК про потребу у догляді.
Є ще один військовозобов’язаний син, але батьтко надає перевагу у догляді першому за сімейними осбставинами.
Є мати пенсіонерка 71 рік, жінка батька-інваліда.
є нюанс - місце реєстрації віськовозобов’язаного і батька різні, але в межах одного району міста, мати зареєстрована з військовозобов’язаним. Батько наразі проживає з військовозобов’язаним, так як той здійснює за ним догляд.
Питання:
1. за яким пункотом краще оформлювати відстрочку - 9 чи 13?
2. які першочергові дії у ТЦК, враховуючи, що ВОД не має, є тільки довідка замість військового квитка.
3. чи є перепоною мати пенсіонер?
4. чи є проблемою різне місце реєстрації військовозобов’язаного і батька?
Завчасно дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Ну чинне законодавство прямо не забороняє заявити зразу дві підстави для відстрочки, тому не бачу проблеми це зробити в одній заяві.
Відсутність військового квитка не повинно ніяк влпивати на процес розгляду заяви про відстрочку.
4. Ні, це взагалі ніякого впливу не має.
По 13 пункту бачу більше труднощів і питань.
По-перше, є потреба оформлення вибору батька щодо особи військовохобов'язаного серед дітей, яка буде здійснювати догляд. Тобто, якщо є двоє дітей військовозобов'язаних.
Думаю, це краще зробити через певну нотаріальну заяву. Але, нажаль, як це точно повино бути, не підкажу.
По-друге, наявність матері, яка є невійськовозобов'язаною особою і, теоретично, може здійснювати догляд, соже стати причиною відмови.
Тому, якщо вибирати, то я б пробував через п. 9, оскільки, як я розумію, всі необхідні документи у Вас є.
Але і тут є проблема, оскільки по п. 9 необхідно надати документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім'ї, який зобов'язаний здійснювати догляд.
...Але і тут є проблема, оскільки по п. 9 необхідно надати документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім'ї, який зобов'язаний здійснювати догляд...
В цій частині не зрозуміла - Ви маєте на увазі іншу працезданту особу -другого сина? він також військовозобов’язаний. А мати пенсіонерка - непрацездатна.
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, про другого сина, оскільки умови звучать так:
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
А вимоги щодо документів по п. 9 наступні:
для особи, яка зайнята доглядом, - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює догляд, та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім'ї, який зобов'язаний здійснювати догляд (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу іншого працездатного члена сім'ї в постійному догляді, довідка про смерть такого члена сім'ї, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім, або рішення суду про оголошення померлим, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин), документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім'ї, які могли б здійснювати такий догляд;
Тобто з точки зору ТЦК обов'язково виникне питання, що є дружина, яка може здійснювати догляд. Також є інший син військовозобов'язаний, який теж може здійснювати догляд.