Задайте питання юристу

863 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 червня 2024, питання №112384 850₴

Після проходження влк отримав повідомлення

Після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), на яке я пішов через те що у мене статус обмеженно придатний, я отримав лист із назвою "повідомлення", в якому зазначено, що я маю з'явитися до територіального центру комплектування (ТЦК). Чи можна проігнорувати це повідомлення, і чи буде за це таке ж покарання, як за неявку за повісткою?

Відповіді юристів (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    100%

    Вітаю Вас!

    Після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), на яке я пішов через те що у мене статус обмеженно придатний, я отримав лист із назвою "повідомлення", в якому зазначено, що я маю з'явитися до територіального центру комплектування (ТЦК). Чи можна проігнорувати це повідомлення, і чи буде за це таке ж покарання, як за неявку за повісткою?

    Ви отримали саме повідомлення, а не повістку?

    Яким чином воно було доставлено до Вас? Поштовим зв'язком? Ви отримали його під підпис?

    Загалом відповідальність за чинним законодавством передбачена за неявку або по повістці, або по мобілізаційному розпорядженню, або по розпорядження ТЦК та СП на роботу військовозобов'язаного. Такої форми оповіщення, як ПОВІДОМЛЕННЯ, законодавством не передбачено, відповідно відсутні підстави для притягнення до відповідальності.

    АЛЕ!!! Є доволі цікава стаття 337 КК України.

    Стаття 337. Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів

    1. Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, -

    карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.

    2. Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів -

    карається штрафом від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років...".

    Розберемо зокрема рішення Березнівського районного суду від 28.02.2024 (справа № 555/442/24).

    Короткий виклад обставин справи:

    Особа, являючись військовозобов'язаною відповідно до ст. 37 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та зобов'язаною стати на військовий облік, 15.02.2024 отримала під особистий підпис попередження від начальника ТЦК та СП про необхідність прибуття о 09.00 год. 16.02.2024 для уточнення військово-облікових даних. Особа, будучи попереджена про кримінальну відповідальність, передбачену частиною 1 статті 337 Кримінального кодексу України, всупереч вимогам Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу», умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, з метою ухилення від постановки на військовий облік, не маючи поважних причин для неявки, 16.02.2024 для постановки на військовий облік не з'явилася, чим ухилилася від військового обліку.

    За таких умов суд вважає, що обвинуваченому слід призначити покарання у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 5100 (п`ять тисяч сто) гривень, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.

    Ось так, доволі цікава практика, яка набуває все більшою популярності, особливо у Рівненській області. Переконаний, що далі ми побачимо схожі рішення практично у всіх областях України.

    При цьому зазначу, що обов'язковим елементом для початку кримінального провадження по даній статті є письмове попередження, зроблене відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Але тут мова йде все таки про попередження, а не повідомлення. Тому на мою точку зору, неявка по повідомленню не надає прав та законних підстав для ТЦК для Вашого штрафування у вигляді адміністративного стягнення.

    Звісно, що для предметної розмови отримане повідомлення бажано проаналізувати.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України