Задайте питання юристу

840 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 14 червня 2024, питання №112422

Адміністративна чи кримінальна відповідальність?

На сьогоднішній день яка відповідальність передбачена за відмову від проходження влк, адміністративна чи кримінальна?
Якщо адміністративна, чи означає це, що можна платити штраф скільки завгодно разів і так і не бути засудженим? Чи після певної кількості відмов все ж настає і кримінальна відповідальність?
Якщо кримінальна відповідальність можлива за це правопорушення, то по якій саме статті кримінального кодексу будуть судити людину і яка відповідальність передбачена по цій статті?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Сергію!

    У разі неодноразового, злісного ухилення від проходження ВЛК, кримінальна відповідальність за ст. 336 ККУ не виключається.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дешунін Дмитро Сергійович
    Дешунін Дмитро Сергійович 12 днів тому

    Адвокат, м. Київ, 30 днів досвіду

    Доброго дня,

    На мою думку, відповідальність за 336 ст. ККУ в разі непроходження ВЛК не наступає, оскільки поки ви не пройдете ВЛК - не встановлений факт вашої придатності до служби, відповідно і факт ухилення від служби - відсутній.

    Однак, має місце порушення правил військового обліку, за що передбачена адмін відповідальність по 210 КУПАП (штраф), а також кримінальна - по ст. 337 ККУ "Ухилення від військового обліку", за якою передбачена відповідальність військовозобов'язаного за ухилення від військового обліку, після попередження ТЦК (робиться помітка на повістіці як правило), зокрема:

    штраф (до 8500 грн.) або виправні роботи до 1 року.

    На практиці, кількість вироків по ст. 337 невелика відносно вироків по ст. 336.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України