Задайте питання юристу

859 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 21 червня 2024, питання №113142 340₴

Відстрочка від мобілізації багатодітного батька

Доброго дня! Ми з чоловіком виховуємо трьох дітей, але перша дитина від іншого батька. Рік тому чоловікові дали відстрочку від мобілізації, так як в нього було посвідчення багатодітного батька та довідка, що батько першої дитини не сплачував аліментів, в мене доходів не було.
В цьому місяці ситуація змінилась . Державний виконавець стягнув з батька першої дитини заборгованість і на даний момент борг по виплаті аліментів складає близько 6 місяців, точно не знаю, бо довідку Виконча служба ще не дала. Я ФОП, але доходів не маю.
Чи може мій чоловік претендувати на відстрочку від мобілізацію цього разу? Якщо ні, то можливо це змінити , якщо я відмовлюсь від виплати аліментів?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    .Доброго дня, Альона!

    На жаль, але станом на зараз Ваш чоловік не зможе оформити відстрочку, оскільки для того він повинен бути зазначений, як батько у свідоцтвах про народження дітей. Для цього чоловіку потрібно всиновити Вашу дитину від першого шлюбу, що можливо за згоди біологічного батька або у разі позбавлення останнього батьківських прав.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:

    свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),

    або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,

    або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні,

    або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

    Згідно додатку 5 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»

    Для оформлення відстрочки за пунктом 3 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Вам потрібно подати такі документи:

    1. Свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного

    2. Один із документів:

    • свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або
    • рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), або
    • рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним, або
    • письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або
    • рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину

    Отже, постановою 560 чітко передбачено, що отримати відстрочку можна лише в тому випадку, якщо в свідоцтві про народження дитини вказано батьківство військовозобов'язаного.

    Тому, якщо в свідоцтві про народження дитини чоловік не вказаний як батько, то для оформлення відстрочки йому необхідно усиновити Вашу дитину від першого шлюбу у судовому порядку та змінити батьківство у свідоцтві про народження дитини

    Ознайомтесь з інформацією про усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя - https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%A3%D1%8...

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    100%

    Вітаю Вас!

    Доброго дня! Ми з чоловіком виховуємо трьох дітей, але перша дитина від іншого батька. Рік тому чоловікові дали відстрочку від мобілізації, так як в нього було посвідчення багатодітного батька та довідка, що батько першої дитини не сплачував аліментів, в мене доходів не було.В цьому місяці ситуація змінилась . Державний виконавець стягнув з батька першої дитини заборгованість і на даний момент борг по виплаті аліментів складає близько 6 місяців, точно не знаю, бо довідку Виконча служба ще не дала. Я ФОП, але доходів не маю.Чи може мій чоловік претендувати на відстрочку від мобілізацію цього разу? Якщо ні, то можливо це змінити , якщо я відмовлюсь від виплати аліментів?

    По-перше, за наявності на утриманні у нього 3 дітей, він має право на відстрочку від мобілізації.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

    16 травня 2024 року Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову за № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період", який передбачає, зокрема, перелік підтверджуючих документів для оформлення права на відстрочку по кожній підставі. Щодо Вашої підстави для відстрочки, то постанова передбачає наступні пакети документів:

    По утриманню 3 і більше дітей:

    свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів: свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним, або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину.

    По-друге, практично оформити відстрочку буде не просто, адже стягнення аліментів неопосередковано, але свідчить про певне утримання дитини біологічним батьком. На мою точку зору, найкращим варіантом для Вас буде отримання рішення суду про встановлення юридичного факту утримання чоловіком 3-х дітей. Якщо зможете встановити факт через суд ,відстрочка буде. Звертаю Вашу увагу на порядок оформлення відстрочки.

    "...58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) *особисто* подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    60. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби..."

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA