Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! В грудні 2023 року закінчив магістратуру у вищому навчальному закладі (перед тим бакалаврат, без пауз у навчанні), подаюсь на аспірантуру як на третій рівень вищої освіти. Нещодавно вийшов пост у фейсбуці міністра освіти про те що не аспіранти вечірньої або заочної форми навчання не матимуть права відстрочки. Підкажіть будь ласка, що зараз з аспірантурою, надається аспірантам відстрочка чи лише бюджетникам як написав міністр?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день! Питання не в бюджетниках, а в формі навчання.
Відстрочка надається лише тим особам, хто отримує освіту рівнем вище за попередній і навчається на денній або дуальній формі навчання.
Тобто заочна форма навчання не дає права на відстрочку.
Тобто якщо це буде контрактна форма навчання то також рахується
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак. Різниці немає чи бюджет, чи контракт.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНаказ МОН "Про деякі особливості набуття та поновлення статусу здобувача вищої освіти у 2024 році":
1. Тимчасово до 01 січня 2025 року призупинити:
прийом заяв, проведення конкурсного відбору, укладання договорів про навчання між закладом вищої освіти та вступником, та зарахування на навчання для здобуття третього (освітньо-наукового, освітньо-творчого) рівня вищої освіти та в асистентуру-стажування на денну або дуальну форми здобуття освіти за кошти фізичних та юридичних осіб (крім вступників з числа осіб, визначених частинами першою, третьою, п'ятою, шостою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти)
Ви матимете право на відстрочку тільки за умови вступу на бюджет.
З повагою, адвокат Айвазян.