Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мені 20 років, я зареєструвався в резерв+.
Там написано що я не на обліку, також в мене немає приписного та інших військових документів.
До військового часу я повинен був йти до міської комісії щоб мене визнали не придатним, але мене так і не викликали і не дзвонили з воєнкомату. І зараз я не знаю придатний я чи ні у мирний час. Хотів запитати, що робити щоб уникнути мобілізації до 25?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Починаючи з 18 травня протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК зобов’язані наступні групи осіб:
1. Призовники віком від 17 до 25 років, які мають посвідчення про приписку;
2. Військовозобов’язані віком 25-60 років, які мають тимчасове посвідчення чи військовий квиток;
3. Жінки з медичною та фармацевтичною освітою, які перебувають на військовому обліку.
Отже, протягом 60 днів абсолютно всі мають оновити військово-облікові дані в ТЦК. На це не впливає статус військовозобов’язаного чи наявність підстав для відстрочки. За порушення військового обліку в ТЦК можуть виписати штраф навіть заочно, без присутності порушника.
ВАМ ТРЕБА СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ПРИЗОВНИКІВ.
ЯКЩО ВИ ЦЬОГО НЕ ЗРОБИТЕ, ТО ВАС ПРИТЯГНУТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
Згідно зі ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період тягне за собою накладення штрафу.
У рамках цього закону на людину можуть бути накладені штрафні санкції – від 17 тис. грн до 25 500 грн.
ТАКОЖ ПРИ ПЕРЕВІРЦІ ДОКУМЕНТІВ БУДЕ ВИЯВЛЕНО, ЩО ВИ НЕ СТОЇТЕ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ - ТОМУ ВАС БУДЕ ДОСТАВЛЕНО ДО ТЦКСП.
ПРИ ПРОХОДЖЕННІ ВЛК БУДЕ ВИНЕСЕНО РІШЕННЯ АБО "ПРИДАТНИЙ" , АБО " НЕПРИДАТНИЙ" ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.
В НЕЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПРИЙНЯТОГО ВЛК РІШЕННЯ, У ВАС БУДЕ СТАТУС ПРИЗОВНИКА - ТОМУ ДО 25 РОКІВ ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ви ні разу не були в ТЦК та не ставали на військовий облік? Якщо так - тоді про Вас і не буде ніяких відомостей в Резерв+
До 25 років Вас не мають права мобілізувати, адже по віку Ви являєтесь призовником. Проте, якщо на вулиці Ви зустрінетесь з представниками ТЦК - у Вас можуть вимагати військово-обліковий документ і при його відсутності Вам вручать повістку на уточнення даних.
Згідно Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» під час мобілізації здійснюється призов військовозобов’язаних та резервістів.
Згідно ч. 9 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
Тобто, якщо Ви не проходили строкову службу, не закінчували військову кафедру - до 25 років Ви не підлягає мобілізації.
Скоріш за все, Вас з часом направлять на базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу, проте згідно частини 5 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Вам потрібно стати на військовий облік у ТЦК та пройти ВЛК. Якщо Вас визнають придатним до служби або виключать з обліку у зв'язку з непридатністю - мобілізація Вам не загрожує, оскільки у першому варіанті Ви будете знаходитись у статусі призовника, а не військовозобов'язаного, а у другому - взагалі не матимете більше відношення до ТЦК та мобілізації.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу":
"9. Щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік;
призовники - особи, які взяті на військовий облік;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов’язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;".
Єдине, що можуть зробити - це направити Вас на проходження базової військової служби, проте навіть після цього Ви все одно не підлягатимете мобілізації до 25 років.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"5. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".
Закон України "Про військовий обов’язок і військову службу":
1. Для проходження базової військової служби направляються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі (жіночої статі - добровільно), яким до дня відправлення на базову військову службу виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку.
Зазначені громадяни України можуть один раз обрати рік проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.
3. Направлення громадян України для проходження базової військової служби включає:
прибуття на медичний огляд, професійно-психологічний відбір та засідання комісії з питань направлення для проходження базової військової служби;
проходження медичного огляду (у тому числі, за необхідності, направлення на додаткове медичне обстеження);
проведення професійно-психологічного відбору;
засідання комісії з питань направлення для проходження базової військової служби;
прибуття за зазначеними в повістці районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки адресою та часом для відправлення у навчальну частину (центр) для проходження базової військової служби та знаходження у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (обласному збірному пункті) до відправлення у навчальну частину (центр).
4. Організація направлення громадян України для проходження базової військової служби здійснюється районними державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та органами місцевого самоврядування.
5. Порядок організації підготовки та направлення громадян України для проходження базової військової служби визначається цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.
6. Строки направлення та чисельність громадян України, які направляються на базову військову службу, а також обсяги видатків для забезпечення направлення на базову військову службу, визначаються Кабінетом Міністрів України.
7. Керівники підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування та форми власності сприяють прибуттю громадян України до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (збірних пунктів) шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів.
8. У разі неявки призовника без поважних причин за викликом відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на комісію з питань направлення для проходження базової військової служби він несе відповідальність, установлену законом.
9. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба призовника, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.
У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів".
1. Відстрочка від направлення для проходження базової військової служби надається призовникам, які:
визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я;
навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, вищої духовної освіти за денною або дуальною формою здобуття освіти, в інтернатурі або докторантурі (зазначена відстрочка надається до досягнення особою 24-річного віку);
обрали відповідний рік, в якому бажають пройти базову військову підготовку;
мають право на звільнення з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 цього Закону.
2. Відстрочка від направлення для проходження базової військової служби надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, до прийняття відповідного рішення.
3. У випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від направлення для проходження базової військової служби може бути надана призовникам згідно з рішенням комісії вищого рівня за поданням районних (міських) комісій з питань взяття на військовий облік.
4. Призовники, яким надано відстрочку від направлення для проходження базової військової служби у зв’язку з навчанням у закладах освіти або через сімейні обставини, зобов’язані щороку, до 1 жовтня, подавати до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їхнє право на відстрочку".
1. Від проходження базової військової служби звільняються призовники:
які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах".
З повагою, Адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю,
Щоб уникнути мобілізації до 25 років, слід звернутися до ТЦК для з'ясування свого статусу та проходження відповідних медичних комісій. Ось кроки, які можна вжити:
Звернення до ТЦК та виконання всіх необхідних процедур допоможе вам уникнути мобілізації, якщо ви дійсно непридатні до служби. Якщо ж у вас виникнуть питання або труднощі, рекомендується звернутися за юридичною консультацією.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Мені 20 років, я зареєструвався в резерв+.Там написано що я не на обліку, також в мене немає приписного та інших військових документів.До військового часу я повинен був йти до міської комісії щоб мене визнали не придатним, але мене так і не викликали і не дзвонили з воєнкомату. І зараз я не знаю придатний я чи ні у мирний час. Хотів запитати, що робити щоб уникнути мобілізації до 25?
Тут треба розбиратися, зокрема чи пройшли Ви повністю ВЛК у шкільному віці? Якщо так - Вас визнали непридатним в мирний час? Якщо так, то мали перевести в запас та видати військово-обліковий документ. Документ як ми бачимо Вам не видали, але якщо зарахували до запасу, наразі ТЦК має право Вас мобілізувати. Як варіант, чекати вирішення колізії із зарахованими до запасу особами, які не досягли 25-річного віку. До речі, непоганий варіант.
Тому відповідь на Ваше питання - спробувати розібратися, що сталося у шкільному віці та, власне кажучи, нічого не робити.
З повагою!