Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 05 липня 2024, питання №114391 650₴

Чи я дійсно виключений з обліку і як виправити інформацію в додатку "Резерв+"?

Доброго вечора. З військово-облікових документів в мене є Тимчасове посвідчення замість відйськового квитка (просрочене), де вказано, що я "Згідно Закону України, "пво і вс" ст. 37 п. 5 пп. 2.4 знятий з в/обліку за станом здоров'я..." з відповідною печаткою "знятий з обліку". Якщо я правильно розумію, "знятий з обліку" тут вважається "виключеним з обліку", оскільки вказана причина по якій якраз виключають з обліку? Ще один аргумент, що я саме виключений з обліку і невійськовозобов'язаний в тому, що при видачі цього посвідчення мені ще й поставили штамп в паспорт "Невійськовозобов'язаний".

Але коли я встановив додаток "Резерв+", то там відобразилася інформація, що я на обліку і військовозобов'язаний.

Чому я встановляв додаток "Резерв+"? - Бо в мене тимчасове посвідчення вже просрочене і якщо б зупинили на вулиці, то могли б до цього придертися і направити в ТЦК для оновлення. Тому хотів оновити дані через додаток, щоб завжди під рукою був документ, що я виключений з обліку і невійськовозобов'язаний. Але, нажаль, в додатку чомусь інформація зовсім інша.

До питання прикріпив:
1,2 - Тимчасове посвідчення замість відйськового квитка (з двох сторін)
3 - Сторінка з паспорту, де видно штамп "Невійськовозобов'язаний"
4,5 - Дані, які відображаються в додатку "Резерв+"
6 - Військово-обліковий документ, завантажений з додатку "Резерв+"

Висновку ВЛК в мене на руках немає (може мені не видали в воєнкоматі або десь загубився, то вже давно було). Але є багато різних виписок і висновків про обстеження з лікарні, ще з шкільних років. Стан здоров'я, за яким мене виключили з обліку, якщо простими словами: вроджені аномалії розвитку внутрішніх органів, нефункціонуюча і збільшена права нирка, деякі проблеми з лівою.

Підкажіть будь-ласка, що краще робити в моїй ситуації?
Чи вважаюся я виключеним з обліку і невійськовозобов'язаним? Чи можуть мене з такими документами як зараз, направити на ВЛК?
І чи можна якось виправити дані в Резерв+ і що для цього потрібно?

Відповіді юристів (15)

    Богун Сергій Павлович
    7.7%

    Доброго дня.

    Згідно чинного на той момент законодавства Ви були саме зняті з військового обліку, а не виключені.

    "ст. 86 в

    "Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час"

    Тобто на сьогодні Ви є військовозобов'язаним.

    Турчин Ярослав Олександрович
    11.5%

    ВІТАЮ ВАС, пане МИХАЙЛО!

    На жаль Вас визнано було непридатним не безстроково, а з переосвідченням. Останнє мало відбутися у 2015 році, адже тимчасове посвідчення не просто так видавалося на певний термін і це пов"язано не з забороною безстроково видавати посвідчення (такого не було), а з тим, що мабуть хвороба Ваша має мінливий характер та Ви можете повністю одужати на думку військово-лікарської комісії.

    Оскільки Ви не пройшли перекомісію ВЛК у 2015 році і не підтвердили своє виключення з обліку за медичними показаннями, то Вас певно військовий комісаріат відновив на військовому обліку.

    Тому такі дані зазначені цілком законно в Резерв+.

    Для того, щоб Вас виключили з обліку Вам треба пройти перекомісію ВЛК. Якщо звісно Ваш стан здоров"я наразі за сучасними критеріями дає право на виключення з обліку як непридатного.

    Якщо у Вас є право на відстрочку - Ви можете оформити відстрочку від мобілізації. Це буде і швидше, і простіше.

    Щодо нової редакції відповідної статті захворювання ось актуальні відомості за посиланням.

    https://inseinin.com.ua/tpost/6zpnc8uxz1-stattya-8...

    За відповідною підставою за якою Вас знімали з обліку (стаття 86 Розкладу хвороб) наразі Ви придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.

    Альтернативи немає у цій статті.

    Як правило, якщо Вас не можна відправити на нуль, то у ТЦК та на інші "блатні" тилові посади Вас не мобілізують, бо на такі посади стоїть черга серед тих, хто платить.

    Тож на моє переконання Вам не слід переживати, що Вам випишуть повістку на вулиці і мобілізують.

    Але це лише у разі, якщо Ваш діагноз підтвердиться. З Вами можуть намагатися реалізовувати схему "Придатний, йди звідси"... Ви маєте право вимагати і наполягати на тому, щоб Вас направили на стаціонарне обстеження для підтвердження діагнозу. Без цього на жаль не обійтися. Інакше визнають придатним і ні один суд в Україні Вам не допоможе у оскарженні такої постанови ВЛК.

    Стаття 86: передбачає що Громадяни та військовослужбовці, які страждають на відповідне захворювання, направляються на стаціонарне обстеження та лікування. Факт наявності захворювання повинен бути підтверджений службовою, медичною характеристиками та актами спостереження з військової частини (для військовослужбовців).

    Обстеження повинно бути повним і комплексним за участю невропатолога, уролога та психіатра. Якщо відповідне захворювання є одним із симптомів захворювання нервової або сечостатевої систем, то постанова приймається за статтею Розкладу хвороб, яка передбачає основне захворювання.

    За відсутності патології з боку сечостатевої системи експертний висновок виносить невропатолог.

    Якщо діагноз підтвердиться, то все ок. Якщо ні - то значний ризик бути мобілізованим.

    В будь-якому разі, що зі старим військово-обліковим документом, що з Резерв +, оскільки у Вас немає в ньому відмітки про відстрочку чи виключення з обліку, Вам випишуть повістку в ТЦК, а там направлять на ВЛК у військово-облікових цілях, адже останній огляд Ви проходили більше 5 років тому.

    Закон зворотньої сили на жаль не має у таких випадках. Звісно в юристів інша думка, але кого турбує думка юристів, коли так думає ДЕРЖАВА в особі ТЦК та СП, Уряду, Президента, Верховної Ради, усіх без виключення судів України.

    Тому звісно вирішувати Вам як діяти, але якщо шансів отримати підтвердження ст. 86 немає, то краще Вам з ТЦК не пересікатися.

    Хай Вам щастить у вирішенні Вашого питання!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    • Михайло Клієнт 4 місяці тому

      Дякую за відповідь. Тільки уточню, що ви дали посилання і описали статтю 86 по сучасному переліку хвороб. А мене знімали з обліку за переліком 94 року. Там ця стаття зовсім інше означала - вроджені вади розвитку органів.Але, мабуть, суті воно не міняє(

    Айвазян Юрій Климентійович
    16.9%

    Доброго дня!

    Ви були зняті з обліку за статтею 86 "в" Наказу МОУ № 2-94. Дана стаття передбачала: "непридатність до військової служби у мирний час та обмежену здатність у воєнний час".

    Отже, Ви були визнані непридатним до служби у мирний час у зв'язку з чим зняті з обліку та відправлені у запас й тому станом на зараз Ваш статус "військовозобов'язаний".

    З такими документами, Вас мають право направити на ВЛК. Крім того, як обмежено придатний Ви підлягаєте переогляду ВЛК до лютого 2025 року.

    Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:

    ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

    «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби»

    Отже, на жаль Ви не виключені з військового обліку та є військовозобов'язаним, який підлягає мобілізації за відсутності підстави для відстрочки або ж такого стану здоров'я та перебігу хвороби, який би дозволив Вам отримати рішення ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з обліку.

    Відповідно до Наказу МОУ №402, який станом на зараз є діючим нормативно-правовим актом, який регулює питання пов'язані з ВЛЕ, Ваша хвороба віднесена до статті 74 Розкладу хвороб. Виключення з обліку Ви можете отримати при перебігу хвороби із значними порушеннями функцій.

    1. Стаття 74: застосовується у разі неможливості лікування вроджених вад розвитку, відмови від лікування або незадовільних його результатів, а також при хромосомних аномаліях, підтверджених результатами обстеження у медико-генетичних консультаціях.

    1) до пункту «а» належать:

    • мікроцефалія, вади з редукцією частини головного мозку, вроджена гідроцефалія, інші аномалії головного та спинного мозку зі значними порушеннями функцій нервової системи;
    • вроджені вади серця із СН IIА стадії та вище;
    • вади розвитку бронхо-легеневого апарату та плеври зі значним порушенням функції зовнішнього дихання;
    • вади щелепно-лицевої ділянки (у тому числі розщілини піднебіння та губи);
    • вади органів травлення з вираженими клінічними проявами;
    • вроджені фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози тощо) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб тощо) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом;
    • вроджений отосклероз;
    • відсутність однієї нирки (або припинення її функцій) з порушенням функцій нирки, яка залишилася, незалежно від ступеня їх вираження;
    • полікістоз нирок, гіпоплазія, дисплазія, подвоєння нирок та їх елементів, підковоподібна нирка, аномалії сечоводів або сечового міхура зі значними порушеннями функцій або хронічною нирковою недостатністю незалежно від ступеня;
    • вроджені вади ниркових судин з явищами вазоренальної гіпертензії та нирковими кровотечами;
    • вади статевих органів (відсутність статевого члена, обох яєчок, атрезія піхви тощо);
    • деформація таза, що супроводжується кіфосколіозами 2-3 ступенів або значним обмеженням рухів у кульшових суглобах;
    • варусна деформація шийки стегнової кістки з укороченням ноги більше ніж на 5 см;
    • варусне викривлення ніг, якщо відстань між виступами внутрішніх виростків стегнових кісток більше 20 см, або вальгусне викривлення, якщо відстань між внутрішніми кісточками гомілок більше 15 см;
    • іхтіоз вроджений, іхтіозоподібна еритродермія.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    11.5%

    Вітаю!

    НАЖАЛЬ, ВИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ.

    Стаття 86"в" Наказу МОУ 2 каже:

    "Непридатні до військової служби у мирний час, обмежено здатні у воєнний час".

    В Україні скасували статус "обмежено придатний". З середини травня і протягом дев'яти місяців вони мають пройти повторну військово-лікарську комісію. Це передбачає Законом про забезпечення прав військових на соціальний захист, який набув чинності 4 травня. Після перекомісії обмежено придатні отримають новий статус.

    Відповідно до закону, для військовозобов'язаних тепер є лише два статуси – «придатний» чи «непридатний». Але скасування «обмеженої придатності» не означає автоматичного присвоєння іншого статусу – рішення прийматиметься за підсумками повторного проходження військово-лікарської комісії.

    У законі йдеться, що обмежено придатні громадяни мають пройти повторну ВЛК протягом дев'яти місяців після набуття ним чинності – тобто до 4 лютого 2025 року.

    Повторна ВЛК може визнати обмежено придатних військовозобов'язаних або непридатними з виключенням з військового обліку або придатними (тоді вони зможуть проходити службу).

    Дерій Владислав Олегович
    9.2%

    Доброго дня!

    Підкажіть будь-ласка, що краще робити в моїй ситуації?

    Найкращим варіантом для Вас буде пошукати підстави для відстрочки, які визначені у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Оновивши дані через Реєстр+ Ви собі гірше чи краще не зробили. Хоч до оновлення, хоч після оновлення даних - при зустрічі з ТЦК Вам вручили б повістку на уточнення даних.

    Чи вважаюся я виключеним з обліку і невійськовозобов'язаним?

    На жаль, Ви не є виключеним з військового обліку, а лише знятим.

    Вас можуть взяти (поновити) на військовому обліку згідно п.2 ч.1 ст.37 "Про військовий обов'язок і військову службу" , в якому вказано, що "взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають громадяни України зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

    Чи можуть мене з такими документами як зараз, направити на ВЛК?

    Так, можуть.

    І чи можна якось виправити дані в Резерв+ і що для цього потрібно?

    Можна спробувати звернутись в технічну підтримку Резерв+ або отримати Витяг з ЦНАП та перевірити інформацію щодо перебування на військовому обліку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    9.2%

    Вітаю Вас!

    Підкажіть будь-ласка, що краще робити в моїй ситуації?Чи вважаюся я виключеним з обліку і невійськовозобов'язаним? Чи можуть мене з такими документами як зараз, направити на ВЛК?І чи можна якось виправити дані в Резерв+ і що для цього потрібно?

    Стаття 86В у 2008 році щодо природжених вад розвитку, органів та систем передбачала незначне порушення функцій. Відповідно Ви були визнані непридатними та зняті з обліку лише в мирний час. Наразі Ви повинні стояти на обліку і судячи з усього, уже стаєте, що підтверджує Резерв +, який наповнюється через систему "Оберіг".

    Відповідно, на жаль, але Оберіг у даній ситуації не передбачає якоїсь недостовірної та неактуальної інформації, яку треба виправляти. Ви військовозобов'язаний та з точки зору ТЦК та СП повинні пройти військово-лікарську комісію для визначення ступеня придатності. Якось так виглядає Ваша ситуація.

    Якщо зараз відвідати до ТЦК, ризик Вашої мобілізації доволі високий. Чи маєте Ви підставу для відстрочки?

    • Михайло Клієнт 4 місяці тому

      Дякую, зрозумів. Наразі підстав для відстрочки немаю. Думаю над тим чи вдастся виробити 3 групу інвалідності по моєму стану здоров'я (вроджені аномалії розвитку внутрішніх органів, нефункціонуюча і збільшена права нирка, деякі проблеми з лівою)? Колись після обстежень в лікарні мені лікарі самі пропонували, що можна виробити інвалідність, але я відмовився. Тепер жалію і не знаю чи вдастся на даний час.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    9.2%

    На жаль, але схожа до Вашої ситуація щодо інвалідності та відмови від неї зустрічалася в десятків моїх клієнтів. Зараз, звісно, зробити це в рази складніше. Вимоги до документів доволі серйозні, треба мати заключення з обласних лікареь, профільних Інститутів. Чи можливо оформити групу з Вашою хворобою, без аналізу медичних документів сказати неможливо. Радив би переговорити на рахунок цього з Вашим лікуючим лікарем.

    З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович
    16.9%

    Доброго дня, надаю відповідь на ваше запитання!

    Чи я дійсно виключений з обліку і як виправити інформацію в додатку "Резерв+"?Доброго вечора. З військово-облікових документів в мене є Тимчасове посвідчення замість відйськового квитка (просрочене), де вказано, що я "Згідно Закону України, "пво і вс" ст. 37 п. 5 пп. 2.4 знятий з в/обліку за станом здоров'я..." з відповідною печаткою "знятий з обліку". Якщо я правильно розумію, "знятий з обліку" тут вважається "виключеним з обліку", оскільки вказана причина по якій якраз виключають з обліку? Ще один аргумент, що я саме виключений з обліку і невійськовозобов'язаний в тому, що при видачі цього посвідчення мені ще й поставили штамп в паспорт "Невійськовозобов'язаний".Але коли я встановив додаток "Резерв+", то там відобразилася інформація, що я на обліку і військовозобов'язаний.Чому я встановляв додаток "Резерв+"? - Бо в мене тимчасове посвідчення вже просрочене і якщо б зупинили на вулиці, то могли б до цього придертися і направити в ТЦК для оновлення. Тому хотів оновити дані через додаток, щоб завжди під рукою був документ, що я виключений з обліку і невійськовозобов'язаний. Але, нажаль, в додатку чомусь інформація зовсім інша.До питання прикріпив:1,2 - Тимчасове посвідчення замість відйськового квитка (з двох сторін)3 - Сторінка з паспорту, де видно штамп "Невійськовозобов'язаний"4,5 - Дані, які відображаються в додатку "Резерв+"6 - Військово-обліковий документ, завантажений з додатку "Резерв+"Висновку ВЛК в мене на руках немає (може мені не видали в воєнкоматі або десь загубився, то вже давно було). Але є багато різних виписок і висновків про обстеження з лікарні, ще з шкільних років. Стан здоров'я, за яким мене виключили з обліку, якщо простими словами: вроджені аномалії розвитку внутрішніх органів, нефункціонуюча і збільшена права нирка, деякі проблеми з лівою.Підкажіть будь-ласка, що краще робити в моїй ситуації?Чи вважаюся я виключеним з обліку і невійськовозобов'язаним? Чи можуть мене з такими документами як зараз, направити на ВЛК?І чи можна якось виправити дані в Резерв+ і що для цього потрібно?

    Ви повинні були переосвідчитись у 2015 році. Враховуючи, що ви цього не зробили це є порушенням правил івйськвого обліку. За що, скоріше завсе вас будуть запевняти сплатити штраф, що не є законно. Тому, що відповідно до ст.38 Адміністративного кодексу вже вийшов строк про притягнення вас до відповідальності.

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    Для вирішення вашого питання ви повині з'явитись до ТЦК , пройти ВЛК. за ст.86 ви Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.

    Тому вам треба шукати підстави для відстрочки передбачені ст. 23 "ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
      • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку;
      • визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6–12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
      • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
      • жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
      • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки- вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
      • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки- вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
      • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
      • усиновлювачі, на утриманні яких перебуває дитина (діти), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;
      • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
      • опікун особи, визнаної судом недієздатною;
      • які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи;
      • які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;
      • які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
      • члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи;
      • жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”;
      • керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
      • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
      • судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступник, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя;
      • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
      • Голова та інші члени Рахункової палати;
      • працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів) Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, апарату Міністерства внутрішніх справ України та експерти установ експертної служби Міністерства внутрішніх справ України;
      • дипломатичні службовці, які займають дипломатичні посади, Міністерства закордонних справ України, а також особи, які мають дипломатичний ранг Надзвичайний і Повноважний Посол;
      • державні службовці, які готують висновки до проектів нормативно- правових актів, проводять їх фахову, наукову, юридичну експертизу та/або експертизу прийнятих нормативно-правових актів, державні службовці, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, роботи з розроблення програмного забезпечення, адміністрування баз даних, впровадження та підтримки новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в органах, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;
      • інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
    2. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
      • Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в пунктах 3–15 частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу за контрактом.
    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
    • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
    • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно- технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
    • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
    • військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
    • працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
    • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
    • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами;
    • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
    • члени сімей (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, рідний (повнорідний) брат чи сестра) осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).
    Михайло Клієнт 4 місяці тому

    Дякую всім, що прояснили ситуацію. Єдине чого не розумію, навіщо мені ставили в паспорт штамп "Невійськовозобов'язаний", якщо я таким не являюся, оскільки повністю не виключили з обліку?

    Це мене збило з толку. До вчорашнього дня я вважав себе невійськовозобов'язаним завдяки штампу і про відстрочки сильно не переймався.

    Пам'ятаю, що коли видавали тимчасове посвідчення і ставили штамп, я ще перепитав, чи мені потрібно буде ще приходити до воєнкомату, то відповіли - ні, не потрібно. Та й все, я більше не приходив і мене після того більше не викликали.

    • Дерій Владислав Олегович
      7.7%

      На той час це було дуже поширене явище, адже працівники військоматів ставили таку відмітку, щоб Вас не взяли на строкову службу. Проте в умовах воєнного часу в першу чергу дивляться по якій статті Вас зняли з військового обліку. І якщо ця стаття не передбачає виключення з військового обліку, то громадянина можуть поновити на обліку.

      В даний час, на штамп рідко хто звертає увагу, тим більше якщо по Реєстру Ви стоїте на обліку.

    • Корнійчук Євген Іванович

      О так наші держ. працівники виконують свої повноваження, належним чином доводять права та обов'язки своїм громадянам!!

      Ні хто не знав,що у нас розпочнеться війна, тому можливо вам так і відповіли і так би і було. Але наразі реалії життя інші.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Доброго дня, Михайло!

      Штамп "невійськовозобов'язаний" раніше ставили усім чоловікам, які були визнані непридатними у мирний час. Тобто, ніхто тоді не думав, що колись почнеться війна і з'виться таке поняття, як "воєнний стан", звідси і відповідь на Ваше питання з приводу того, що приходити до військомату було не потрібно.

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Поставили тому, що ніхто не міг подумати про можливість повноцінної війни в майбутньому. Всіх визнаних непридатними в мирний час тоді знімали з обліку, наприклад, за наказом № 342, та ставили відповідні штампи. Зараз ситуація КАРДИНАЛЬНО змінилася. Будьте обережні у майбутньому.

      З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024