Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 06 липня 2024, питання №114451

Виключений з обліку, але проходь ВЛК

Добрий день!
Я був виключений з військового обліку у 2008 році. Проходив ВЛК тоді в м.Херсон.
Видали мені тимчасове посвідчення, де зазначено що я виключений з військового обліку, яке я не поміняв на військовий квиток в 27 років.
Встановив додаток Резерв+, в якому видало що треба з'явитися в ТЦК та СП для уточнення данних, статус був не на обліку.
Я прийшов до ТЦК в м.Миколаєві і мене направили на повторну ВЛК, бо вони не знайшли мого висновку ВЛК, на основі якого мені видали тимчасове посвідчення з виключенням з військового обліку. Так от питання, чи законно це і чи повинні у них бути дані якщо я виключений з військового обліку?

Відповіді юристів (4)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 9 місяців тому

    Юрист, м. Київ, 3 роки досвіду

    Доброго дня!

    1) Якщо у 2008 році Вас було виключено з військового обліку у зв'язку із непридатністю до військової служби за станом здоров'я на підставі постанови ВЛК, то вже з того часу Ви втратили статус військовозобов'язаного. Відповідно на Вас не поширюється обов'язок щодо оновлення даних. Ви не повинні були встановлювати Резерв+.

    На жаль, зараз трапляються непоодинокі випадки, що осіб, виключених з військового обліку, повторно направляють на ВЛК і знову ставлять на військовий облік. Ні, це незаконно, бо виключення з обліку відбувається один раз і остаточно. Закон зворотньої дії в часі не має.

    2) Якщо у постанові ВЛК у Вас було вказано "непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час", то тоді повторне направлення на ВЛК є законним.

    Микита Клієнт 9 місяців тому

    А якщо я вже розписався за нову повістку, чи можу я оскаржити це рішення?

    Тимчасове посвідчення прикріпляю до даного повідомлення

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 9 місяців тому

    Юрист, м. Київ, 3 роки досвіду

    Дуже погано видно другу сторінку.

    Стаття 18 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", на яку є Вас йде посилання, охоплювала підстави звільнення від призову на СТРОКОВУ військову службу.

    Я так розумію, що Ви її не проходили.

    Наказ МОУ № 342, на підставі якого Вас виключили, уже втратив чинність. Наразі придатність до військової служби визначається наказом МОУ № 402.

    Наказу №342 у відкритому доступі немає. Але якщо у Вас стоїть стаття 73 б, то швидше за все, Вас було визнано саме "непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатним у воєнний час". Повністю непридатним ВЛК визнає лише у випадку, якщо діагноз підпадає під пункт "а" якоїсь статті.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микита!

    Ви були зняті з обліку у зв'язку з непридатністю у мирний час та обмеженною придатністю у воєнний час. Станом на сьогодня Ваш статус військовозобов'язаний та Ви підлягаєте мобілізації, якщо не маєте підстави для відстрочки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України