Задайте питання юристу

861 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 08 липня 2024, питання №114576 350₴

Можливість виключення з військового обліку по вказаних статтях

Чи можливе виключення з військового обліку за наявності вад зору за такими статтями H52.1 (ускладнена висока міопія обох очей -9.0D), H35.4 (періферична дистрофія сітківки обох очей після ППЛК, міопічна макулодистрофія, суха форма), H25.0 (початкова стареча катаракта)?

Цікавить трактування через наявність катаракти сукупно з проблемами сітківки. За 6 місяців після виявлення катаракти зір знизився на -0.5D.

Заздалегідь дякую.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    33.1%

    Доброго дня, Ігоре!

    Стаття 30 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 передбачає виключення з обліку за наступних обставин:

    "а) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр".

    Щодо Ваших інших діагнозів, то потрібно мати інформацію про гостроту зару з корекцією та без.

    Якщо ж відштовхуватись від наданої Вами інформації, то для виключення за статтею 26 Розкладу хвороб, то хвороба повинна повинна мати наступний перебіг:

    "а) різко виражені з прогресуючим, значно вираженим зниженням зорових функцій та частими загостреннями на обох очах".

    Стаття 26 передбачає хронічні, важко виліковні або невиліковні захворювання запального, інфекційного, дегенеративного, дистрофічного та іншого походження.

    1) до пункту «а» належать:

    захворювання з прогресуючим, значним зниженням зорових функцій та ті, які не піддаються консервативному, хірургічному лікуванню;

    спадкові абіотрофії сітківки (діагноз абіотрофії сітківки повинен бути підтверджений об’єктивними нейрофункціональними методами досліджень);

    стани після кератопластики (кератопротезування) обох очей незалежно від функцій ока.

    кератоконус III або IV стадії на обох очах;

    порушення периферичного зору по типу геміанопсії;

    атрофія зорових нервів зі значним порушенням зорових функцій (діагноз повинен бути підтверджений об’єктивними нейрофункціональними методами досліджень).

    При стійких центральних та парацентральних скотомах, зумовлених ураженням центральної нервової системи, придатність до військової служби визначається залежно від функцій органу зору.

    У разі стійкого звуження поля зору знизу та ззовні (за вертикальним та горизонтальним меридіанами) від точки фіксації до рівня менше 30 градусів на обох очах постанова за графами I-III Розкладу хвороб приймається за пунктом «а», те саме на одному оці - за пунктом «б»; від 30 до 45 градусів на обох очах - за пунктом «б», те саме на одному оці - за пунктом «в».

    Отже, для того аби надати Вам відповідь з приводу "трактування через наявність катаракти сукупно з проблемами сітківки" бажано мати інформацію про гостроту зору.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    33.1%

    Вітаю Вас, Ігоре!

    Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.

    Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .

    Перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.

    Якщо Ви явитесь до ВЛК без медичних документів, то існує ризик, що лікарі ВЛК автоматично запишуть Вас в категорію придатних. Якщо Ви натрапите на відповідального лікаря, то Вас направлять на додаткові обстеження до закладу охорони здоров'я.

    Згідно пункту 3.11. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України у разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    Щодо Ваших діагнозів, то:

    1. Міопія 9 діоптрій належть до пункту "б" статті 30 Розкладу хвороб і з таким діагнозом ВЛК визнає Вас придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    2. Катаракта, периферична дистрофія сітківки належать до статті 26 Розкладу хвороб.

    До пункту «а» належать захворювання з прогресуючим, значним зниженням зорових функцій та ті, які не піддаються консервативному, хірургічному лікуванню. Тому, Вас спочатку повинні направити на додаткові обстеження та лікування, а потім будуть оглядати за даною статтею.

    До пункту «б» статті 26 належать ороткозорість обох очей в одному з меридіанів більш як 3,0 дптр за наявності дегенеративно-дистрофічних змін на очному дні (периферичні розриви сітківки без відшарування сітківки, крайова дегенерація сітківки, множинні хоріоретинальні вогнища, задня стафілома тощо) при помірному зниженні зорових функцій.

    На жаль, без додаткових обстежень важко передбачити, яке саме прийме рішення ВЛК, якщо буде діагностовано, що у Вас прогресуюче зниження зорових функцій - тоді Ви підлягаєте виключенню з військового обліку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Турчин Ярослав
    33.7%
    Турчин Ярослав 2 місяці тому

    Юрист, м. Харків, 16 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    ВІТАЮ ВАС, ІГОРЕ!

    Питання, які Ви ставите - не знаходяться у сфері знань юристів та не є юридичними. Більш детально щодо кваліфікації хвороб може сказати лікар - окуліст.

    Проте, одразу скажу - Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ виключає можливість сумарного надання статусу "непридатний до військової служби під час мобілізації".

    Тому в край ризиково. Особливо, якщо на руках огляди приватних клінік та діагностичних центрів. ВЛК приймає до уваги лише висновки державних клінік, записи у картці амбулаторного хворого, яку ведуть за Вашим місцем проживання.

    Особливо, якщо Ви не перебуваєте на диспансерному обліку у окуліста за місцем проживання і дані про хвороби не внесені до ЕСОЗ.

    Спробуйте зібрати усі медичні документи та оформити собі інвалідність хоча б ІІІ групи. Це дасть право на відстрочку. Гарантоване.

    Адже гра з мед.оглядом не дасть другого шансу Вам і у разі відмови- Вас банально силоміць мобілізують і все.

    Якщо навіть ЛКК та МСЕК не прийдуть до Висновку, що Ви не маєте права на інвалідність, то гарантую, що ВЛК не прийде до висновку про виключення з обліку і непридатність 100 %.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.

    Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).

    При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).

    Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

    Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.

    У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

    У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10 Положення № 402), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.

    До моменту проходження ВЛК ТЦКСП, я рекомендую пройти комплексне медичне обстеження, мати медичні висновки про хронічні хвороби, виписки та інші медичні документи, що характеризують Ваш стан здоров’я.

    У разі незгоди з рішенням ВЛК Ви маєте право на його оскарження.

    Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України