Задайте питання юристу

861 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 09 липня 2024, питання №114815 550₴

Чи можна писати заяву на бронь, коли підприємство іншим дає, а тобі - ні.

Підприємство бронює людей, а йому каже, що не підлягає броні, бо нема 35 років, хоча, як вони говорять, посада його бронюється.

Відповіді юристів (16)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Скоріше за все працівників бронюють за постановою КМУ від 04 лютого 2015 року № 45, яка є секретною. Дійсно, вимоги даною постанови визначають мінімальний вік для бронювання 35 років, така інформація мені відома. Але не розумію, чому не можна забронювати Вас по лінії Міністества економіки України у загальному порядку. Думаю Вам треба звернутися до свого роботодавця.

    • Марія Клієнт 2 місяці тому

      Дякую за корисну консультацію

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Писати то можна, однак сенсу в цьому немає.

    Ви не змусите роботодавця Вас забронювати.

    Дерій Владислав Олегович
    25.1%

    Доброго дня!

    Відмова абсолютно неправомірна!!!

    Згідно пункту 3 постанови КМУ 76 в редакції від 17.05.2024 року передбачалося, що бронювання органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями під час формування списків можуть враховуватися критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час здійснювалося згідно з додатком 6 до Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 р. № 45, - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 12, а також переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 493.

    Проте, згідно Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану діючого на даний час такої умови немає! Відповідно відмова у бронюванні є неправомірної.

    Чоловіку потрібно повідомити про це підприємство.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Марія Клієнт 2 місяці тому

      Дякую за корисну консультацію

      • Дерій Владислав Олегович

        Будь ласка! Бажаю Вам успіхів!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    25.1%

    Доброго дня!

    Скорше за все, підприємство бронює працівників враховуючи вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 «Про затвердження Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час (в редакції постанови Міністрів України від 11 січня 2018 року № 12 та змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 272).

    На жаль, цієї Постанови Ви не знайдете у публічному доступі. Крім того, вимоги щодо обов'язкового врахування цієї Постанови при бронюванні військовозобов'язаних немає. Отже, це відбувається тільки на розсуд роботодавця.

    Крім того, станом на сьогодня такої норми у Постанові КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" взагалі більше не існує. Тому звертайтесь до роботодавця та вимагайте Вашого подання у списках на бронювання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Марія Клієнт 2 місяці тому

      Дякую за корисну консультацію

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Прошу, Марія! Вдачі Вам!

    Турчин Ярослав
    25.1%
    Турчин Ярослав 2 місяці тому

    Юрист, м. Харків, 16 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    ВІТАЮ ВАС!

    Я б на роботодавця не пиняв. Скоріш за все Ваше підприємство виконує державне оборонне замовлення (мобілізаційне завдання)... і відповідальним за бронювання і військовий облік особам дали такі роз"яснення "професори", які сидять у органі державної влади, який здійснює бронювання. Рекомендую з даним питанням за роз"ясненнями звернутися безпосередньо до Міністерсвта економіки України, зазначивши вік, ВОС та назву підприємства і чи Ви маєте право на бронь.

    https://www.me.gov.ua/Feedback/SendMessage?lang=uk...

    Хоча може це і "схема", бо кадровик бронює в першу чергу своїх, а не свої щоб не чіплялись - йде посилання на ДСК-шну постанову КМУ № 45, яка не містить таких обмежень.

    Підтвердіть свою позицію не словами, а листом Мінекономіки у відповідь на Ваше звернення. Бо наші слова до справи не пришиєщ.

    Також врахуйте наступну позицію Мінекономіки. Більш свіжих роз"яснень не зустрічав.

    МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ (Мінекономіки)оз

    ЛИСТ від 14.02.2023 р. № 2704-20/6112-01

    Щодо бронювання військовозобов’язаних за переліками посад і професій

    Відповідно до повноважень, визначених статтею 13-1 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, щодо організації бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час інформуємо. Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (далі – Закон) встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов’язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

    Частиною третьою статті 25 Закону визначено, що порядок та організація бронювання, переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України. Під час дії воєнного стану бронювання військовозобов’язаних може також здійснюватися за списком військовозобов’язаних, поданим у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідним органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією, зазначеними в частині першій цієї статті.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час” затверджено, зокрема, Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, яким визначено механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов’язаних за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час. Звертаємо увагу, що станом на 14.02.2023 залишається чинним Порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 45 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 12) (далі – Порядок № 45).

    Згідно з Порядком № 45 здійснюється бронювання військовозобов’язаних, які працюють:

    • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
    • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення).

    Отже у разі відповідності критеріям бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час згідно з додатком 6 до Порядку № 45, та перелікам посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 493, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи і організації (яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), можуть здійснювати бронювання військовозобов’язаних працівників відповідно до Порядку № 45.

    Заступник Міністра економіки України Ігор ФОМЕНКО

    Хай щастить у пошуку справедливості і законності!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    • Марія Клієнт 2 місяці тому

      Дякую за корисну консультацію

      • Турчин Ярослав
        Турчин Ярослав 2 місяці тому

        Юрист, м. Харків, 16 років досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Прошу. Маю надію вона допоможе позитивно врешті - решт вирішити питання з бронюванням.

    Корнійчук Євген Іванович
    24.7%

    Доброго дня, підприємство самостійно надає списки для бронювання, тому домовляйтесь роботодавцем.

    Бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (стаття 24 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ).

    Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:

    ◆ в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування на посадах:

    - державної служби категорії "А", голів обласних, районних, районних у місті (у разі створення) рад, сільських, селищних, міських голів - усі військовозобов'язані;

    - державної служби категорій "Б", "В", в органах місцевого самоврядування - не більше 50 відсотків кількості військовозобов'язаних цих категорій у зазначених органах;

    ◆ в органах державної влади, інших державних органах, Національній поліції України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, Бюро економічної безпеки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній кримінально-виконавчій службі України, Службі судової охорони, в судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;

    ◆ на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);

    ◆ на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

    Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов'язаних, зобов'язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються (стаття 25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію").

    Механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань, для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення,спеціалізованими установами ООН, міжнародними судовими органами, міжнародними та неурядовими організаціями та установами, членом, учасником або спостерігачем у яких є України, а також підприємствами, установами та організаціями,які є операторами протимінної діяльності та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства в особливий період визначений Порядком бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 (далі - Порядок).

    Заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

    У рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати:

    строку проведення мобілізації — для військовозобов’язаних в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, та військовозобов'язаних, які працюють або проходять службу в Державній кримінально-виконавчій службі;

    строку дії контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань - для військовозобов'язаних відповідних підприємств, установ та організацій;

    12 місяців - для військовозобов'язаних підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

    строк договору (контракту) або строку на який їх обрано чи призначено - для військовозобов'язаних спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органах, міжнародних та неурядових організаціях та установах, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна.

    Подання списків військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання

    Бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, погодженими Генеральним штабом Збройних Сил (військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, — за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки).

    Органи державної влади, інші державні органи

    Надають на погодження Міністерству оборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони) списки за відповідними сферами управління, галузями національної економіки, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

    Список подається в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу, або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2. Достовірність інформації, внесеної до додатків 1 і 2, може уточнюватись органом, до якого їх подано, шляхом надсилання запиту про надання підтвердних документів.

    Бронюванню підлягають всі військовозобов'язані, які займають посади:

    • державної служби категорії "А";
    • штатних працівників патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
    • керівників обласних, районних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (військових адміністрацій у разі їх утворення);
    • державної служби категорії "Б", але на яких тимчасово покладено виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби категорії "А".

    Кількість військовозобов'язаних, які займають посади в органі державної влади, іншому державному органі і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 % кількості військовозобов'язаних працівників у такому органі станом на 18 травня 2024 р., у разі збільшення чисельності військовозобов'язаних працівників у зазначеному органі - станом на дату подання списків, зокрема для органів, утворених після 18 травня 2024 року.

    Військовозобов'язані, які працюють на штатних посадах патронатної служби в судах, що мають виключну підсудність, а також в судах, що уповноважені надавати дозвіл на проведення розвідувального заходу відповідно до Закону України "Про розвідку", підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

    Бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють або проходять службу в судах, Конституційному Суді України, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, ДСА:

    • на посадах державної служби:

    категорії "А" - усі військовозобов'язані;

    категорій "Б", "В" - 50 % кількості військовозобов'язаних цих категорій;

    • на посадах патронатної служби державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, - усі військовозобов'язані;
    Органи місцевого самоврядування

    Подають списки до відповідних місцевих органів виконавчої влади для подальшого погодження з Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальним органом Міноборони).

    Списки подаються в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.

    Бронюванню підлягають усі військовозобов'язані, які займають посади голів обласних, районних, районних у місті (у разі утворення) рад, сільських, селищних, міських голів.

    Кількість військовозобов'язаних, які займають посади в органі місцевого самоврядування і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 % кількості військовозобов'язаних працівників у такому органі станом на 18 травня 2024 р., у разі збільшення чисельності військовозобов'язаних працівників у зазначеному органі - станом на дату подання списків

    Підприємства, установи і організації, які є критчно важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань

    Подають список до:

    • Міноборони - підприємства, установи та організації, визначені ним критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
    • центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво іншими військовими формуваннями, СБУ - підприємства, установи та організації, визначені ними критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
    • Мінстратегпрому - підприємства, установи та організації, визначені ним критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

    Список подається в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.

    В обґрунтуванні зазначається інформація про:

    • дату прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, СБУ, Мінстратегпрому про визначення підприємства, установи та організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
    • строк дії контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
    • відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    Військовозобов'язані кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

    Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, банки та інші установи, державне регулювання діяльності яких здійснюється Національним банком

    Подають список центральному органу виконавчої влади або Національному банку, або відповідній обласній, Київській та Севастопольській міській держадміністрації (військовій адміністрації у разі її утворення), який прийняв рішення про визначення таких підприємств, установ та організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (пункт 9 Порядку).

    Список подається в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.

    В обґрунтуванні зазначається:

    • дата прийняття і номер рішення про визначення підприємства, установи та організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, наявність зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, або рішення МЗС, Мінреінтеграції, Секретаріату Кабінету Міністрів України чи органів, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, про затвердження переліку таких підприємств;
    • інформація про відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам, а також проведення уточнення ними даних щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".

    Бронюванню підлягають всі військовозобов'язані:

    • кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками;
    • члени наглядових рад суб'єктів господарювання, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів яких або річний розмір чистого доходу яких перевищує 200 млн. гривень, а також особливо важливих для економіки підприємств, вартість активів яких за даними останньої фінансової звітності перевищує 2 млрд. гривень або річний розмір чистого доходу яких перевищує 1,5 млрд. гривень;
    • які займають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів, за умови виконання ними не менш як 50 % норми робочого часу протягом останніх трьох місяців, що передують даті подання списку, з відповідним обґрунтуванням.
    • фахівці з розмінування оператора протимінної діяльності, що входять до складу груп (відділів/відділень) з нетехнічного, технічного обстеження, очищення, інспектування та контролю якості.

    Кількість військовозобов'язаних, які займають посади на підприємстві, установі та організації і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50% кількості військовозобов'язаних працівників на такому підприємстві, установі та організації станом на 18 травня 2024 р., у разі збільшення чисельності військовозобов'язаних працівників у зазначеному підприємстві, установі та організації - станом на дату подання списків, зокрема утворених після 18 травня 2024 року.

    Важливо!Не застосовується обмеження щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, до:підприємств, установ та організацій паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, перелік яких затверджується Міненергопідприємств, установ та організацій, що обслуговують системи життєзабезпечення, та їх підрядні організації, перелік яких затверджується Мінінфраструктуритехнічних працівників, включених наказом керівника підприємства до складу аварійно-відновлювальних бригад підприємств (постачальників електронних комунікаційних послуг та/або мереж та їх підрядних організацій, що здійснюють технічне обслуговування, ремонт, відновлення електронних комунікаційних мереж), що забезпечують роботу електронних комунікаційних мереж у період знеструмлень та виконують відновлювальні аварійні роботи мереж електронних комунікацій на територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей, м. Києва, перелік яких затверджується Мінцифрипідприємства, що виконує функції технічного адміністратора Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, фонду, що надає фінансову підтримку (гранти) для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони та підприємств, яким надано зазначену фінансову підтримку (гранти) на час виконання грантового договору, перелік яких затверджується Мінцифрипідприємств, установ та організацій, що виконують роботи з будівництва фортифікаційних споруд, перелік яких затверджується обласними військовими адміністраціями за погодженням з Міноборонипідприємств, установ та організацій, які визначені Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період, у сфері оборонно-промислового комплексуспеціалізованих установ ООН, закордонних дипломатичних установ в Україні, закордонних дипломатичних установ України, представництв міжнародних організаційпредставництв донорських установ, виконавців проектів міжнародної технічної допомогиТовариства Червоного Хреста України, інших українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проекти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, перелік яких затверджується Мінреінтеграціїспеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів Україниустанов та організацій, до складу яких входять штатні збірні команди олімпійських, неолімпійських видів спорту та спорту осіб з інвалідністю, перелік яких затверджується Мінмолодьспортом (абз 18 пункту 9 Порядку)Рішення про бронювання військовозобов’язаних

    З метою погодження списки, подані в паперовій та/або в електронній формі, крім поданих засобами Порталу Дія відповідно до пунктів 4 - 9 Порядку, розглядаються щодо повноти заповнення та наявності обґрунтувань Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальним органом Міноборони) у строк не більш як 10 робочих днів з дня їх отримання.

    Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) подає погоджені списки до Мінекономіки (пункт 10 Порядку).

    За результатами перевірки списків, щодо повноти їх заповнення, наявності обґрунтувань та погодження Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальний орган Мінекономіки) Мінекономіки приймає у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов’язаних.

    Зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного неправильної інформації про його прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    З метою оформлення військовозобов'язаним відстрочки Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов'язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони).

    Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідного підрозділу розвідувального органу Міноборони).

    Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа і організація видає військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3 та у п’ятиденний строк з дня видачі витягу військовозобов’язаному надсилають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку , повідомлення про бронювання військовозобов’язаного за формою згідно з додатком 5 для зарахування його на спеціальний військовий облік.

    Витяг, завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Увага! Відповідно до листа Міністерства оборони України від 11 березня 2022 року № 220/1469 Головнокомандувачем Збройних Сил України прийнято рішення щодо заборони бронювання військовозобов'язаних, які мають нижчезазначені дефіцитні для Збройних Сил України військово-облікові спеціальності:

    рядового, сержантського та старшинського складу:

    • 003, 004, 008, 015, 016, 019, 021, 028, 029, 034, 035, 036, 037, 039, 047, 048, 054, 055, 058, 065, 069, 070, 071, 072, 110, 113, 117, 118, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 133, 134, 135, 136, 137, 139, 140, 143,144, 145, 146, 147, 153, 163, 178, 183, 184, 210, 216, 220, 221, 223, 225, 233, 234, 245, 248, 250, 251, 260, 261, 262, 265, 267, 307, 320, 323, 326, 333, 340, 379, 381, 382, 383, 403, 420, 460, 474, 500, 501, 502, 503, 507, 525, 527, 528, 530, 531, 538, 543, 544, 549, 550, 554, 569;
    • офіцерського складу за групами ВОС: 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 10, 12, 14, 34, 44, 46, 47, 49, 50, 52, 53, 54, 70, 90.

    Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку, на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    Бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія)

    Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2024 року № 650 затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

    Для цілей бронювання військовозобов’язаних засобами Порталу Дія Мінекономіки формує та веде Єдиний перелік органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов’язаних (далі - Єдиний перелік), до якого включаються державні органи, підприємства, установи.

    Важливо! Мінекономіки вносить до Єдиного переліку - державні органи. Відповідний державний орган вносить до Єдиного переліку - підприємства та установи.

    Включення державного органу, підприємства, установи до Єдиного переліку здійснюється на підставі поданого Мінекономіки або державним органом повідомлення про включення до Єдиного переліку, яке формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття його змісту.

    Повідомлення формується уповноваженою особою Мінекономіки, державного органу засобами Порталу Дія шляхом підключення до робочих місць після проходження нею ідентифікації та автентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису.У повідомленні зазначаються такі відомості щодо:

    державного органу, який подає повідомлення:

    повне найменування;

    код згідно з ЄДРПОУ;

    прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженої особи державного органу;

    державного органу, підприємства, установи, стосовно якого подається повідомлення:

    повне найменування;

    код згідно з ЄДРПОУ;

    прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника;

    підстави для бронювання військовозобов’язаних працівників державного органу, підприємства та установи:

    дата прийняття і номер рішення про визначення підприємства критично важливим для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;

    дата прийняття і номер рішення про визначення установи критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або рішення МЗС, Мінреінтеграції, Секретаріату Кабінету Міністрів України чи органів, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, про затвердження переліку таких установ.

    Формування повідомлення автоматично припиняється або його подання блокується , якщо зазначені у повідомленні відомості:

    1. не підтверджуються відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
    2. надані не в повному обсязі;
    3. не узгоджуються між собою.

    Завершується формування повідомлення накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису уповноваженою особою державного органу.

    Військовозобов’язаний не підлягає бронюванню, про що керівнику державного органу, підприємства, установи повідомляється засобами Порталу Дія, у разі:

    ▶ відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про військовозобов’язаного;

    ▶ відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах з державним органом, підприємством, установою.

    • Марія Клієнт 2 місяці тому

      Дякую за корисну інформацію

    Токмач Галина Миколаївна

    Добрий день!

    У даному випадку раджу звернутися до керівника/директора підприємства та його засновників з проханням вирішити вашу ситуацію. Оскільки бронювання працівників є правом роботодавця, а не обов'язком. Крім того, можливо на вашому підприємстві вже перевищено ліміт щодо кількості "броні". Адже, згідно пункту 10 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану кількість військовозобов’язаних, які займають посади на підприємстві, установі та організації і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 відсотків кількості військовозобов’язаних працівників на такому підприємстві, установі та організації станом на 18 травня 2024 р., у разі збільшення чисельності військовозобов’язаних працівників у зазначеному підприємстві, установі та організації - станом на дату подання списків, зокрема утворених після 18 травня 2024 року.

    Успіхів!

    Марія Клієнт 2 місяці тому

    Дякую за корисну інформацію.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України