Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 16 липня 2024, питання №115658 350₴

Могут ли забрать в армию или доставить в ТЦК и мобилизовать.

Добрый день

Мне 23 года. Учусь заочно.Не служил.(Огранич.годен в военное время) Есть приписное, но в Резерве подтягивается "нет данных в реестрах".
Скорее всего мои данные не внесли до войны.
Теперь в ЦНАП мне сказали,что нужно идти в ТЦК.
Если я обращусь в ТЦК для того,что б мои данные внесли и избежать штрафа,могут ли меня мобилизовать или отправить на подготовку?
Или до 25 лет не стоит переживать и меня не тронут?

Відповіді юристів (18)

    Богун Сергій Павлович
    10%

    Доброго дня.

    Ви можете бути мобілізованим оскільки маєте статус військовозобов'язаного.

    Ви визнані обмежено придатним.

    Здобуття освіти на заочній формі навчання не дає Вам права на відстрочку.

    Згідно з пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21 березня 2024 року № 3621-IX Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Айвазян Юрій Климентійович
    18%

    Доброго дня, Дмитро!

    Ви впевнені, що маєте приписне свідоцтво? Вас було визнано обмежено придатним у воєнний час, а отже, Ви повинні мати тимчасове посвідчення. Крім того, наразі Ви є військовозобов'язаним, який немає права на відстрочку, оскільки навчаєтесь на заочній формі.

    Отже, при явці до ТЦК Вас направлять на проходження ВЛК та, на жаль, зможуть мобілізувати. Ваш вік при тому ролі не грає. Тому Вам варто хвилюватись і потрібно терміново шукати підставу для відстрочки.

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;».

    Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:

    Рівнями освіти є:

    • дошкільна освіта;
    • початкова освіта;
    • базова середня освіта;
    • профільна середня освіта;
    • перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • фахова передвища освіта;
    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
    • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
    • другий (магістерський) рівень вищої освіти;
    • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дима Клієнт 4 місяці тому

    Да.я ошибся.У меня временное удостоверение.а могу ли быть исключен из военного учета по диагнозу? Острота зрения одного глаза 0,02, а второго 0,5 при этом астигматизм высокой степени, высокая степень амблиопии. Есть данные в Хелси.Одним глазом почти не вижу.Один глаз -10,5 SPH, -7.2 CYL, второй 1,25 cylесли призыв с 25 лет, то на каком основании меня могут мобилизировать в 23?по контракту?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Призов у 25 років стосується лише призвників, які мають приписне свідоцтво. Ви вже не є призовником з того самого моменту, як були визнані ВЛК непридатним у мирний час та обмежено придатним у воєєний час. Тобто, Ваша хвороба у призовному віці призвела до неможливості проходження Вами строкової служби, в результаті чого Ви були зараховані до запасу, але вже не як призовник, а як військовозобов'язаний.

      Щодо Вашого стану здоров'я, то стаття 31 Розкладу хвороб Наказу МОУ зазначає наступне:

      а) сліпота одного або обох очей; відсутність одного чи обох очних яблук - непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.

      Отже, якщо Ви маєте гостроту зару на одному оці 0,02 та остання не корегується, то якщо зможете отримати діагноз від лікаря "сліпота", можливо розраховувати на виключення з обліку.

      Щодо короткозорості, то виключення за цією хворобою можливо лише при короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр.

    Дерій Владислав Олегович
    18%

    Вітаю Вас!

    Обов'язок уточнити дані Ви виконали, тому штраф накладати не мають права.

    Ви є військовозобов'язаним , тому при зверненні до ТЦК Вас направлять на ВЛК і потім вручать повістку на відправку.

    Мобілізувати Вас можуть на загальних підставах.

    Щоб Вас не мобілізували Ви повинні мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Заочна форма навчання не дає право на відстрочку.

    Згідно МКХ 10 при гостроті зору 0,02 Вам повинні були вказати діагноз сліпота одного ока (H54.4) Також спробуйте отримати даний діагноз у закладі охорони здоров'я.

    Також бажано направити запит до МОЗ з проханням надати інформацію при якій гостроті зору око являється сліпим.

    Якщо в листі буде вказано, що око являється сліпим при гостроті зору 0,05 - то беріть даний лист з собою на ВЛК, разом з іншими медичними документами, адже перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста” , історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.

    Ваші діагноз передбачений у статті 31 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) та в Поясненнях щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2)

    Розклад хвороб розроблений відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я 10-го перегляду (далі - МКХ-10). Тому, в першу чергу на нього і будуть посилатись.

    При сліпоті одного ока ВЛК може прийняти рішення про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку за статтею 31 "а" Розкладу хвороб

    В протилежному випадку Вас визнають придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони за статтею 31 "б" Розкладу хвороб

    Якщо Ви не згодні з рішенням ВЛК - Вам потрібно подати скаргу до обласної ВЛК. Якщо там не змінять рішення - тоді подавати скаргу потрібно до ЦВЛК. Після ЦВЛК вирішити Ваше питання Ви можете в судовому порядку.

    Порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК

    3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.

    3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».

    3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».

    Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій, а також наявних медичних записів та висновків у відповідних реєстрах електронної системи охорони здоров’я.

    Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.

    Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.

    Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.

    3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.

    Таке рішення є обов’язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.

    У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз’ясненнями, у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».

    У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду ВЛК в інший заклад охорони здоров’я, ніж той, в якому проводився медичний огляд ВЛК, постанова якої оскаржується.

    Дима Клієнт 4 місяці тому

    Мне выдали бумажку с ЦНАПА про обновление данных.В ней написано, что меня нет ни в каких реестрах.Могут ли прислать повестку на адрес который я указал при обновлении?или же пока я не обращусь в ТЦК меня не будут искать?

    • Дерій Владислав Олегович

      Так, можуть.

      Згідно пункту 41 постанови КМУ 560 Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

      1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

      2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

      • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
      • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
      • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

    Дима Клієнт 4 місяці тому

    нужно явиться в ТЦК для обновления данных по месту прописки или же можно прийти в ТЦК в городе в котором живу?

    • Дерій Владислав Олегович

      Вам потрібно звернутись в ТЦК, в якому стоїте на військовому обліку

    Кирда Вячеслав Володимирович
    18%

    Вітаю Вас.

    Так, на жаль, але Ви можете бути мобілізованим, оскільки маєте статус військовозобов'язаного. Наявність 23-річного віку у даній ситуації не впливає на право ТЦК Вас мобілізувати, на жаль. Аби не бути мобілізованим, Ви повинні мати право на відстрочку від мобілізації, що визначені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовтку та мобілізацію".

    З повагою!

    Дима Клієнт 4 місяці тому

    Так как я сейчас на 3-ем курсе заочной формы бакалавриата, то если я на следующий курс переведусь на дневную форму, то даст ли мне это право на острчоку?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ви не зможете перевестись на дену форму, оскільки до січня 2025 рокупереведення призупинено.

      Відповідно до Наказу МОН від 24.06.2024№ 910 «Про деякі особливості набуття та поновлення статусу здобувача вищої освіти у 2024 році»:

      1. Тимчасово до 01 січня 2025 року призупинити:

      переведення здобувачів вищої освіти (крім здобувачів вищої освіти з числа осіб, визначених частинами першою, третьою, п’ятою, шостою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти) на денну або дуальну форми здобуття освіти з інших форм здобуття освіти".

      поновлення (включаючи допуск до освітнього процесу після завершення строку переривання навчання) на денну або дуальну форми здобуття освіти, крім наступних категорій осіб:

      особи, визначені частинами першою, третьою, п’ятою, шостою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників,

      військовозобов’язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти;

      особи, які на дату поновлення не досягли 25-річного віку, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;

      здобувачі вищої освіти, які мали перерву у навчання у зв’язку з вагітністю та пологами або доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку у передбачених законодавством випадках);

      особи, звільнені з військової служби після 24 лютого 2022 року;

      особи, які поновлюються для здобуття освіти за медичними або фармацевтичними спеціальностями, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;

      особи, яким було надано академічну відпустку тривалістю не більше одного року за медичними показаннями, у зв’язку з участю в програмі академічної мобільності або у зв’язку із сімейними обставинами, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;

      особи, які поновлюються до складу курсантів вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

    • Дерій Владислав Олегович

      Ви можете спробувати перевестись, але скоріш за все Вам відмовлять.

      Згідно Наказу МОН № 910 від 24.06.2024 року: https://ips.ligazakon.net/document/RE42290?from=le...

      Тимчасово до 01 січня 2025 року призупиняється:

      1) прийом заяв, проведення конкурсного відбору, укладання договорів про навчання між закладом вищої освіти та вступником, та зарахування на навчання для здобуття третього (освітньо-наукового, освітньо-творчого) рівня вищої освіти та в асистентуру-стажування на денну або дуальну форми здобуття освіти за кошти фізичних та юридичних осіб (крім вступників з числа осіб, визначених частинами першою, третьою, п'ятою, шостою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти);

      2) переведення здобувачів вищої освіти (крім здобувачів вищої освіти з числа осіб, визначених частинами першою, третьою, п'ятою, шостою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти) на денну або дуальну форми здобуття освіти з інших форм здобуття освіти;

      3) поновлення (включаючи допуск до освітнього процесу після завершення строку переривання навчання) на денну або дуальну форми здобуття освіти, крім наступних категорій осіб:

      • особи, визначені частинами першою, третьою, п'ятою, шостою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти;
      • особи, які на дату поновлення не досягли 25-річного віку, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
      • здобувачі вищої освіти, які мали перерву у навчання у зв'язку з вагітністю та пологами або доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку у передбачених законодавством випадках);
      • особи, звільнені з військової служби після 24 лютого 2022 року;
      • особи, які поновлюються для здобуття освіти за медичними або фармацевтичними спеціальностями, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
      • особи, яким було надано академічну відпустку тривалістю не більше одного року за медичними показаннями, у зв'язку з участю в програмі академічної мобільності або у зв'язку із сімейними обставинами, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
      • особи, які поновлюються до складу курсантів вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

      Отже, згідно наказу МОН 910:

      1. Вступ на навчання в аспірантурі за контрактом цього року буде можливий лише на заочній та вечірній формах, які не дають право на відстрочку.

      2. Переведення з інших форм навчання на денну форму навчання є недоступним.

      3. Незалежно від рівня освіти поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов'язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо)

      Справа в тому, що потрібно домовлятись з ВНЗ. Я вважаю, що не всі ВНЗ будуть слідувати абсурдним наказам МОН або рекомендаційним листам МОН, які не є нормативно-правовими актами, мають лише роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

      Якщо Ви не готові оскаржувати неправомірні рішення МОН або ВНЗ - Вам потрібно розглянути інші підстави для відстрочки передбачені статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

      З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Дима Клієнт 4 місяці тому

    А если мне еще 23 года?Просто в деканате сказали,что да-перевестись можно

    • Дерій Владислав Олегович

      Тоді можете спробувати.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Якщо ВНЗ йде Вам на зустріч, то тоді проблем не має і Ви можете перевестись на дену форму навчання, що надасть Вам право на відстрочку.

    Турчин Ярослав Олександрович
    18%

    ДОБРЫЙ ДЕНЬ, ДМИТРИЙ! Тронут 100 %, если Вы ограничено годен, а не путаете что-то.

    Приписное ограниченно годным не выдавали. Видимо у Вас так называемый "белый билет" (временное удостоверение военнообязанного, учётно-послужная карточка вместо военного билета и т.д.).

    В случае явки в ТЦК, невзирая на возраст - Вас имеют полное право перекомиссовать на абслютно годного и мобилизовать.

    У всех ограниченно годных данных в Реестре нет. Их ТЦК умышленно туда не внесли, чтоб Вы к ним все явились, перекомиссовались на ВЛК и будучи признанными годными - поехали служить.

    В таком случае, могу лишь посоветовать взвесить все за и против похода в ТЦК и новой комиссии.

    Если Вас тогда еще не признали негодным с исключением с учёта, то сейчас это скорее всего - ГОДЕН полностью.

    Но можно проанализировать наличие у Вас заболеваний, их тяжесть, наличие мед.документов об этом, диспансерного учёта у семейного доктора, внесенные данные в систему Helsi (ЭСОЗ - Электронную систему охраны здоровья).

    Учитывая Ваш регион местонахождения, ситуация еще больше усугубляется отсутствием желающих служить, а потому жесточайшими методами выполнения планов по мобилизации по Одесской области. Думаю Вы и сами знаете как проходит мобилизация.

    Решать конечно Вам, Ваша жизнь.

    Есть ли у Вас вариант перевестись с заочной формы обучения на стационар? Если есть - то Вы можете получить право на отсрочку в таком случае.

    Увы, Вы ошибочно считаете как многие другие, что если Вам нет 25 лет, то Вас не могут мобилизовать.

    Скажите, если раньше в 18 лет призывали на срочную службу, то отслужив срочную солдат возвращался с армии в 19-20 лет тоже призывником? - Нет. Он ставал на учёт как военнообязанный и зачислялся в запас.

    Если Вы ограничено годный, то Вас без срочной службы сразу зачислили в запас на случай войны. Потому Ваш правовой статус сейчас точно такой же, как у отслужившего срочную солдата или закончившего кафедру студента со званием лейтенант.

    То есть 1000 % мобилизовывают таких как Вы. Именно с этим связано много скандалов в публичном пространстве. Ведь не все те, кому нет 25 лет не могут быть мобилизованы. Такая законодательная коллизия, что служившие срочную до 25 лет не могут быть мобилизованы, т.к. у них есть отдельная норма в Законе о мобилизации. А для Вас это не предусмотрели. Потому годны и можете служить.

    Мне очень жаль, но реальность именно такова.

    С уважением, юрист Ярослав Турчин

    Корнійчук Євген Іванович
    18%

    Доброго дня, якщо ви раніше не служили, не маєте військової кафедри. ваш військово обліковий документ приписне, він є не військовозабов язаним, і йому не загрожує мобілізація. Але дані у вашому випадку дані оновити треба. Бо можуть накласти штраф.

    На мою думку всі штрафи за не поновлення даних можно буде з легкістю скасувати у судовому порядку.

    З таких підстав:

    1. Нормою прийнятого закону зазначається , що всі військово'язані повинні оновити свої дані протягом 60 днів з моменту отримання мобілізації. Указом президента оголошення мобілізації було у 2022 році, всі інші укази мають іншу назву а саме "продовження мобілізації" тому це вже різні речі і тут вступаю в силу норма ст. 58 Конституції України. Стаття 58.Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
    2. Особа не може бути притягнена до відповідальності, тому що термін 60 днів для оновлення даних вже давно сплив. Штрафи,додаток Резерв, це є пряма маніпуляція свідомістю людини примушення до цивільних відносин, які можно охарактеризувати як шахрайство зі сторони держави.

    Також є примітка до ст.210

    Примітка. Положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

    Тобто у нас діджетал країна і новити дані вони можуть самостійно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України