Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адміністративне право, 18 липня 2024, питання №115897 350₴

Проїзд через прикордонний контрольований район

У вижницькому районі Чернівецької області (30км до кордону по прямій) біля с.Луківці на блокпості склали протокол за ст 42 204-1 КУПаП про способу незаконного перетину кордону :(, тому що перебував без документів які дозволяють проїзд у прикордонному контрольованому районі (паспорт, військово обліковий документ був, по документах все ок), виявляється треба брати дозвіл у прикордонній службі чи щось таке на проїзд по цій території :/
Чи законно це (наче як не перетинав кордон) і чи дійсно потрібно брати дозвіл, де подивитись карту цих прикордонних районів?

Відповіді юристів (13)

    Дерій Владислав Олегович
    75.1%

    Вітаю Вас!

    Згідно пункту 2 Положення про прикордонний режим

    • контрольований прикордонний район - це ділянка місцевості, яка визначена, як правило, у межах території району, міста, селища та села, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби, а також у межах територіального моря, внутрішніх вод, частини вод прикордонних річок, озер та інших водойм і розташованих у цих водах островів.
    • прикордонна смуга - ділянка місцевості, яка встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм, завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, але не може бути меншою від ширини смуги місцевості, що розташована в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд.

    До прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення;

    Згідно пункту 7 Положення про прикордонний режим Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи і пропускаються у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу.

    Згідно пункту 8 Положення про прикордонний режим Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.

    Отже, дозвіл потрібен для в'їзду на прикордонну смугу, а не район.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Артем Клієнт 4 місяці тому

      Отже тим протокол нічого не значить і дії були незаконні?

      • Дерій Владислав Олегович

        Вам видали копію протоколу?

        Все залежить від того де Ви перебували у прикордонній смузі чи прикордонному районі. З метою запобігання випадкам незаконного перетинання державного кордону громадянами України, іноземцями та особами без громадянства під час їх пересування в межах прикордонної смуги Державна прикордонна служба може встановлювати інформаційно-попереджувальні таблички "УВАГА! Державний кордон України. Прохід заборонено" в порядку, що встановлюється МВС.

        Якщо табличок не було та Ви перебували за 30 км до кордону - то цілком можливо, що протокол виписали незаконно.

        Якщо протокол передадуть до суду - то Ви зможете відстоїти свої права.

        Періодично проглядайте Інформацію щодо стадій розгляду судових справ https://court.gov.ua/fair/

        • Артем Клієнт 4 місяці тому

          В прикордонному районі, копію спочатку не хотіли давати, але після приїзду поліції погодились дозволити сфотографувати, читав що

          У необхідних випадках Державна прикордонна служба може запроваджувати додаткові тимчасові обмеження на в’їзд і провадження робіт у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, які встановлюються наказом начальника органу охорони державного кордону, погодженим з місцевими державними адміністраціями, міськими радами міст обласного значення, територіальними органами Національної поліції, ДМС та регіональними органами СБУ.

          Виходить десь потрібен дозвіл на проїзд у прикордонний район, а десь ні?

          • Дерій Владислав Олегович

            Так, начальник прикордонного загону може встановлювати тимчасові обмеження, але прикордонники виписали Вам протокол за неправильною статтею. Ви говорите, що вони вказали ст.204-1, а потрібно було ст.202 КУпАП

            Згідно статті 202 КУпАП. Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду - виїзду -

            тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

            Тобто, за порушення прикордонного режиму можливий штраф від 850 до 1700 грн. Проте, у зв'язку з тим, що протокол про адмінправопорушення був складений не за тією статтею та Вам не видали копію, можливо ще були якісь нюанси - то навряд чи прикордонники будуть направляти його до суду.

            В протилежному випадку у Вас є всі шанси його оскаржити.

            • Артем Клієнт 4 місяці тому

              Вони так і сказали що з ймовірністю 99% суд відхилить цю справу))

              А що їм за це грозить, якщо я вже подам на них в суд за те ще вони непрофесійно виконували свою роботу?

          • Дерій Владислав Олегович

            Згідно частини 1 статті 365 ККУ Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб, - карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

            Проте, навряд чи дії ДПСУ будуть підставою для кримінального провадження.

            Загалом, моніторте ситуацію щодо Вашої справи та при необхідності беріть участь у судовому розгляді справи.

            Щодо ДПСУ, то краще відпустіть ситуацію та не витрачайте на них час та нерви.

            Можете на прикордонників подати скаргу.

    Карпенко Андрій Володимирович
    24.9%

    Вітаю!

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    "Про державний кордон України"

    Стаття 22. Прикордонна смуга та контрольовані прикордонні райони

    З метою забезпечення на державному кордоні України належного порядку Кабінетом Міністрів України встановлюється прикордонна смуга, а також можуть установлюватися контрольовані прикордонні райони.

    Прикордонна смуга встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону України на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм з урахуванням особливостей місцевості та умов, що визначаються Кабінетом Міністрів України. До прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.

    У межах прикордонної смуги з метою забезпечення національної безпеки і оборони, дотримання режиму державного кордону військовим частинам Державної прикордонної служби України для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій надаються в постійне користування земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь - шириною до 2 кілометрів. У цих межах Кабінетом Міністрів України встановлюється спеціальний прикордонний режим щодо заборони вільного в’їзду, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону України.

    {Статтю 22 доповнено новою частиною згідно із Законом № 232-IX від 29.10.2019 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2952-IX від 24.02.2023 }

    Контрольовані прикордонні райони встановлюються, як правило, в межах території району, міста, селища, сільради, прилеглої до державного кордону України або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби України. До контрольованого прикордонного району включаються також територіальне море України, внутрішні води України і частина вод прикордонних річок, озер та інших водойм України і розташовані в цих водах острови.

    {Частина статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 662-IV від 03.04.2003 }

    {Стаття 22 в редакції Закону № 245/96-ВР від 18.06.96 }

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

    від 3 серпня 1998 р. № 1199Київ

    Про контрольовані прикордонні райони

    {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ№ 679 від 23.04.99№ 890 від 04.08.2021}

    Відповідно до Закону України "Про державний кордон України" Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Установити контрольовані прикордонні райони в межах територій міст і районів (згідно з додатком). До контрольованих прикордонних районів включити також територіальне море України, внутрішні води України і частину вод прикордонних річок, озер та інших водойм України і розташовані в цих водах острови.

    2. Запровадити з 1 вересня ц.р. прикордонний режим у зазначених контрольованих прикордонних районах.

    Чернівецька область

    Вижницький, Дністровський, Чернівецький райони

    ххх

    7 грудня 2023 року Кабмін вніс зміни до Постанови від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим», якими визначив, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають отримати спеціальний дозвіл на пропуск, перебування, проживання і проведення робіт у прикордонній смузі.

    Прикордонна смуга — це ділянка поза межами населених пунктів, довжиною 5 кілометрів від кордону: ліс, поля, сади тощо.

    Відповідно до постанови Кабміну дозвіл не потрібно отримувати:

    • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
    • водіям вантажних автомобілів та їх супроводжуючим, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
    • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільними дорогами загального користування державного значення або залізничним транспортом.

    Також дозвіл не потрібен військовим, правоохоронцям, міністрам, народним депутатам та ще певним категоріям посадовців.

    Контрольований прикордонний район – це ділянка місцевості, яка визначена, як правило, у межах території району, міста, селища та села, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби, а також у межах територіального моря, внутрішніх вод, частини вод прикордонних річок, озер та інших водойм і розташованих у цих водах островів.

    Прикордонний режим – це система режимних заходів у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, які регламентують відповідно до законодавства правила в’їзду, перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб, провадження робіт, ведення обліку та тримання на пристанях, причалах, базах для стоянки, у пунктах базування (далі - об’єкти базування) маломірних (малих) суден, інших плавучих засобів, призначених для спорту або відпочинку на воді (водний мотоцикл тощо) (далі - маломірні судна, інші плавзасоби), а також у місцях базування - суден флоту рибної промисловості, що не підлягають технічному нагляду класифікаційного товариства (далі - нагляд класифікаційного товариства), їх випуску, плавання і пересування в територіальному морі та внутрішніх водах України.

    ххх

    Слід розрізняти поняття прикордонна смуга та контрольований прикордонний район. Так, контрольований прикордонний район ширший, ніж прикордонна смуга і для в’їзду спеціальний дозвіл не потрібен, а лише документи, що посвідчують особу. Дозвіл потрібний лише для вʼїзду у прикордонну смугу.

    ххх

    ВАМ ТРЕБА ОСКАРЖУВАТИ ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

    У судовому засіданні треба встановити, що в протоколі про адміністративне правопорушення жодним чином не зазначено, якими саме діями правопорушника виразилась незаконна спроба перетину державного кордону і в чому конкретно вона полягала. Тому в разі складення протоколу за ст. 204-1 КУпАП слід ретельно вивчити матеріали справи та обрати стратегію захисту.

    • Артем Клієнт 4 місяці тому

      Там навіть не вказано хто його заповнював, той протокол :/

      Да клоуни, ясно все з ними

      • Карпенко Андрій Володимирович

        ОСКАРЖУЙТЕ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ

        • Артем Клієнт 4 місяці тому

          Не думаю що вони його до суду направляти будуть

          • Карпенко Андрій Володимирович

            РІШЕННЯ ПО ПРОТОКОЛУ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПРЙМАЄ УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.

            • Артем Клієнт 4 місяці тому

              Якщо прийде рішення на пошту або як, тоді буду розбиратись


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України