Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Медичне право, 28 липня 2024, питання №116573 340₴

Чи можуть оформити інвалідність 3 групи?

Добрий день, чи оформить МСЕК 3 групу інвалідності, відсутня одна нирка з дитинства ( вроджене). Мені 22 роки.

Відповіді юристів (5)

    Дерій Владислав Олегович
    34.1%

    Вітаю Вас!

    Так, МСЕК повинні оформити інвалідність ІІІ групи довічно.

    Згідно постанови КМУ №10 від 21.01.2015 р.“Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду”(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/10-2015-%D0%BF#Text) єдина функціонуюча нирка є підставою для встановлення 3 групи інвалідності.

    Спочатку Вам необхідно подати заяву до лікуючого лікаря (або сімейного) на огляд МСЕК.

    Потім лікар направить Вас на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) для медичного обстеження, здійснення необхідних досліджень та визначення клініко-функціонального діагнозу.

    За висновком ЛКК лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування хворого, заповнюється форма № 088/о “Направлення на медико-соціально-експертну комісію" та підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію (МСЕК).

    При огляді у МСЕК проводяться: вивчення документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи; опитування хворого; об'єктивне обстеження та оцінка стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження усіма членами комісії.

    Комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акта огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою.

    Якщо ви не згодні з висновками комісії, то маєте подати про це письмову заяву до МСЕК або відділу охорони здоров’я. Це потрібно зробити протягом одного місяця після отримання результатів огляду. Цю заяву і всі супровідні документи потрібно надіслати до міської чи районної МСЕК, яка проводитиме повторний огляд людини. Повторне рішення комісії вже можна буде оскаржувати в МОЗ.

    Якщо хворому відмовляють в отриманні інвалідності, рішення комісії можна оскаржити двома способами — у судовому порядку та позасудовому.

    Позасудовий порядок

    У цьому разі потрібно подати письмову заяву та копію висновку МСЕК до обласних або міських комісій протягом місяця після одержання висновку.

    Таку заяву можна подати через МСЕК, яка приймала рішення, або до відповідного управління охорони здоров’я області, де проживає хворий. Протягом трьох днів комісія, що проводила огляд, або управління охорони здоров’я надсилає всі документи на розгляд обласної, центральної міської комісії. Протягом місяця з дня подання документів комісія проводить повторний огляд заявника і приймає нове рішення.

    Про час та місце огляду громадянин повідомляє телефоном та поштою. У разі незгоди з рішенням обласної МСЕК хворий може подати заяву до Міністерства охорони здоров’я України. За наявності фактів порушення законодавства МОЗ доручає Центральній медико-соціальній експертній комісії повторно розглянути запит, а також вживає інших заходів впливу.

    В особливо складних випадках МОЗ може направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро, пров. Феодосія Макаревського, 1-а) та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 104).

    Після обстеження ці установи складають консультативні висновки. Утім, для комісії вони мають рекомендаційний характер.

    Судовий порядок

    Рішення комісії може бути оскаржене в суді. Для цього позивач подає адміністративний позов до суду в шестимісячний термін з моменту прийняття рішення МСЕК. Відповідачем у цій справі буде відповідна МСЕК. За вибором позивача такі справи вирішуються або за зареєстрованим місцем проживання цієї особи, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.

    Ознайомтесь з корисним матеріалом за посиланням https://bf.diia.gov.ua/articles/meni-potribno-ofor...

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Відповідно до українського законодавства, для отримання групи інвалідності необхідно пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). Ваша ситуація з відсутністю однієї нирки з дитинства може бути підставою для оформлення інвалідності, але рішення залежить від стану здоров'я та функціональних обмежень, які це спричиняє.

    Вам необхідно звернутися до вашого лікаря, який випише направлення на МСЕК.

    Також Вам потрібно зібрати всі медичні документи, що підтверджують ваш стан здоров'я, включаючи висновки лікарів, результати обстежень, виписки з лікарень тощо.

    З направленням від лікаря та всією необхідною документацією ви звертаєтесь до МСЕК. Комісія проведе обстеження, можливо, додаткові аналізи та оцінить ваш стан здоров'я та функціональні обмеження.

    Після обстеження МСЕК приймає рішення про надання чи ненадання інвалідності та визначає групу інвалідності (якщо це виправдано).

    3 група інвалідності зазвичай надається особам, які мають значні, але не критичні функціональні обмеження, що впливають на працездатність. Ваш випадок може підпадати під ці критерії, але остаточне рішення прийматиме МСЕК.

    Рекомендую почати з консультації з вашим лікарем для отримання детальної інформації та інструкцій щодо подальших дій.

    Айвазян Юрій Климентійович
    32.9%

    Доброго дня, Ігоре!

    Так, відсутність однієї нирки віднесена до переліку захворювань за яким надають ІІІ групу інвалідності.

    Відповідно до Наказу МОН "Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності" https://ips.ligazakon.net/document/RE20033?an=1:

    "III. Перелік захворювань, дефектів, необоротних морфологічних станів, порушень функцій органів та систем організму, при яких група інвалідності встановлюється без строку переогляду.

    3.4. Група інвалідності III встановлюється при таких захворюваннях:

    3.4.41. Відсутність однієї нирки".

    Згідно із Постановою КМУ "Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/10-2015-п#Text:

    "Група інвалідності III:

    Єдина функціонуюча нирка".

    Особи, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я, після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності, з метою встановлення інвалідності, мають право звернутися до Медико-соціальної експертної комісії за місцем їх проживання або лікування.

    Медико-соціальна експертна комісія - спеціальний заклад в системі охорони здоров'я, що проводить медико-соціальну експертизу особам, які звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

    Огляд осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, проводиться згідно з Положенням про медико-соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317.

    Медико-соціальні експертні комісії визначають:

    1. Групу інвалідності, її причину і час настання. Особа може одночасно бути визнана особою з інвалідністю однієї групи і лише з однієї причини. При підвищенні групи інвалідності в разі виникнення більш тяжкого захворювання причина інвалідності встановлюється на вибір особи з інвалідністю. У разі якщо однією з причин інвалідності є інвалідність з дитинства, вказуються дві причини інвалідності.
    2. Види трудової діяльності, рекомендовані особі з інвалідністю за станом здоров’я.
    3. Причинний зв’язок інвалідності із захворюванням чи каліцтвом, що виникли у дитинстві, вродженою вадою.
    4. Ступінь втрати професійної працездатності потерпілим від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання.
    5. Ступінь втрати здоров’я, групу інвалідності, причину, зв’язок і час настання інвалідності громадян, які постраждали внаслідок політичних репресій або Чорнобильської катастрофи.
    6. Медичні показання на право одержання особою з інвалідністю спеціального автомобільного транспорту і протипоказання до керування ним.

    Перелік необхідних документів

    • заповнена форма направлення, підписана Головою ЛКК, членами комісії та печаткою лікувального закладу (форма 088/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року № 110);
    • паспорт та копія паспорта;
    • медична карта амбулаторного хворого (амбулаторна книжка - форма 025/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року № 110);
    • трудова книжка або її копія, засвідчена у визначеному порядку спеціалістами відділу кадрів з останнього місця роботи або нотаріусом;
    • оригінали всіх документів, які вписані в форму 088/с, а саме: довідка про стан здоров’я від хірурга, невропатолога, терапевта та інших спеціалістів, зокрема фахівців з хвороби за якою хворий очікує отримати стан інвалідності, оригінали рентгенологічного обстеження, та лабораторні аналізи. Діагноз хворого за основним захворюванням має бути описаний у виписці з історії хвороби (епікриз).

    Дати аналізів та виписок мають відповідати терміну проведеного лікування та обстежень і, відповідно, датам лікарняних листів. Документи, що використовуються для визначення причинного зв'язку інвалідності, подаються в оригіналі або копії, засвідчені в установленому законодавством порядку.

    Строки розгляду питання.

    Лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров'я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ.

    Комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності.

    Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п'яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності. Під час першого проходження МСЕК людину має супроводжувати її сімейний лікар, або голова ЛКК.

    За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії. У разі коли Голова або окремі члени Комісії (навіть один член комісії) не згодні з прийнятим рішенням, окрема думка зазначається в Акті огляду Комісії, який подається у триденний строк обласній або центральній міській комісії.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    У відповідності до постанови кабінету міністрів україни 10 від 21.01.2015 року "Про затвердження переліку порушень функцій організму, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду", відсутність нирки є підставою встановлення ІІІ групи інвалідності довічно.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    32.9%

    Вітаю Вас.

    Добрий день, чи оформить МСЕК 3 групу інвалідності, відсутня одна нирка з дитинства ( вроджене). Мені 22 роки.

    Загалом - ТАК, це однозначна підстава для оформлення групи інвалідності.

    Теоретична складова (постанова Кабінету Міністрів України 10 від 21.01.2015 року "Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду"), як і практична (знаю не один випадок наявності інвалідності у осіб, які не мають однієї нирки) говорять ОДНОЗНАЧНО - ЦЕ ПІДСТАВА ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ГРУПИ.

    Втім, на практиці також знаю випадки, коли в аналогічних ситуаціях особі відмовляли навіть у тому, аби довести її до МСЕК, тобто у видачі направлення на ЛКК або у відмові у направленні на МСЕК від ЛКК. Я це до того, що будьте готові до серйозної боротьби.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України