Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 12 серпня 2024, питання №117503 350₴

Яка відповідальність за неявку по мобілізаційному розпорядженні?

Вітаю.
У в/квитку після АТО,вклеїли моб.розпорядження в якому написано куди потрібно з'явитись протягом 6годин після оголошення мобілізації не чекаючи повістку.
Я по ньому не явився,дані не оновлював,броні та відстрочки також немає.
Бажання мати справу з тцк-немає.

1 питання:Яка відповідальність,якщо спіймають на вулиці та перевірять дані поліція або тцк?
2.Яка ймовірність що я можу бути в розшуку?
3.Чи можливо взагалі виїхати за кордон якщо робити "леві"док-ти.
Чи не буде заважати це моб.розпорядження?

Дуже дякую за відповідь.

Відповіді юристів (15)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Віталію!

    1 питання:Яка відповідальність,якщо спіймають на вулиці та перевірять дані поліція або тцк?

    Мобілізаційне розпорядження вклеєне чи окрім цього є відповідна печатка у ВК? Потрібно було з'явитись до ТЦК або до частини?

    2.Яка ймовірність що я можу бути в розшуку?

    Надати Вам однозначну відповдь на це питання неможливо. Деякі не булеи в ТЦК ще з 90-х і все в порядку, окрім незнайдених даних у реєстрі. Деяки не були 5 років і вже у базі АРМОР. Ви отримували повістки? Особисто, поштою, у поштову скриньку? Якщо так, то скільки разів?

    Цю інформацію навіть у Резерв+ не побачити. Тільки "через знайомих" або вже при зустрічі із поліцією.

    3.Чи можливо взагалі виїхати за кордон якщо робити "леві"док-ти.Чи не буде заважати це моб.розпорядження?

    За кордон можливо виїхати, якщо Ви маєте підстави, перелічені у Постанові КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України".

    Які б "ліві док-ти" Ви не зробили, для виїзду за кордон Вам потрібні оновлені дані в ТЦК та інформація у реєстрі віййськовозобов'язаних.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Віталій Клієнт 3 місяці тому

      Є печатка у ВК що моб.роз-ня видано і дата.

      Додаю фото моб.розпорядження.

      Головна 119-це тцк,фастівська-там ВЧ.

      Повістку не отримував,проте приходили додому ще у 22р,хотіли дати дружині,вона відмовилась будь що підписувати і нічого не дали.

      • Айвазян Юрій Климентійович
        25.1%

        Ви були зараховані до оперативного резерву 1-ї черги. Я не думаю, що при Вашій явці до ТЦК або при перевірці документів групою оповіщення все закінчитья нічим, тим паче, що ТЦК про Вас пам'ятає.

        Стаття 336 ККУ. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

        Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період -

        карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

        • Віталій Клієнт 3 місяці тому

          Зрозуміло ((

          Дякую за відповідь та допомогу.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Віталію! На жаль, новини не дуже втішні. Щодо розшуку, то Резерв+ не завжди показує відповідну інформацію. Тому, відповідь на це питання Ви можете отримати або у "знайомих", якщо маєте таких, або через запит до поліції. Саме остання вносить до АРМОРУ "ухилянтів" за повідомленням від ТЦК.

    Дерій Владислав Олегович
    25.1%

    Вітаю Вас!

    1 питання:Яка відповідальність,якщо спіймають на вулиці та перевірять дані поліція або тцк?

    Згідно ч.3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" під час мобілізації військовозобов’язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях.

    Цілком можливо що Вас будуть намагатися притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 336 ККУ.

    2.Яка ймовірність що я можу бути в розшуку?

    Досить висока, адже на даний час люди, які взагалі не отримували повісток перебувають в розшуку.

    Провірити дану інформацію можна лише встановивши Резерв+ або звернувшись до знайомих з правоохоронних органів, щоб перевірили відомості з бази "Армор"

    Проте, цілком можливо, що Ваш ТЦК не вніс відомості про Вас до Реєстру військовозобов'язаних і тому ніде, окрім Вашого військового квитка, немає інформації про мобілізаційне розпорядження.

    3.Чи можливо взагалі виїхати за кордон якщо робити "леві"док-ти.Чи не буде заважати це моб.розпорядження?

    Звичайно, воно буде заважати. Якщо у Вас не буде оформлена відстрочка - Вам 100 % вручать повістку до ТЦК, а якщо Ви ще й перебуваєте в розшуку, то Вас взагалі туди можуть доставити в той же день.

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий періоду період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Вам для виїзду потрібно буде надати військовий квиток або інший військово-обліковий документ (наприклад е-ВОД, оформлений через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...)

    З підробленими документами буде дуже ризиковано перетинати кордон, адже майже вся інформація є в Реєстрах, які доступні ДПСУ і в разі невідповідності даних - Ви можете буди притягнуті до кримінальної відповідальності за статтю 258 ККУ за підроблення документів

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Віталій Клієнт 3 місяці тому
      Дякую за відповідь та допомогу.
    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    1.

    ЯКЩО У ВАС В ОСОБОВІЙ СПРАВІ Є ІНФОРМАЦІЯ ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТА ЦЕ ЗАФІКСОВАНО В РЕЄСТРІ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ, ВАС МОЖУТЬ ПРИТЯГНУТИ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. В ТАКОМУ ВИПАДКУ, ПРИ ПЕРЕВІРЦІ ДОКУМЕНТІВ, ВАС ЗАТРИМАЮТЬ.

    Військовозобов’язаний отримує особисто один із наступних документів: мобілізаційне розпорядження, повістку або розпорядження військового комісара. У повістці повинні зазначатись час та адреса, куди має прибути військовозобов’язаний. Також на ній має бути прізвище та ім’я особи, яка підлягає мобілізації, підпис районного військового комісара, гербова печатка. Після цього військовозобов’язаний з’являється до вказаного військкомату.

    Що говорить Закон про відмову від виконання цього обов’язку? Зазначене діяння передбачено статтею 336 Кримінального кодексу України у формі «ухилення від призову за мобілізацією».

    2.

    ЯКЩО ПРОТИ ВАС ВІДКРИТА КРИМІНАЛЬНА СПРАВА, ВИ В РОЗШУКУ.

    ПЕРЕВІРИТИ ЦЕ МОЖЛИВО ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ +.

    3.

    ЯКЩО ВИ В РОЗШУКУ, ВИ НЕ ЗМОЖЕТЕ ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН.

    ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ НЕОБХІДНО МАТИ ВОД З ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Карпенко Андрій Володимирович
    25.1%

    СУДЯЧЕ З ДОКУМЕНТУ ТА ВАШОГО КОМЕНТАРЯ, ТЦКСП ПРО ВАС НЕ ЗАБУЛО.

    ЩЕ РАЗ - ПЕРЕВІРИТИ ВАС СТАТУС, БЕЗ ВІДВІДУВАННЯ ТЦКСП, МОЖЛИВО ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ +.

    • Віталій Клієнт 3 місяці тому

      Дякую за відповідь.Наскільки це безпечно?

      Щоб не заблокували рахунки або ще гірше будуть чекати під під'їздом

    Карпенко Андрій Володимирович

    ЗАРАЗ ЦЕ ВЖЕ НЕ ГРАЄ НІЯКОЇ РОЛІ.

    ЗА БУДЬ ЯКИХ ОБСТАВИН ВАМ МОЖУТЬ ВІДПРАВИТИ ПОВІСТКУ АБО ЗА АДРЕСОМ ПОПЕРЕДНІМ, АБО ЗА АДРЕСОМ ЩО ВИ ВКАЖЕТЕ В РЕЗЕРВ +.

    Поштове повідомлення, де проставлено відмітку про відсутність особи за адресою, яку військовозобов’язаний вказав у Резерв+, може вважатися підтвердним документом для того, аби ТЦК не складало протокол, а відразу виносило постанову про накладення штрафу.

    Повідомлення у додатку Резерв+ фейкової адреси проживання може мати негативні наслідки для військовозобов’язаної особи. Так, належним підтвердженням оповіщення відповідно до постанови Кабміну є поштове повідомлення, яке надсилало ТЦК за адресою, вказаною при оновленні даних, у якому проставлена відмітка про відсутність особи за цією адресою. Оскільки за наявності підтвердних документів протокол за порушення правил військового обліку може не складатися, а відразу виноситися постанова про штраф, то чоловіки, які дали у Резерв+ недійсну адресу, ризикують опинитися із заблокованими рахунками.

    Отже, відповідно до КУпАП ТЦК розглядають справи про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за статтями 210 та 210-1 КУпАП.

    Відповідно до закону №3696-IX про заочні штрафи, який набув сили 19 травня, протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику.

    Отже, виносити постанову про накладення штрафу ТЦК зможе заочно у випадку, якщо особа не з’явилася до ТЦК і не повідомила причину неявки, але при цьому у ТЦК обов’язково мають бути підтвердні документи про отримання виклику.

    Відповідно до постанови Кабміну 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК є:

    1) у разі вручення повістки

    • особистий підпис про отримання повістки,
    • відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки,
    • а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

    • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;

    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

    Таким чином, поштове повідомлення, де проставлено відмітку про відсутність особи за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання, також може вважатися підтвердним документом для того, аби не складати протокол, а відразу виносити постанову про накладення штрафу.

    Аналогічно – поштове повідомлення з відміткою про відсутність особи за адресою, вказаною при оновленні даних.

    Нагадаємо, для фізичних осіб штрафи тепер складають до 25,5 тисяч грн, а для бізнесу – до 59,5 тисяч грн.

    У разі добровільної несплати такого штрафу особа ризикує тим, що її рахунки можуть бути заблоковані, а майно відібране в порядку виконавчого провадження.

    Також зазначимо, що відповідно до постанови 560 повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до ТЦК може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

    У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

    Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до ТЦК надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14 дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Віталій!

    1 питання:Яка відповідальність,якщо спіймають на вулиці та перевірять дані поліція або тцк?

    Складна ситуація, яка полягає в тому, що неявка по мобілізаційному розпорядженню сама по собі вже достатня для застосування статті 336 Кримінального кодексу України.

    Кримінальний кодекс України:

    Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

    Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

    Водночас очевидно, що на вулиці питанням притягнення Вас до відповідальності займатися ніхто не буде. Спочатку уповноважені працівники ТЦК та СП повинні перевірити Ваші документи, а далі - можливо застосують процедуру адміністративного затримання, підстави для чого, виходячи з постанови КМУ № 560, наявні.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 560 Київ

    Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    47. Старший групи оповіщення, представник, уповноважений вручати повістки, територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органах СБУ зупиняє (підходить до) громадянина та відрекомендовується, повідомляє про мету зупинки (прибуття) та спілкування.

    На вимогу громадянина пред’являє свій паспорт громадянина (посвідчення офіцера, військовий квиток, службове посвідчення), службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, а також пропонує громадянину пред’явити його паспорт та військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі).

    Якщо особа підлягає оповіщенню відповідно до розпорядження голови (начальника) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) або відповідного керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов’язаних районного (міського) територіального центру комплектування, їй вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

    Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

    Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    54. Під час перевірки військово-облікового документа:

    уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком);

    поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку, визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.

    У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

    Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

    Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    2.Яка ймовірність що я можу бути в розшуку?

    Ви точно не перебуваєте в Розшуку, який здійснюється в рамках кримінального провадження. Водночас Ви дійсном можете знаходитися в Розшуку по базі МВС "Армор" та подібним електронним системам. Точно спрогнозувати вірогідність цього неможливо, але теоретично я це допускаю.

    3.Чи можливо взагалі виїхати за кордон якщо робити "леві"док-ти.Чи не буде заважати це моб.розпорядження?

    Ні, не буде, але це свідчитиме про факт вчинення злочину - стаття 358 КК України.

    Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

    1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -

    караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -

    караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

    караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    4. Використання завідомо підробленого документа -

    карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    З повагою!

    Середницький Євгеній Вікторович

    Вітаю, Ваша ситуація стосується важливих юридичних аспектів, пов'язаних із військовою службою в Україні. Ось відповіді на ваші питання:

    1. Відповідальність за неприбуття за мобілізаційним розпорядженням:

    Згідно з законодавством України, неявка за мобілізаційним розпорядженням вважається порушенням військового обов'язку і може спричинити такі наслідки:

    • Адміністративна відповідальність: Якщо ваша неявка не була пов'язана з серйозними обставинами, це може призвести до адміністративного штрафу. За неявку без поважних причин передбачено штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн.
    • Кримінальна відповідальність: У випадку, якщо неявка вважається ухиленням від мобілізації, це може спричинити кримінальну відповідальність. Стаття 336 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за ухилення від призову за мобілізацією.
    2. Ймовірність перебування в розшуку:

    Якщо ви не з'явилися за мобілізаційним розпорядженням, військовий комісаріат може ініціювати розшук через органи внутрішніх справ. Однак це залежить від того, наскільки активно ТЦК (територіальний центр комплектування) веде облік і контролює виконання мобілізаційних розпоряджень. Якщо ви офіційно не з'являєтеся на виклики і тривалий час не контактуєте з ТЦК, ймовірність бути оголошеним у розшук зростає.

    3. Виїзд за кордон за наявності "лівих" документів:

    Виїзд за кордон на підставі підроблених документів є серйозним злочином. Якщо вас виявлять на кордоні з підробленими документами, це може призвести до кримінальної відповідальності в Україні. Відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України, підробка документів та їх використання карається штрафом, арештом або позбавленням волі на строк до 5 років.

    Щодо мобілізаційного розпорядження, воно, ймовірно, буде враховуватися на пунктах пропуску. Відомості про вас можуть бути в базах даних прикордонної служби, особливо якщо ви перебуваєте в розшуку або вас неодноразово викликали до ТЦК.

    Загальні рекомендації:
    1. Консультація з юристом: Якщо ви хочете уникнути серйозних наслідків, рекомендується проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на військових справах. Він допоможе оцінити вашу ситуацію і знайти оптимальні рішення.
    2. Вирішення питання з ТЦК: Якщо можливо, намагайтеся вирішити ситуацію з ТЦК на законних підставах, наприклад, отримати відстрочку, бронювання або інше законне звільнення від мобілізації.
    3. Уникайте незаконних дій: Використання підроблених документів може тільки погіршити вашу ситуацію і призвести до серйозних правових наслідків.
    Богун Сергій Павлович
    24.6%

    Доброго дня.

    Вас чекає кримінальна відповідальність за ухилення від призову під час мобілізації.

    Найпоширенішою в умовах війни є стаття 336 КК України — ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

    Втім, реальне покарання можуть замінити іспитовим строком. Іспитовий термін, який ще називають "умовним", може тривати від шести місяців до трьох років, але найпоширеніший — від року до двох.

    Особа, яка отримала іспитовий термін, має деякі обов'язки, які вона повинна виконувати протягом цього періоду. Ці обов'язки можуть варіюватися залежно від умов і вимог, встановлених угодою зі слідством або вироком суду. У разі, якщо засуджений вчинить новий злочин — випробувальний термін скасують й особа відбуватиме увʼязнення.

    Ухилення від мобілізації вважається нетяжким злочином, а тому засуджені за нього все одно залишаються на військовому обліку. Судимість із таких них може бути знята після завершення випробовувального терміну, а значить після цього не буде жодних перешкод для повторної мобілізації.

    Так, відповідно до закону, особа, яка була засуджена за ухилення від мобілізації згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу і була звільнена від відбування покарання, все одно може бути призвана до лав Збройних Сил України. Згідно з цим законом, до військового обліку включають тих громадян, які раніше були засуджені до покарання, включаючи позбавлення волі, обмеження волі, арешт або виправні роботи за незначні злочини, наказані штрафом до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на термін до п'яти років.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, до вас може бути застосовано кримінальна відповідальність, враховуючи судову практику,якщо ви визнаєте свою провину на періоді слідства можно отримати усовний термін.

    Відповідальність за нез’явлення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

    ◆ За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію винна особа може бути пртягнута до адміністративної відповідальності відповідно до статті 2101 КУпАп.

    Національній поліції України надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до ТЦК та СП (статті 259 та 262 КУпАП, частина третя статті 38 Закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу").

    У разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", (з’являтися за викликом до ТЦК та СП у строк та місце, зазначені в повістці) та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею статті 2101 КУпАп :

    • керівник ТЦК та СП звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК та СП.
    • у разі отримання письмової відповіді про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина керівник ТЦК та СП надсилає такому громадянину в паперовій формі засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу його місцезнаходження, місця проживання чи перебування вимогу про виконання обов’язку.

    Днем вручення вимоги є:

    1. день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв’язку;
    2. день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки;
    3. день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси.
    • якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги не виконав зазначеного у ній обов’язку (обов’язків), звертається до суду з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання такої вимоги.

    ◆ За ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, винну особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 335 Кримінального кодексу України.

    Статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України