Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 24 серпня 2024, питання №118213 350₴

Повестка от ТЦК - с которго ранее был снят с учета

Доброго дня,
У 2019 році був знятий з обліку у військкоматі м. Бердянськ та поставлений на облік у військкоматі м. Київ у зв'язку зі зміною місця прописки та проживання. Факти зняття та постановки на облік підтверджуються печатками у Тимчасовому Посвідченні Військовозобов'язаного.
12.07.24 оновив свої дані у «Резерві+». За замовчуванням підтягнулася стара адреса прописки в м. Бердянськ. Руками внес правильну адресу прописки у Києві. Через деякий час після оновлення – зміни застосовувалися, але в розділі ТЦК та СП залишився Бердянський ТЦК.
20 серпня на Укрпошту надійшов рекомендований лист від Бердянського ТЦК (очевидно, повістка на ВЛК).
Питання таке: чи правильно я розумію, що найкращим варіантом дії в цій ситуації буде наступне:
1. Прийти на пошту та отримати повістку на руки.
2. На підставі отриманої повістки направити до Бердянського ТЦК листа з роз'ясненням, що повістка була направлена незаконно, оскільки я перебуваю на обліку в іншому ТЦК. На підтвердження цього факту додати засвідчені нотаріусом копії Тимчасового Посвідченні Військовозобов'язаного з відповідними штампами та довідку про реєстрацію місця проживання.

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Досить нестандарна ситуація. Чи маєте Ви право на відстрочку?

    Згідно пункту 34 постанови КМУ 560 Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

    День явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

    23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    Тобто, якщо Ви отримали повістку (незалежно від того, який це ТЦК) - у Вас є обов'язок явитися до ТЦК або повідомити ТЦК про поважні причини неявки, але в подальшому все рівно прибути до ТЦК у строк, що не перевищує сім календарних днів після закінчення даних причин.

    Можете зробити так як Ви описали в питанні, адже Бердянський ТЦК не повинен був Вам присилати повістку, адже Київський ТЦК при взятті на облік повинен був внести зміни до Реєстру військовозобов'язаних. Якщо Вас притягнуть до адміністративної відповідальності за неявку - штраф зможете оскаржити у судовому порядку.

    Якщо Ви маєте право на відстрочку - то зверніться до ТЦК, де Ви стоїте на обліку в м. Києві та повідомте їх, що Вас викликає Бердянський ТЦК. Зобов'яжіть ТЦК м.Києва внести зміни в Реєстр військовозобов'язаних, щоб там коректно відображалась інформація про ТЦК, а Бердянський ТЦК повідомте про те, що Ви вже перебуває на військовому обліку в ТЦК м. Києва.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Олексію!

    1. Прийти на пошту та отримати повістку на руки.

    В принципі, великої різниці немає, оскільки у будь якому випадку Ви будете вважажтись таким, що отримав повістку у належний спосіб.

    Відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

    2. На підставі отриманої повістки направити до Бердянського ТЦК листа з роз'ясненням, що повістка була направлена незаконно, оскільки я перебуваю на обліку в іншому ТЦК. На підтвердження цього факту додати засвідчені нотаріусом копії Тимчасового Посвідченні Військовозобов'язаного з відповідними штампами та довідку про реєстрацію місця проживання.

    Не зовсім правильний алгоритм, оскільки Ви зобов'язані з'явитись за повісткою саме в той ТЦК, який зазначений у останній. Це, як отримати повістку, перебуваючи в іншому місті та обов'язок з'явитись у ТЦК за місцем перебування, незважаючи на те, що Ви стоїте на обліку в іншому ТЦК.

    Справа втім, що це однозначно просто некоректно внесені дані до реєстру, тобто Бердянський ТЦК не вніс дані, що Ви зняті з обліку, а Київський - що Вас взяли на облік.

    Отже, наразі Вам необхідно звернутись до ТЦК, аби внести коректні дані та вирішити питання з повісткою.

    Чи маєте Ви таку можливість? Чи є підстава для відстрочки? Чому вважаєте, що це саме повістка на ВЛК, Ви обмежено-придатний? Коли останній раз були в ТЦК?

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України