Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю. Є тимчасовий військовий квиток. Медкомісію проходив 06.2023 (у той час була відсрочка по 2-гому вишу). влаштувався на роботу з бронюванням 01.08. Бронювання НЕ через Дію. Данні не оновлював. Резерв не ставив.
На роботі надали пакет документів.
Копії сказали возити з собою на всяк випадок.
Копія про підтвердження критичної інфраструктури та списки заброньованих працівників.
Копія Лис з Міністерства оборони про погодження списків.
Копія Лист Наказ з Міністерства економіки про бронювання
Витяг з наказу мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного (мокра печатка)
Повідомлення про бронювання військовозобов'язаного (мокра печатка)
Лист про бронювання військовозобов'язаного на 5 місяців. (мокра печатка)
На роботі написали такій лист:
По кожному хто отримає нову оновлену бронь потрібно направити повідомлення про бронювання і супровідний лист до ТЦК де стоїть на обліку працівників.
Це потрібно щоб з'явилась оновлена дата бронювання. Цю відправку можна або особисто, або через родичів або через Укрпошту.
Що таке супровідний лист чи це щось із того що мені надали ? На даний момент мене можуть мобілізувати чи я вже заброньований? Які мої подальші дії, як краще завершити бронювання і як вплине те що я не оновлював данні ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня
Направити повідомлення повинен Ваш роботодавець.
Це передбачено законодавством.
Роботодавець надсилає протягом 5 днів із дня видачі Витягу військовозобов'язаному до ТЦК та СП, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про бронювання військовозобов'язаного за формою згідно з додатком 5 до Порядку №76.
Це повідомлення є підставою для зарахування його на спеціальний військовий облік.
У строк не більше ніж п'ять робочих днів із дня отримання рішення ТЦК та СП має зарахувати військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Якщо Вам видали ВИТЯГ з наказу Мінекономіки про бронювання - то Ви вже є заброньованим, адже згідно пункту 12 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану - Витяг, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.
Так як Вас бронювали ще по спискам через Мінекономіки, то ТЦК повинно внести відомості про бронювання протягом 5 днів з дня отримання відповідного повідомлення від підприємства.
Згідно пункту 12 постанови КМУ 76 Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки, відповідний підрозділ розвідувального органу Міноборони), на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більш як п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік із внесенням відомостей про надану відстрочку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Отже, підприємство повинно було видати Вам ВИТЯГ з наказу Мінекономіки про бронювання та самостійно оформити Вам відстрочку надіславши до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки документи, які зазначені у переліку згідно з додатком 5 постанови КМУ 560.
Супровідний лист подає до ТЦК підприємство, а не Ви, в ньому зазначається інформація про:
Ви є заброньованим та не підлягаєте мобілізації.
Згідно пункту 1 частини 1статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.
Оновлення даних не впливає на бронювання. Ви взагалі не повинні вчиняти ніяких дій, адже процедура бронювання повністю проводиться підприємством.
Згідно пункту 13 Порядку. Надана відстрочка підлягає анулюванню у разі:
1) закінчення строку її дії;
2) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
3) позбавлення підприємства, установи та організації статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення такого підприємства, установи та організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації;
5) звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації);
6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з підприємством;
7) обґрунтованого подання керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації;
8) надання відстрочки з інших причин, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
9) припинення укладеного договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів України;
10) невиконання оператором протимінної діяльності протягом шести місяців робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) за сертифікованим процесом (процесами) на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності.
Отже, у зв'язку з неоновленням даних - Ваше бронювання не анулюють!
Ви можете оформити елекронний військово-обліковий документ через Резерв+ або ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do... - та подивитися чи внесли ТЦК відомості про Ваше бронювання до Реєстру військовозобов'язаних.
Інший Варіант - Ви можете звернутись підприємства та попросити, щоб вони самостійно провірили відомості про Вас в даному Реєстрі https://diia.gov.ua/services/vidomosti-pro-pracivn...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Обов'язок повідомити ТЦК про Ваше бронювання полягає саме на роботодавця. Тому Вам не потрібно вчиняти будь яких дій.
Саме останній повинен оформити Вам відстрочку в ТЦК.
Згідно Постанови КМУ №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період":
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Відповідно до Постанови КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час":
"12. З метою оформлення військовозобов’язаним відстрочки Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов’язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони).
Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки, розвідувальний орган Міноборони) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідного підрозділу розвідувального органу Міноборони).
Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа та організація видають військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3.
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації у п’ятиденний строк з дня видачі витягу військовозобов’язаному надсилають територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідному підрозділу Центрального управління та/або регіональному органу СБУ, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідному підрозділу розвідувального органу Міноборони), повідомлення про бронювання військовозобов’язаного за формою згідно з додатком 5 для зарахування його на спеціальний військовий облік.
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки, відповідний підрозділ розвідувального органу Міноборони), на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більш як п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік із внесенням відомостей про надану відстрочку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів".
На даний момент Вас не можуть мобілізувати, оскільки Ви є заброньованим та маєте право на відстрочку.
Згідно Постанови КМУ №76:
Витяг видається військовозобов’язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
1) заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку;
Завершити бронювання повинен Ваш роботодавець, надіславши до ТЦК повідомлення у відповідності із Додатком 5, яке передбачено Постановою КМУ №76.
Той факт, що Ви не оновили дані жодним чином не впливає на Ваше право на відстрочку. Це не є підставою для анулювання броні.
13. Надана відстрочка підлягає анулюванню у разі:
1) закінчення строку її дії;
2) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
3) позбавлення підприємства, установи та організації статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення такого підприємства, установи та організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації;
5) звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації);
6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з підприємством;
7) обґрунтованого подання керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації;
8) надання відстрочки з інших причин, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
9) припинення укладеного договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів України;
10) невиконання оператором протимінної діяльності протягом шести місяців робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) за сертифікованим процесом (процесами) на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Дивна ситуація, адже інформувати про бронювання працівника має саме роботодавець, а не працівник.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 16 травня 2024 р. № 560 Київ
Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період
58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Відповідні органи, в яких працюють посадові (службові) особи, зазначені у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, надсилають завірену копію довідки про надання таким особам відстрочки (додаток 6) до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, у якому така особа перебуває на військовому обліку.
Чи направляв документи про Ваше бронювання до ТЦК роботодавець?
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
БЕЗ ПОСТАНОВКИ НА СПЕЦОБЛІК В ТЦКСП ДЕ ВИ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ ВАС МОЖУТЬ МОБІЛІЗУВАТИ.
ВАШИИХ ДОКУМЕНТІВ ДОСТАТНЬО ЩОБ ВАС ЗАРАХУВАЛИ НА СПЕЦОБЛІК ТА ВНЕСЛИ ВІДПОВІДНУ ІНФОРМАЦІЮ ДО РЕЄСТРУ "ОБЕРІГ", АЛЕ ВИ ПОВИННІ ЗРОБИТИ ПЕВНІ КРОКИ.
ПРОСТО ЛИСТА ДО ТЦКСП МОЖЕ НЕ ВИСТАЧИТИ, ТОМУ ЩО ВАМ ТРЕБА НАПИСАТИ ЗАЯВУ.
ПОКИ ВАС НЕ ВНЕСУТЬ В "ОБЕРІГ", ВАМ МОЖУТЬ ВРУЧИТИ ПОВІСТКУ БУДЬ-ДЕ ТА БУДЬ-КОЛИ.
Саме на військовозобов`язаних, які мають право на відстрочку чи бронювання, покладено обов`язок із своєчасного інформування ТЦК та СП про наявність таких підстав.
Військовозобов’язаний повинен вчинити активні дії з повідомлення ТЦК про своє бронювання і зробити він може це лише до моменту набуття ним статусу військовослужбовця.
За певних умов ТЦК може мобілізувати чоловіка, який був заброньований на момент мобілізації. Вказаний висновок зробив Закарпатський окружний адміністративний суд у рішенні від 16 травня 2024 року по справі №260/111/24.
Так, суд вказав, що саме на військовозобов`язаних, які мають право на відстрочку, покладено обов`язок із своєчасного повідомлення ТЦК про наявність таких підстав.
Право на відстрочку від призову на військову службу повинно бути реалізоване військовозобов`язаним шляхом вчинення ним активних дій та оформлення його у відповідний спосіб ТЦК. При цьому реалізація такого права може бути здійснена лише до моменту набуття ним статусу військовослужбовця.
У цій справі суд відмовив чоловіку, бо той не повідомив ТЦК вчасно, тобто, не скористався можливістю реалізації права на відстрочку.
Всі заброньовані громадяни мають перебувати на спецобліку, а інформація про них повинна з’являтися у системі "Оберіг".
Усі заброньовані громадяни мають перебувати на спеціальному обліку, але з якихось невідомих причин туди потрапляють не всі. Таке часто траплялося на початку війни, а зараз таких випадків побільшало. Тобто, коли є список заброньованих працівників за певним підприємством, але до ТЦК цей список, затверджений та погоджений на рівні ГШ, з якихось причин не передали і на спецобліку людей зі списку немає.
ЦЕ ЧАСТО ТРАПЛЯЄТЬСЯ, КОЛИ ПІДПРИЄМСТВО ЗНАХОДИТЬСЯ В ЗОНІ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ОДНОГО ТЦКСП, А ОСОБА ЗАРЕЄСТРОВАНА ТА СТОЇТЬ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ В ІНШОМУ ТЦКСП.
Через такі "нестиковки" і трапляється, що працівники, які були заброньовані втрапляють у халепу, коли їх перевіряють представники ТЦК, а даних про бронювання в системі "Оберіг" про них немає.
Тому громадянам потрібно керуватися правилами військового обліку, які затверджені Кабміном. А саме – положенням, яке передбачає, що у випадку зміни військово-облікових даних, сам військовозобов’язаний повинен повідомити про це ТЦК та СП. Тобто, якщо особа заброньована та має відповідні підтверджуючі документи, вона повинна протягом 7 днів надати цю інформацію до ТЦК і написати відповідну заяву.
Найкращий варіант – зробити це самостійно, відвідавши військкомат, бо, на жаль, система щодо спецобліку не зовсім нормально працює.
Тому і виходить, що військовозобов’язаний законно заброньований підприємством, а дані про нього у системі відсутні. Такий чоловік може йти зранку на роботу, а його зупиняють працівники ТЦК. Якщо у громадянина немає документів підтверджуючих бронювання, то може дійти до того, що його завезуть до військкомату та швидко оформлять до військової частини. Такі ситуації, на жаль, трапляються часто.
Якщо дійде до того, що заброньований чоловік вже потрапив до військової частини, тоді його адвокату потрібно буде доводити, що людину забрали до ТЦК незаконно, а також незаконно оформили до військової частини. Це дуже виснажливий процес.
У досудовому порядку, нічого вирішити, на жаль, не можна, бо людина вже оформлена як військовослужбовець, це, до речі, добре знають у ТЦК. Навіть якщо чоловік принесе документи про те, що він був заброньований, він не зможе залишити військову частину. А якщо зробить це самовільно – отримає кримінальне провадження.
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас! Ваша ситуація досить складна, але давайте розберемося поетапно.
Що таке супровідний лист і чи це щось із того, що вам надали?
Супровідний лист – це документ, який додається до основного пакета документів і пояснює мету чи причину направлення цього пакета до відповідної інстанції. У вашому випадку супровідний лист має бути підготовлений роботодавцем і містити інформацію про те, що ви як працівник були заброньовані, і що пакет документів, що підтверджують ваше бронювання, направляється до ТЦК для оновлення ваших даних.
Отже, супровідний лист – це не один із документів, які вам надали. Це додатковий документ, який пояснює та узагальнює суть вашого бронювання для ТЦК.
Чи можуть вас мобілізувати зараз, і чи ви вже заброньовані?
Якщо ви отримали документи, що підтверджують ваше бронювання, і ці документи мають всі необхідні реквізити (мокра печатка, підписи), ви вже є заброньованим працівником. Однак, щоб уникнути можливих проблем, ваші дані мають бути оновлені в ТЦК, де ви стоїте на обліку.
Поки ці дані не оновлені, існує ризик, що інформація про ваше бронювання не буде доступна в ТЦК, і вас можуть викликати для проходження медичної комісії або мобілізації. Однак наявність у вас всіх підтверджуючих документів значно знижує цей ризик, і вони можуть бути використані як доказ під час перевірки.
Подальші дії:
Як вплине те, що ви не оновлювали дані?
Якщо дані не були оновлені, це може створити тимчасові труднощі в ТЦК, оскільки вони можуть не знати про ваше бронювання. Однак, наявність у вас оригіналів та копій документів про бронювання дає вам юридичний захист. Основне – вчасно направити документи до ТЦК, щоб уникнути непорозумінь і забезпечити оновлення ваших даних.
Загалом, якщо ви виконаєте ці дії, це повинно повністю вирішити питання щодо вашого бронювання.
З повагою адвокат Середницький.
Бережіть себе!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, ОЛЕКСАНДР! На жаль - ні. Ви заброньовані, але можете бути нахабно мобілізовані ТЦК (при їх бажанні), адже завершенням процедури бронювання є надання відстрочки на підставі бронювання за п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Бронювання відбувається в ДВА етапи.
1. Отримання витягу про бронювання від профільного міністерства, яке керує відповідною галуззю економіки.
2. З отриманим пакетом документів роботодавець має направити в ТЦК документи для оформлення на усіх своїх працівників відстрочки, відповідно до абз. 2 пункту 58 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
{Абзац другий пункту 58 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 675 від 07.06.2024}
Після отримання таких документів - ТЦК має надати відстрочку, зарахувавши заброньованого на спеціальний облік.
!!! І це має бути не Ваш ТЦК де Ви на обліку, а де знаходиться підприємство.
Це все відповідальний за військовий облік на підприємстві має знати.
Супровідний лист - це документ яким РОБОТОДАВЕЦЬ, а не Ви, має направити відповідні документи до ТЦК за місцем розміщення відповідного підприємства.
Ви це робити не маєте і не можете, бо Ви не уповноважені підприємством надсилати поштою чи передавати наручно такі документи до ТЦК.
НА жаль Ви цілком спокійно можете бути мобілізовані силою і навіть доставлені в учбовий центр, поки підприємство не навчиться це робити у ситуації коли до червня один підхід, потім інший, а далі кожен місяць правлять ту бідну постанову КМУ № 560 та інші акти, що пов"язані з відстрочкою та бронюванням.
Такі випадки були. Найбільш показовим був випадок бійки у одному з одеських РТЦК та СП, коли не оформили належним чином відстрочку заброньованим водіям карет швидкої допомоги.
Тому бажано патрулям оповіщення на очі не попадатися, бо як мінімум вони мають повне право виписати Вам повістку, адже строк продовження бронювання на 3 місяці, який був запроваджений постановою КМУ від 07.05.2024 р. №516 (в редакції від 04.06.2024 р.) - стік 04.09.2024 р.
Установити, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов'язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. N 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" (Офіційний вісник України, 2023 р., N 15, ст. 940), які не закінчилися на день прийняття цієї постанови, продовжуються автоматично на три місяці.
Чому ці 3 місяці не були використані роботодавцем для наведення ладу з ТЦК - питання до відповідальних за військовий облік осіб.
Хай щастить бути немобілізованим!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)