Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Шановний юристе!
Я звертаюсь до Вас з проханням надати правову консультацію щодо оскарження рішення МСЕК про відмову у встановленні групи інвалідності.
У мене діагностовано наступні захворювання:
"Артеріальна гіпертензія 2 ступеня з ризиком на 3 ступінь з гіпертрофією лівого шлуночка серця 1 ступеня." Це захворювання суттєво впливає на якість життя, обмежує фізичну активність та потребує постійного медичного контролю.
"Автоімунний тереоідит з утворенням в лівій долі щитовидки можливо це вузол лікар казав 6 місяців спостерігати." Це захворювання ендокринної системи також вимагає постійного лікування та спостереження.
"Остеохондроз з протрузіями міжхребцевих дисків також є кили між хребцями L5-S1 і L3-S1." Це захворювання опорно-рухового апарату викликає значні болі, обмежує рухливість та знижує якість життя.
"Саркома в області попереку". Незважаючи на те, що операція з видалення пухлини була проведена 8 років тому, наслідки захворювання, зокрема, заміщення частини м’яза спеціальною еластичною сіткою, продовжують впливати на мій стан здоров’я та обмежують фізичні можливості.
Враховуючи наявність перелічених захворювань та їхній сукупний вплив на мій організм, я вважаю, що рішення МСЕК про відмову у встановленні групи інвалідності є необґрунтованим.
Буду вдячна за Вашу допомогу у цій ситуації.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анна!
Якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є невідповідним, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.
Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:
Для цього потрібно написати заяву до тієї ж комісії, де ви проходили огляд, або центральної чи обласної комісії. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення.
Якщо ви не погоджуєтеся з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Міністерства охорони здоровʼя України.
У складних випадках МСЕК може направити вас на медико-соціальне експертне обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) або Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).
Після обстеження ці установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.
Якщо ви і в цьому випадку вважаєте отриманий результат неправомірним, ви можете оскаржити його в суді.
Для цього потрібно звернутися до адміністративного суду за місцем вашого проживання чи фактичного перебування, або за місцем знаходження МСЕК.
Термін на звернення до суду становить не пізніше шести місяців з дня отримання рішення МСЕК, яке ви вважаєте неправомірним.
З повагою, адвокат Айвазян.