Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 04 вересня 2024, питання №118833

Повістка на ВЛК по пошті

Доброго вечора. Така сиутація: брату прийшла повістка на ВЛК з укрпошти, але відправник сільська рада (не ТЦК). Ми вирішили не забирати з пошти. Скажіть будь-ласка чи буде відповідальність, якщо відправник сільська рада, а не ТЦК. Адже, на мій погляд пункт 34 постанови 560 надає право лише ТЦК направляти рекомендованим листом повістки. Яка ваша думка? Завчасно дякую за відповідь. 34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних
органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених
законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

Відповіді юристів (7)

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 2 місяці тому

    Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

    Повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником ТЦК та СП.

    Повістки мають право вручати представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад — в адміністративних межах населених пунктів та територій, на які поширюється повноваження відповідних виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

    У вашому випадку ТЦК та СП можливо направило цю повістку до сільської ради, яка, в свою чергу, направила її вам. Це не обов'язково вказує на те, що відправник сільська рада. Проте виписувати повістку може виключно ТЦК та СП.

    В пп.35 та 36 зазначеної вами Постанови КМУ вказано, що повістку можуть вручати представники сілької ради.

    • Анна Петрова Клієнт 2 місяці тому

      і у пункті 34 зазначено 34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання. ТОБТО ЗАЗНАЧЕНИМИ ОРГАНАМИ, чи не значить це що лише ТЦК, СБУ може направляти рекомендованим листом?

      • Чутчев Олег Олексійович
        Чутчев Олег Олексійович 2 місяці тому

        Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

        доречі в п.34 написано, що повістка МОЖЕ бути надіслана... Тобто може бути надіслана, а може й ні. Це право, а не обов'язок ТЦК та СП.

        Й уважно прочитайте п.41 зазначеної Постанови - про підтвердження вручення повістки, в т.ч. коли особа відмовилась її отримувати.

        • Анна Петрова Клієнт 2 місяці тому

          да-да, дякую. Бачила що це право а не обов*язок. Але не побачила, щоб таке право було у сільских рад. А особисто ваша позиція, сільска рада має право розсилати таким способом сповіщення? буде штраф якщо не забрати (відправник сільська рада) ? я писала багатьом і думки адвокатів дуже росходяться, одні кажуть сільска рада взагалі не має права рекомендованим листом розсилати, а деякі кажуть мають такі ж права як і ТЦК.

          • Чутчев Олег Олексійович
            Чутчев Олег Олексійович 2 місяці тому

            Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

            в тій же Постанові у них прописані обов'язки та права. В тому рахунку оповіщення. Що вони в це вкладають - потрібно розбиратися. Але думаю "простіше" для них - повідомити, що ваш брат не з'явився за повісткою й потім ТЦК та СП спробує закрутити на це адмін.штраф.

    Анна Петрова Клієнт 2 місяці тому

    дякую за відповідь. Але ж у п.п. 35 та 36 не вказано, що сільська рада має право саме рекомендованим листом розсилати. Чи це не грає ролі? і у пункті 12 вказано наступне виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад з отриманням розпорядження відповідного керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов’язаних районного (міського) територіального центру комплектування: здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні резервістів та військовозобов’язаних за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання шляхом вручення повісток під їх особистий підпис. ОСТАННІ СЛОВА ПІД ОСОБИСТИЙ ПІДПИС. Тобто ТЦК виписало повістку і направило сільській раді. Але цікавить, чи сільска рада правомірно направила рекомнедованим листом? хіба не особисто під підпис зобов*язана?

    • Чутчев Олег Олексійович
      Чутчев Олег Олексійович 2 місяці тому

      Адвокат, м. Чернівці, 7 років досвіду

      Порядок зобов'язує це робити ТЦК та СП, а не сільську раду. Так, процесуально напевно тут є помилки. Й вони доволі часто трапляються. Але це питання до подальших дій. Можливо створюють підгрунтя для накладення адміністративного штрафу.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України