Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 08 вересня 2024, питання №119004

Дії після закінчення відсрочки

Вітаю! Маю відсрочку до наступного року - дані оновив, все по процедурі.
Питання - після закінчення - чи буде повторний процес утонення даних та повторне ВЛК чи одразу бойова повістка та мобілізаційне розпорядження?
Дякую!

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Валерію!

    Після закінчення строку відстрочки Вам потрібно подати до ТЦК заяву на її продовження. Якщо ж через цей час Ви втратите право на відстрочку, тоді будете підлягати мобілізації.

    Відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    Проходження ВЛК при оформленні відстрочки:

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Валерій Клієнт 2 місяці тому

      Але питання було у тому чи буде повторний процес уточнення даних та повторне ВЛК чи одразу бойова повістка та мобілізаційне розпорядження? Якщо не буде подовження

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Перед видачею мобілізаційного розпорядження обов'язкове проходження ВЛК.

        • Валерій Клієнт 2 місяці тому

          Тобто в будь-якому випадку мене очікує повторне ВЛК, навіть якщо не пройшов термін 1 рік після останнього ВЛК? Дякую!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Перед мобілізацією Вам повинні провести ВЛК, оскільки стан Вашого здоров'я за цей час міг змінитися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України