Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! Ув. юристы, помогите, пожалуйста, разобраться.
Сотрудник ТЦК выписал протокол касательно админ. правонарушения ст. 210 (неявка по повестке). В протоколе указаны дата и место рассмотрения производства, я подписал протокол, то есть уведомлен.
Вопрос - обязательно ли состоится/должно состоятся рассмотрение в указаную дату (не зависимо от моего присутствия, или других причин).
Если рассмотрение не состоялось, обязаны ли меня уведомить об этом (я не явился в указанное время)?
Может ли быть перенесено рассмотрение на другую дату, по каким причинам?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.
30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.
Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.
Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброї ночі.
Такі справи повинен розглядати начальник ТЦК та СП.
У разі Вашої неявки, можуть провести розгляд без Вашої участі.
Всього доброго.
З повагою, адвокат Євген Олександрович.
Доброго дня, Євгене! Дякую за відповідь! проте питання було в іншому:
"обязательно ли состоится/должно состоятся рассмотрение в указаную дату (в протоколе)?"
"Если рассмотрение не состоялось, обязаны ли меня уведомить об этом (я не явился в указанное время)?Может ли быть перенесено рассмотрение на другую дату, по каким причинам?"
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго дня, Сергій.
Так, у дату, яка призначена.
Так, зобовʼязані повідомити, якщо відкладено або не про те, що розглянуто вже з постановою про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Могло бути перенесено по будь- яким причинам зі сторони ТЦК та СП.
Всього доброго.
З повагою, адвокат Євген Олександрович.