Задайте питання юристу

856 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 18 вересня 2024, питання №119614

Як правильно повернути завдаток чи ні?

Продаю будинок, покупці дали завдаток і взамін попросили написати розписку що ми в них взяли гроші, але в випадку їхньої відмови гроші не повертаємо.
Тепер вони відмовляються купувати будинок, але потребують гроші назад.
Не знаю як правильно все зробити.

Відповіді юристів (4)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Якщо в розписці прописана умова неповернення коштів, то, з юридичної точки зору, повертати не потрібно. Тобто законним шляхом можна спробувати повернути тільки через суд. В суді необхідно буде пред'явити документ, в підтвердження передачу грошей. Цим документом є розписка, в якій буде прописана умова неповернення. Як висновок, повернути через суд не зможуть.

    Токмач Галина Миколаївна

    Юлія!

    Правильно по закону чи по совісті?

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 21 година тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Потрібно уважно прочитати зміст розписки.

    В Цивільному кодексі України є щодо завдатку статті наступного змісту.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

    У разі недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення одностороннього правочину такий правочин є нікчемним. Суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі.

    Передання завдатку для купівлі-продажу житла мало б бути нотаріально оформлено, бо основний правочин-договір купівлі-продажу нерухомості-підлягає нотаріальному посвідченню. Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 33 хвилини тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! Думаю треба насамперед читати розписку. Якщо все так як сказали - не доцільно повертати гроші, бо така була домовленість. Якщо у когось будуть претензії - нехай вирішують через суд.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Поради юристів 16 0 10 вер. 2024
Поради юристів 27 0 9 вер. 2024
Поради юристів 101 0 7 вер. 2024