Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 18 вересня 2024, питання №119639

В свідоцтві про право власності на житло вписан я і мама в рівних частках. Мами, нажаль, не стало. Чи потрібно подавати на оформлення спадщини?

1. В свідоцтві про право власності на житло вписані я і мама в рівних частках. Ми проживали і були прописані за цією ж адресою. Мами, на жаль, не стало. Чи потрібно подавати до Нотаріуса на оформлення спадщини? Є також рідний брат, але він громадянин РФ. В який термін потрібно звернутись до нотаріуса під час воєнного стану? Що буде якщо в такому випадку не оформити спадщину?
2. Також є питання стосовно квартири батька. Він - громадянин РФ. У 2015р. він склав заповіт в Україні на випадок його смерті заповів квартиру мені. Зараз батько тяжко хворіє, знаходячись в РФ. Що робити, якщо його не стане? Які потрібні документи на випадок його смерті і як їх завіряти в Україні, якщо він громадянин РФ?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    1. Ви вступили у спадщину автоматично, оскільки зареєстровані з матір'ю за однією адресою. Через пів року після смерті матері Ви можете звернутись до нотаріуса та отримати свідоцтво про право власності на половину квартири.

    2. Якщо Вашого батька не стане, для вступу у спадщину Вам знадобиться свідоцтво про смерть.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 2 місяці тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! Інші особи є ?

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 місяці тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо матір не залишила заповіту, то спадкувати після неї можете Ви та Ваші брат і батько, якщо він перебуватиме в офіційному шлюбі зі матір'ю до її смерті.

    Ваші брат і батько можуть не претендувати на спадщину. В такому випадку вони після спливу шести місяців з дня смерті матері втратять право спадкувати після неї.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України