Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Людині прийшла повістка в суд 173 стаття,людина була пяна виражалася нецензурною лексикою,при тому цій людині ,погрожували з пневматичним пістолетом ,свідки є ,чи потрібен адвокат,як ця судимість вплине на подальше життя людини ,як перенести дату на коли зявитися якщо в людини не виходить на призначену дату,підкажіть
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
По-перше, це адмін відповідальність, а не кримінальна. Тобто жодної судимості не буде, лише штраф.
По-друге, штраф невеликий, тому можливо можна і сплатити.
Але, якщо категорично не погоджуєтесь і бажаєте боротись, то необхідно підключати адвоката.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Руслане!
Це не кримінальне правопорушення й тому в даному випадку мова йде тільки про адмінистративну відповідальність.
Вам потрібно направити до суду клопотання із проханням перенести засідання, оскільки Ви не можете бути присутнім за поважної причини.
Якщо Ви можете самостійно оскаржити незаконне винесення протоколу НПУ, то адвокат Вам не потрібен.
Відповідно до статті 173 КУпАП до дрібного хуліганства відносять нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Іншими словами, дрібним хуліганством визнаються дії, що не мають ознак кримінально караного хуліганства.
Нецензурна лайка - це одна з грубих форм неповаги до громадської моральності, непристойні висловлювання, один із найогидніших різновидів словесної брутальності. У правовій літературі справедливо зазначається, що незалежно від того у зв'язку з якими обставинами особа висловлює своє роздратування у формі нецензурної лайки, вона скоює проступок, за який підлягає відповідальності в адміністративному порядку.
Словесне хуліганство не загрожує життю та здоров'ю людей, проте використання нецензурних слів виявляє, перш за все, грубе, образливе ставлення до оточуючих.
Чіпляння - це докучлива поведінка, пов'язана з діями щодо ображання, які зневажають честь і гідність людини та утискають чию-небудь волю, причому у грубій розв'язній манері. Це може бути: хапання за одяг, насильницьке утримання за руки, демонстративний зрив головного убору, навмисне загороджування виходу або проходу, вимога дати цигарку або пускання в обличчя диму від неї, утримання дівчини з непристойною пропозицією та інші подібні дії. Для всіх подібних випадків характерним є ігнорування волі та бажання оточуючих, прагнення нав'язати свою волю, а точніше - свавілля.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого або непрямого умислу.
Особа усвідомлює, що її дії протиправні, вона передбачає, що в результаті їх здійснення будуть порушені громадський порядок і прагне цього.
Суб'єктивна сторона полягає у неповазі до суспільства, у прагненні показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі.
Елементом суб’єктивної сторони дрібного хуліганства є також мотив задоволення індивідуальних потреб самоствердження шляхом ігнорування гідності інших людей.
Відповідальність за вчинення дрібного хуліганства:
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Кодекс України про адміністративні правопорушенняСтаття 173. Дрібне хуліганствоДрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, -
тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
ххх
Інколи звинувачення бувають безпідставними й неправдивими, громадянин, що нібито порушив порядок, насправді є невинним. У такому випадку, щоб довести відсутність правопорушень, потрібен фаховий адвокат по адміністративним справам.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються:
Законами України може бути передбачено й інші обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення. Орган (посадова особа), який вирішує справу про адміністративне правопорушення, може визнати пом'якшуючими і обставини, не зазначені в законі.
Обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються:
Якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Якщо при складанні протоколу порушника не було повідомлено про місце і час розгляду справи, йому за місцем проживання (роботи) надсилається рекомендованим листом повідомлення.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою здійснюється провадження; оскаржувати постанову в справі.
Під час розгляду справи оголошується, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права й обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення, заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність (стаття 33 КУпАП).
За результатами розгляду справи виноситься постанова в справі про адміністративне правопорушення.
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом, правомочним розглядати скаргу.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Руслане!
Людині прийшла повістка в суд 173 стаття,людина була пяна виражалася нецензурною лексикою,при тому цій людині ,погрожували з пневматичним пістолетом ,свідки є ,чи потрібен адвокат,як ця судимість вплине на подальше життя людини ,як перенести дату на коли зявитися якщо в людини не виходить на призначену дату,підкажіть
На подальше життя людини це не вплине. Адміністративна відповідальність не передбачає судимості. Це лише адмінка, за яку передбачено штраф.
Мова йде про дрібне хулігантство.
Стаття 173. Дрібне хуліганство
Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, -
тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Якщо не виходить з'явитися на конкретну дату, подайте до суду клопотання про перенесення розгляду справи у зв'язку із поважною причиною.
З повагою!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
В суді чоловіка можуть притягнути до адміністративної відповідальності, ні про яку судимість не може йти і мови.
За статтею 173 КУпАП передбачений лише штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 119 грн) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно з ч. 1 ст. 88 КК України особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості.
Отже, у Вашому ж випадку ні про яку судимість мова йти не може, а адміністративний штраф не матиме значного впливу на подальше життя громадянина.
Проте, той хто погрожував пневматичним пістолетом може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за незаконне поводження зі зброєю (стаття 263 ККУ) та погрозу вбивством (стаття129 ККУ) Для цього потерпілому потрібно звернутись із заявою до поліції.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Стаття 173 КУпАП передбачає покарання правопорушників за дрібне хуліганство. До цього поняття відносять: використання нецензурної лексики у громадських місцях, порушення спокою громадян, зчинення галасу, чіпляння до людей та інші види недотримання порядку.
Це адміністративна відповідальність.
Санкція статті:
тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 - 119 грн.) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Вам легше сплатити штраф. Адвокат обійдеться дорожче.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня,
1. Чи потрібен адвокат?Наявність адвоката в адміністративній справі за статтею 173 (дрібне хуліганство) не є обов'язковою, але може бути корисною. Адвокат допоможе:
- Правильно сформулювати захист і подати суду вашу позицію.
- Представити факт провокації, якщо вираження нецензурної лексики було відповіддю на погрози іншої особи.
- Підготувати документи та звернення щодо перенесення судового засідання, якщо це необхідно.
2. Як вплине на подальше життя людини судимість за статтею 173?- Стаття 173 КУпАП не призводить до кримінальної судимості, а розглядається як адміністративне правопорушення.
- Можливе покарання — штраф, виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб. Рішення суду залежатиме від обставин, попередніх порушень та поведінки особи в момент інциденту.
- Таке порушення не залишає кримінальної судимості, але може негативно вплинути на репутацію у разі повторних адміністративних порушень.
3. Перенесення дати судового засіданняЯкщо на призначену дату явка неможлива, можна подати клопотання про перенесення судового засідання:
- Клопотання потрібно подати в суд, де розглядатиметься справа. Його можна подати особисто, через представника або надіслати рекомендованим листом.
- Вкажіть поважну причину відсутності (наприклад, стан здоров'я, відрядження) та, за можливості, надайте підтверджувальні документи.
- Суд може задовольнити клопотання та перенести засідання на іншу дату.
4. Захист у судіОскільки у вас є свідки, які можуть підтвердити, що вам погрожували пневматичним пістолетом, це може бути враховано судом як провокуючий фактор. Попросіть свідків підготувати письмові свідчення, або ж вони можуть з'явитися в суд і дати свідчення особисто.