Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 04 жовтня 2024, питання №120545 500₴

Відсрочка студент. (Магістратура)

Вітаю. Ситуація наступна:

14.08.2020 року у зв'язку з продажем квартири в Хмельницькій області пройшов ВЛК, отримав тимчасове посвідчення (з графою "взамін військового квитка") і виписався з відповідного ТЦК (є печатка в посвідченні).

18.08.2020 року приписався до ТЦК у м. Київ (про що є відповідна печатка в тимчасовому посвідченні).

Після початку повномасштабного вторгнення ніяких повісток не отримував за новою адресою. Було декілька дзвінків з ТЦК Хмельницької області, які я ігнорував.

15.07.2024 року оновив дані в ЦНАП (місце реєстрації не змінював). Потім скачав "Резерв Плюс". У "Резерві" в графі ТЦК та СП зазначено: "ТЦК в Хмельницькій області" (хоча я давно виписався).

З 1 листопада поступив на магістратуру і почав задумуватися про відстрочку.

Питання наступні:
1. Який загальний план дій у моїй ситуації?

2. До якого ТЦК звертатися за відстрочкою? Адже єдиним моїм підтвердженням того, що я стою на обліку у м. Київ, є печатка в тимчасовому посвідченні.

3. Чи можу я надіслати лист у ТЦК за старою адресою (адже вони вважають, що я там стою на обліку) і від них отримувати відстрочку?

4. Що робити, якщо мій лист проігноровано?

5. Чи потрібно залишати оригінал тимчасового посвідчення десь, чи достатньо нотаріально завіреної копії, адже це мій доказ у суді, якщо до нього дійде?

Всі довідки з університету зібрані.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Сергію!

    1. Який загальний план дій у моїй ситуації?

    Загальний план дій у Вашій ситуації - це подати до ТЦК у якому Ви перебуваєте на обліку, заяву про надання відстрочки (Додаток 4 до Постанови КМУ №560) та довідку з ЄДЕБО. При собі Ви повинні мати оригінал паспорту, РНОКПП та ВОД.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    2. До якого ТЦК звертатися за відстрочкою? Адже єдиним моїм підтвердженням того, що я стою на обліку у м. Київ, є печатка в тимчасовому посвідченні.

    Ви повинні звертатись до ТЦК у місті Києві. Саме печатка у тимчасову посвідченні про взяття Вас на облік свідчить про те, що Ви перебуваєте на обліку саме в цьому ТЦК.

    Щодо записів у Єдиному реєстрі, то, скорше за все, до останнього просто не були внечені дані, ані про Ваше зняття в ТЦК Хмельницького, ані про Ваше взяття на військоввий облік в ТЦК м. Києва. Отже, ТЦК повинен просто внести коректні дані до Єдиного реєстру.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    3. Чи можу я надіслати лист у ТЦК за старою адресою (адже вони вважають, що я там стою на обліку) і від них отримувати відстрочку?

    Навряд чи це вийде, оскільки до пакету документів Ви повинні будете додати копію Вашого тимчасового посвідчення, в якому наявна відмітка про Ваше зняття з обліку у даному ТЦК.

    4. Що робити, якщо мій лист проігноровано?

    Якщо Вашу заяву на відстрочку буде проігнаровано, то Ви можете звернутись до суду із позовною заявою щодо зобов'язання ТЦК розглянути заяву. Проте, знову ж таки виникає питання щодо доцільності подання документів до Хмельницького ТЦК, якщо Ви маєте печатку у ТП про зняття з обліку.

    5. Чи потрібно залишати оригінал тимчасового посвідчення десь, чи достатньо нотаріально завіреної копії, адже це мій доказ у суді, якщо до нього дійде?

    Звісно, що Вам не потрібно віддавати свій ВОД для оформлення відстрочки. Законодавство не містить відповідної норми.

    Крім того, Ваше тимчасове посвідчення є чинним військово-обліковим документом, який не підлягає обов'язковій заміні.

    Відповідно до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    55. Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Всі довідки з університету зібрані.

    Єдина довідка, яка потрібна Вам для оформлення відстрочки - це довідка з ЄДЕБО із записом "Так, не порушує". Жодні інші довідки, накази про зарахування, дипломи тощо не передбачені Додатком 5 до Постанови КМУ №560.

    Ви отримали у ВНЗ саме довідку з ЄДЕБО?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України