Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
3 кімнатна квартира поділена на двох співвласників. Розподіл майна в натурі,лицьові рахунки поділені . Одному 1 кімната, іншому 2 кімнати. Чи має право власник 2 кімнат продати свою частку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталя!
Так, співвласник має право на продаж своєї частки, але лише після того, як запропонує її купити іншому співвласнику, а той відмовиться.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!Так звісно маєте право продати свою частку. Але першочергово є обовязок запропонувати викупити Вашу частку іншому співвласнику за конкретну суму. Якщо співвласник не погоджується на Ваші умови продажу, тоді продаєте кому-завгодно, але ж дотриманням вартості, що пропонувалася іншому співвланику.Раджу пропозицію робити шляхом надсилання листа, щоб були докази. Бо усна пропозиція не підтверджена і в подальшому співвланик може оскаржити Ваші дії, посилаючись на те, що йому не пропонували придбати частину.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є стосовно таких питань статті наступного змісту.
Стаття 361. Право співвласника розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності
1. Співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.
Стаття 362. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності
1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.
2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.
Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.
3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.
4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.
До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.
5. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.