Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
871 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Ситуація наступна: ТЦК відмовляється брати на облік, оскільки у мене відсутня реєстрація. В постанові є згадування про декларацію місця проживання, але відсутня нормативно-правова база цього процесу. Вони запропонували наступне рішення: написати лист від людини, яка зобовʼязується зареєструвати мене, та прикріпити до цього листа копії паспортних даних цієї людини і документи, що засвідчують право власності на майно.
Питання:
1. Чи виникає у людини відповідальність, якщо вона фактично мене не зареєструє?
2. В ситуації, коли не на обліку і без реєстрації, чи можуть примусово поставити на облік, якщо затримають на вулиці?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад".
Декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою такою особою в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) здійснюється виключно:
1) у житлі приватної форми власності, за умови внесення відомостей про це житло до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
2) у гуртожитку, що не належить особі на праві власності, спільної власності (спільної часткової або спільної сумісної власності), за умови надання згоди уповноваженої особи з управління (утримання) гуртожитку, що належить до сфери управління підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Для декларування місця проживання особа подає в електронній формі декларацію про місце проживання (у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту), в якій зазначаються такі відомості про особу:
2) відомості про сплату адміністративного збору.
Відповідальність за повноту та достовірність відомостей, зазначених у декларації, несе особа, що її подає.
Декларація про місце проживання може бути подана за ініціативою власника житла або уповноваженої особи житла за умови надання в електронній формі засобами Порталу Дія згоди особи, місце проживання якої декларується в цьому житлі. Згода особи, місце проживання якої декларується, підтверджується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
https://guide.diia.gov.ua/view/deklaruvannia-mists...
Згідно Постанови КМУ №560 "від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:"
Призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період оформляється наказом керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, командира військової частини, керівника розвідувального органу або визначеного ним керівника відповідного підрозділу, Голови СБУ, його заступників чи керівника підрозділу, органу, закладу, установи СБУ.
У разі призову військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Ні, людина не несе відповідальності за подальшу "нереєстрацію" Вас у квартирі. Лист до ТЦК не є документом, який покладає на неї вищезгадані зобов'язання.
Так, у разі "бусифікації", на жаль, ні для кого не грає ролі, де людина стоїть на обліку і чи взгалі перебуває на останньому.
Все відбувається доволі швидко, буквально за один день: постановка на облік, направлення на ВЛК, видача мобілізаційного розпорядження, зняття з обліку та відправка до навчального центру.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВАМ ПОТРІБНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА АДРЕСОЮ ЗАКЛАДУ ДЛЯ БЕЗДОМНИХ ОСІБ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text
Стаття 13. Особливості реєстрації місця проживання (перебування) бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання (перебування)
1. Бездомні та інші особи, які не мають постійного місця проживання (перебування), реєструють своє місце проживання (перебування) за адресою закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, створеного відповідно до Закону України "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей".
2. Подання заяви про реєстрацію місця проживання (перебування), зняття із зареєстрованого місця проживання (перебування) таких осіб у порядку і строки, встановлені цим Законом, покладається на відповідну уповноважену особу спеціалізованої соціальної установи, закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, в яких зазначеним особам надаються соціальні послуги відповідно до Закону України "Про соціальні послуги".
3. Про внесення інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) особи до реєстру територіальної громади за поданою заявою орган реєстрації у день внесення відповідної інформації повідомляє уповноважену особу, визначену частиною другою цієї статті, засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою.
ххх
Місце перебування - житло або спеціалізована соціальна установа для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, у якому особа, яка отримала довідку про звернення за захистом в Україні, проживає строком менше шести місяців на рік або отримує соціальні послуги (абзац четвертий частини першої статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), у яких особа отримує соціальні послуги.
Реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи (пункт 12 частини першої статті 2 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" (далі - Закон).
ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ВИ ПОВИННІ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ВАС НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК.
ЯКЩО У ВАС НЕМАЄ МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ, ВИ НЕ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ ТА НЕ ОНОВИЛИ ДАННІ - ВИ БУДЕТЕ ЗАТРИМАНІ ПРИ ПЕРЕВІРЦІ ДОКУМЕНТІВ ТА ДОСТАВЛЕНІ В НАЙБЛИЖЧИЙ ТЦКСП.
ЯКЩО ВАС ФІКТИВНО ЗАРЕЄСТРУЮТЬ ТА ВИ СТАНЕТЕ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК, ТО ПОВІСТКИ БУДУТЬ НАПРАВЛЯТИСЯ ТЦКСП ЗА АДРЕСОЮ ВАШОЇ РЕЄСТРАЦІЇ. ВИ ЇХ НЕ БУДЕТЕ ОТРИМУВАТИ - НАСЛІДК ЦЬОГО, ВАШЕ ЗАТРИМАННЯ ПРИ ПЕРЕВІРЦІ ДОКУМЕНТІВ ТА ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
ВЛАСНИКА КВАРТИРИ, ДЕ ВИ БУДЕТЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ, НЕ ПРИТЯГНУТЬ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, ЯКЩО ВИ ЗМІНЕТЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ.