Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Медичне право, 03 листопада 2024, питання №122221

Встановлення недієздатності особи і призначення опікуна

У червні цього року встановлено діагноз змішаний тривожно депресивний розлад . Маю схильність до суїциду та селфхарму . Чи зможе чоловік подати до суду для визнання мене недієздатною та оформити на мене опіку ? Ще додам що з психічними розладами почала боротись ще до війни ( листопад 2021) . Була у психолога , психіатра , невролога, та проходила гіпнотерапію .

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чоловік може подати до суду, але суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров’я призначить для встановлення Вашого психічного стану судово-психіатричну експертизу. В залежності від її результатів і буде прийматись рішення щодо визнання Вас недієздатною та призначення опікуна.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 10 днів тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Недієздатними визнають в судовому порядку важко психічно хворих. Патологічна тривога і депресія є не важкими розладами. Схильність до самогубства і самокалічення є важкими психічними розладами. Недієздатною на практиці можуть визнати особу, яка лікувалась в психіатричній лікарні на стаціонарі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України