Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Мій чоловік служить в зсу. Я в декретній відпустці, двоє дітей (1.3 та 5років). Моя мама має 2 гр.інвалідності. Моя рідна сестра отримала другу групу інвалідності через травму. Чи може мій чоловік звільнитися із зсу по догляду за тещею?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Людмила!
На жаль, Вашому чоловіку можуть відмовити у звільненні, оскільки Ви не є особою з інвалідністю та не потребуєте постійного догляду. Норми законодавства не визначають, що наявність двох дітей та знаходження у декретній відпустці є обставинами, які унеможливлюють здійснення Вами догляду за матір'ю.
Також є ще одне питання: чи потребує Ваша матір постійного догляду?
Відповідно до частини 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»:
12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
3) під час дії воєнного стану:
необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Згідно із Додатком 19 до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (пункт 12.11 розділу XII):
При поданні до звільнення з військової служби за підставами:
5. Через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», подаються:
26) у разі необхідності здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я:
Як бачите, для звільнення потрібно додати до рапорту один із документів, що підтверджує інвалідність особи першого ступеня споріднення, її потребу у постійному догляді та акт обстеження сімейного стану військовослужбовця із зазначенням інформація про наявність чи відсутність інших осіб, які здійснюють або можуть здійснювати такий догляд, затвердженого керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Отже, проблема перша, як я і зазначив вище - Ви не є особою з інвалідністю та не потребуєте постійного догляду.
Проблема друга - акт обстеження сімейного стану військовослужбовця від ТЦК, видача якого станом на зараз не врегульована на законодавчому рівні (тільки для військовослужбовців строкової служби). Вже навіть маю одного клієнта, якому не погодили рапорт на звільнення у зв'язку з тим, що ТЦК на запит військової частини відмовило у видачі вищезгаданого акту так як не внесені відповідни зміни до законодавства.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
На жаль, Ваш чоловік не має права на звільнення у зв'язку з необхідністю здійснення догляду за Вашою мамою, адже у неї є інші члени сім'ї (Ви) та мама не має потреби у сторонньому догляді.
Отже, головними умовами для звільнення є:
На жаль, у Вашому випадку чоловіку відмовлять у звільненні, адже існують інші члени сім'ї І ступеня споріднення (Ви), Ваша мама не потребує постійного догляду та на даний час існує проблематика в тому, що відсутня форма Акту обстеження сімейного стану військовослужбовця, відсутній порядок його отримання, не вказано органу, комісії, яка його видаватиме, не передбачені строки його надання.
З повагою, юрист Дерій В.О.!