Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 08 листопада 2024, питання №122480

Добрий день ! Я купила будинок чи можу оформити на неї? Дитині 7р. Має інвалідність

Я купила будинок! Чи можна оформити на дитину 7р? Дитина має інвалідність. Як все правильно зробити?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василина!

    Щоб передати нерухомість у власність дитини, можна скласти заповіт або договір дарування. У той же час, за заповітом особа стане власником майна тільки після смерті заповідача.

    Обидва варіанти досить широко поширені в світі. Важливо розуміти, що заповіт - не єдиний вихід із ситуації, адже діти - повноцінні члени суспільства і можуть також володіти майном, як і дорослі, з тією лише різницею, що власність дітей вимагає додаткової опіки і контролю з боку батьків.

    Так, згідно з українським законодавством, дитиною вважається людина, яка не досягла 18-річного віку. У свою чергу, до 14 років дитина вважається малолітньою, а з 14 до 18 - неповнолітньою. Цей поділ має принципову різницю і відрізняє їх один від одного об'ємом прав і обов'язків.

    Тобто для того, щоб передати майно своїй дитині, батьки неповнолітніх повинні спочатку отримати схвальне рішення (дозвіл) від органу опіки та піклування. Адже основним видом діяльності цієї установи є захист прав і інтересів кожної дитини, в тому числі захист від недобросовісних батьків. Особливо важливим моментом є отримання дозволу від даного органу, без якого неможливо укласти ряд серйозних правочинів на ім'я дитини, наприклад: укласти договори, що вимагають нотаріального посвідчення або державної реєстрації; договору щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; надання письмових зобов'язань від імені дитини; відмова від її майнових прав та інше. Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом одного місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло.

    Звичайно ж, дарування не має на увазі під собою передачу чогось натомість. Не можна передбачити в договорі дарування те, що, наприклад, квартира дарується в обмін на що-небудь або ж подарунок зобов'язує вчинити на користь дарувальника будь-які дії.

    В договір можуть бути внесені деякі умови, такі як заборона на продаж, обмін, поділ та інші обтяження подарунка на певний термін.

    Наприклад, батько може подарувати будинок своєму малолітньому синові, але за умовами договору дарування заборонити продавати цей будинок до настання певного віку або після закінчення визначеного в договорі терміну.

    За замовчуванням, майном дитини керують його батьки, які зобов'язані забезпечувати його схоронність і використання виключно в інтересах дитини. Якщо між батьками не укладено спеціального договору, що розподіляє їх обов'язки з управління, то вважається, що вони роблять це спільно.

    https://biz.ligazakon.net/news/201343_yak-oformiti...

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Василина Клієнт 13 днів тому

      То виходить, що можна так? Бо була в деяких юристів сказали, що ні бо я являюсь опікуном дитини

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Це Ваша дитина?

        • Василина Клієнт 13 днів тому

          Так це моя дочка

          • Айвазян Юрій Климентійович

            То в чому проблема? Звертались до органу опіки?

            • Василина Клієнт 13 днів тому
              • Буду звертатись. Щиро дякую вам
          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Василина! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України