Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Прошу Вас мене проконсультувати, чи має мій чоловік право на відстрочку, так як у нас троє дітей, але старшій донці 20 років і вона навчається на денні формі в університеті, стасус багатодітної сім'ї маємо, отримали довідку у ЦНАПі.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Ні. Згідно законодавства право на відстрочку мають:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
Тобто дітям має бути не більше ніж 18 років.
Це передбачено п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону про мобілізацію.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, пані Ольго!
На жаль, Ваш чоловік немає права на відстрочку, адже ключовим моментом є утримання трьох дітей до 18 років.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
Можливо Ваш чоловік має іншу підставу для відстрочки статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”? (Наприклад, догляд за родичами, працевлаштування на підприємство, яке надає бронювання або якщо у чоловіка є проблеми зі здоров'ям).
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Нажаль, Ваш чоловік не має права на відстрочку від мобілізації на цих підставах.
Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначає перелік категорій військовозобов'язаних, які мають право на отримання відстрочки від призову. Зокрема, нормами пункту 3 частини 1 статті 23 вказаного Закону визначено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
Вашій доньці більше 18 років, тому ТЦК не враховує її при прийнятті рішення про відстрочку по цій підставі.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Право на відстрочку мають військовозобов'язані на утриманні яких знаходяться троє та більше дітей у віці до 18 років. Тож, на жаль, Ваш чоловік немає права на відстрочку. Можливо у чоловіка є інші підстави для відстрочки? Чи розглядали Ви останні? Наприклад, бронювання, навчання, близьки родичі, які мають інвалідність або потребують постійного догляду?
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:
свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:
свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),
або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,
або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні,
або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Добрий день! Прошу Вас мене проконсультувати, чи має мій чоловік право на відстрочку, так як у нас троє дітей, але старшій донці 20 років і вона навчається на денні формі в університеті, стасус багатодітної сім'ї маємо, отримали довідку у ЦНАПі.
Закон визначає право осіб на оформлення відстрочки тільки по утриманню трьох і більше неповнолітніх осіб, тобто осіб віком до 18 років, напревеликий жаль. У Вас був прекрасний шанс виїзду за кордон, коли всі троє дітей були неповнолітніми. На жаль, але зараз Ваш чоловік не зможе оформити відстрочку, незважаючи на факт здобуття освіти старшою дитиною. Закон прив'язує відстрочку саме до неповнолітності, а не до факту утримання вже повнолітніх, але ще тих, хто навчається.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
..
3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
З повагою!