Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
При переведенні тимчасово на нижче оплачувану посаду як здійснюється оплата праці, який встановлюється оклад, на який оклад нараховуються премія, доплати?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Світлана!
У разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів із дня переведення(ч. 1 ст. 114 КЗпП).
Середній заробіток зберігається незалежно від того, із чиєї ініціативи було таке переведення: з ініціативи роботодавця чи працівника. Тому середній заробіток зберігається протягом двох тижнів і в тому разі, коли переведення мало місце з ініціативи самого працівника (п. 18 постанови Пленуму ВСУ "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці" від 24.12.1999 р. № 13).
У разі якщо переведений працівник виконував іншу постійну нижчеоплачувану роботу, то в табелі обліку робочого часу мають бути проставлені робочі дні та години, та, відповідно, нараховують зарплату за відпрацьований згідно з установленими умовами праці період.
Після того, як нарахували зарплату, потрібно перевірити, чи дотримано норми ч. 1 ст. 114 КЗпП. У разі коли після переведення на постійну нижчеоплачувану роботу працівник отримуватиме зарплату:
· більшу, ніж середній заробіток за попередньою роботою, - доплачувати не треба;
· меншу, ніж середній заробіток за попередньою роботою, - потрібно здійснити доплату до його розміру.
Алгоритм реалізації норми щодо збереження попереднього середнього заробітку протягом двох тижнів після переведення буде таким:
· спочатку визначають денну зарплату виходячи з повного місяця й умов оплати за новою нижчеоплачуваною посадою (роботою);
· потім обчислюють середньоденну зарплату за попередньою посадою - здійснюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, у якому працівника перевели на нижчеоплачувану посаду (абз. 3 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, далі - Порядок № 100);
· далі порівнюють ці показники, і якщо середньоденна зарплата вища, визначають розмір денної доплати;
· за всі робочі дні, що припадають на перші два тижні з дня переведення, здійснюють доплату.
https://buh.ligazakon.net/analitycs/179900_zberezh...
З повагою, адвокат Айвазян.