Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 14 листопада 2024, питання №122801 800₴

Тцк затримуе видачу нового військогвого облікового документу

Я втратив військовий квиток, тому маючи бронювання звернувся до ТЦК за отриманням нового, всі документи їм здав ВЛК пройшов, і вже майже місяць я від них чую "очікуйте". Вже майже спливає строк бронювання, і роботодавець вимагаю оригінал військового квитка, а менетільки Резерв+ в якому ваказа некоректно дата ВЛК.

Відповіді юристів (9)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Для бронювання достатньо електронного військово-облікового документа з РЕЗЕРВ+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., адже згідно пункту 9 Постанови КМУ 559 військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    Щоб отримати паперовий ВОД на бланку Вам потрібно письмово звернутися до ТЦК, якщо є можливість - залучіть адвоката, щоб він надіслав їм адвокатський запит, щодо готовності Вашого ВОД, адже вони вже перевищили строки видачі ВОД.

    Згідно Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    • в електронній формі - засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
    • у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    6. Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:

    • Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;
    • Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;
    • Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).

    9. ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ (У ТОМУ ЧИСЛІ РОЗДРУКОВАНИЙ) ТА ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ У ПАПЕРОВІЙ ФОРМІ МАЮТЬ ОДНАКОВУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ.

    14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    • взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
    • якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
    • зміни категорії щодо військового обов’язку;
    • відсутності місця для внесення змін;
    • невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;
    • втрати (зіпсування);
    • виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом П'ЯТИ РОБОЧИХ ДНІВ з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    Отже, якщо Вам вже місяць не видають ВОД - подайте письмовий запит до ТЦК або залучіть адвоката, або подайте скаргу до обласного ТЦК чи Міноборони.

    Якщо з 15 листопада відновлять бронювання через ДІЮ - то Вас можуть зарахувати на спеціальний облік протягом 1-2 днів на підставі даних з Реєстру військовозобов'язаних. При цьому некоректна дата ВЛК не буде підставою для відмови у бронюванні.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Романе!

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    1. Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559“Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.

    Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі та військовообліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу.

    Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.

    https://www.mil.gov.ua/news/2024/07/31/rozʼyasnenn...

    Вас бронюють за списками до Мінекономіки чи через Дію? Який час залишився до закінчення строку бронювання? Чому роботодаіець вимагає саме паперовий ВОД, якщо у Вас в наявності є е-ВОД? Наскільки я зрозумів, проблема тільки в ВЛК, але ж ВОС та звання присутні в останньому, тож Вашому работодавцю більше нічого не потрібно для продовження бронювання.

    Чи пробували Ви звертатись зі скаргами до обласного ТЦК з приводу затягування видачі ВОД? До МОУ? Якщо так, то скільки часу пройшло після подання таких скарг?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Роман Клієнт 14 годин тому

      Броня закінчиться 5 грудня цього року. Бронювали через мінекономіки, ВОС вказаний але на місці звання просто прочерк, тому що не служив, хоча в строму документті звання вказане є.

      Скарги я невідправляв.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Тоді це проблема, оскільки роботодавець повинен вказати у Додатку 1 (списки на бронювання) Ваш ВОС та звання. Як варіант, можна направити до ТЦК заяву про внесення даних до Єдиного державного реєстру, оскільки інформація про Ваше звання наявна у Вашій особовій справі, незважаючи на те, що Ви втратили ВК.

        Паралельно подавати скарги на РТЦК, який затягує із видачею ВОД. У крайньому випадку прийдеться звертатись до суду.

        Статтею 9 Закону України "«Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»" визначено:

        «Стаття 9. Права та обов’язки призовників, військовозобов’язаних та резервістів

        1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:

        1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;

        2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

    Турчин Ярослав
    Турчин Ярослав 14 годин тому

    Юрист, м. Харків, 16 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    ДОБРОГО ВЕЧОРА, РОМАНЕ!

    Електронний військово-обліковий документ має таке саме юридичне значення, як і паперовий. На цьому ще раз наголосило у своєму листі від 30.07.2024 р. № 321/ВихЗПІ/550 Головне управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Міністерства оборони України (копію листа додаю до відповід).

    Дата ВЛК значення не має для цілей бронювання та військового обліку на підприємстві.

    Проте, дату можна виправити шляхом направлення про це до ТЦК відповідного листа.

    Водночас, повторно наголошую. Роботодавець не має права вимагати паперовий ВОД для бронювання. Хай читають актуальні методичні роз"яснення Генерального штабу з питань військового обліку, бо якщо йдуть такі вимоги, то вони застрягли десь у 2023 році, якщо не раніше.

    Чинне законодавство України встановлює, що у військовозобов"язаного має бути військово-обліковий документ. Чи це має бути паперовий, чи електронний ВОД - не уточнюється.

    В той же час відповідно до пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    {Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Це наводить на думку, що паперовий ВОД вимагати не мають права.

    Звісно постановою КМУ № 559 від 16.05.2024 р. чітко визначені строки видачі ВОД на бланку. Однак ТЦК чхати хотів на ці всі законодавчі вимоги. Саме тому цей орган наразі під загрозою ліквідації та відправки в бойові підрозділи.

    Згідно з пунктами 18 - 20 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559:

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    19. Зміни до військово-облікового документа на бланку вносяться за письмовим зверненням громадянина України протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви, поданої громадянином України, крім відомостей щодо проходження військової служби, якщо її строк потребує уточнення у військовій частині (установі) або архівній установі.

    20. Військово-обліковий документ на бланку видається особі під особистий підпис, крім випадків, визначених в абзаці другому пункту 17 цього Порядку, у відомості видачі військово-облікових документів на бланку за формою згідно з додатком 2 з одночасним доведенням правил військового обліку.

    Відомості видачі військово-облікових документів на бланку разом із заявами та документами (копіями документів), що були підставою для видачі військово-облікових документів, та роздрукованими картками з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів зшиваються в окрему справу та зберігаються протягом 10 років.

    Тому змусити ТЦК працювати у відповідності до законодавства можна лише через суд. Та й суд не має можливостей фізично змусити ТЦК та його працівників бути законослухняними.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Турчин Ярослав
    Турчин Ярослав 14 годин тому

    Юрист, м. Харків, 16 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    ДОБРОГО ВЕЧОРА, РОМАНЕ!

    Електронний військово-обліковий документ має таке саме юридичне значення, як і паперовий. На цьому ще раз наголосило у своєму листі від 30.07.2024 р. № 321/ВихЗПІ/550 Головне управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Міністерства оборони України (копію листа додаю до відповід).

    Дата ВЛК значення не має для цілей бронювання та військового обліку на підприємстві.

    Проте, дату можна виправити шляхом направлення про це до ТЦК відповідного листа.

    Водночас, повторно наголошую. Роботодавець не має права вимагати паперовий ВОД для бронювання. Хай читають актуальні методичні роз"яснення Генерального штабу з питань військового обліку, бо якщо йдуть такі вимоги, то вони застрягли десь у 2023 році, якщо не раніше.

    Чинне законодавство України встановлює, що у військовозобов"язаного має бути військово-обліковий документ. Чи це має бути паперовий, чи електронний ВОД - не уточнюється.

    В той же час відповідно до пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    {Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Це наводить на думку, що паперовий ВОД вимагати не мають права.

    Звісно постановою КМУ № 559 від 16.05.2024 р. чітко визначені строки видачі ВОД на бланку. Однак ТЦК чхати хотів на ці всі законодавчі вимоги. Саме тому цей орган наразі під загрозою ліквідації та відправки в бойові підрозділи.

    Згідно з пунктами 18 - 20 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559:

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    19. Зміни до військово-облікового документа на бланку вносяться за письмовим зверненням громадянина України протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви, поданої громадянином України, крім відомостей щодо проходження військової служби, якщо її строк потребує уточнення у військовій частині (установі) або архівній установі.

    20. Військово-обліковий документ на бланку видається особі під особистий підпис, крім випадків, визначених в абзаці другому пункту 17 цього Порядку, у відомості видачі військово-облікових документів на бланку за формою згідно з додатком 2 з одночасним доведенням правил військового обліку.

    Відомості видачі військово-облікових документів на бланку разом із заявами та документами (копіями документів), що були підставою для видачі військово-облікових документів, та роздрукованими картками з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів зшиваються в окрему справу та зберігаються протягом 10 років.

    Тому змусити ТЦК працювати у відповідності до законодавства можна лише через суд. Та й суд не має можливостей фізично змусити ТЦК та його працівників бути законослухняними.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас. Романе!

    Я втратив військовий квиток, тому маючи бронювання звернувся до ТЦК за отриманням нового, всі документи їм здав ВЛК пройшов, і вже майже місяць я від них чую "очікуйте". Вже майже спливає строк бронювання, і роботодавець вимагаю оригінал військового квитка, а менетільки Резерв+ в якому ваказа некоректно дата ВЛК.

    Я так розумію, Вас забронювали раніше через Мінекономіки? Наразі роботодавець не може повторно Вас подати на бронювання через відсутність оригіналу військового квитка? Все вірно я розумію?

    До речі, який документ Ви мали до втрати? Військовий квиток чи приписне свідоцтво?

    Як би Ви хотіли полюбовно розійтися з ТЦК та СП, але у даній ситуації рекомендую підключати інший спосіб отримання того чи іншого документу (інформації) - скарги. Строки видачі Вам нового ВОД явно прострочені.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559 Київ

    Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    19. Зміни до військово-облікового документа на бланку вносяться за письмовим зверненням громадянина України протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви, поданої громадянином України, крім відомостей щодо проходження військової служби, якщо її строк потребує уточнення у військовій частині (установі) або архівній установі.

    На жаль, але Ви перебуваєте як заручник, адже ТЦК прямо зараз вже може видати Вам повістку про явку, у тому числі бойову, на 06 грудня, а тому діяти варто обережно. Рекомендую зробити такии чином:

    1. Зверніться до обласного ТЦК та СП із зверненням щодо затримки Вашим ТЦК та СП термінів видачі Вам військово-облікового документу. У зверненні не акцентуйте увагу на порушення ТЦК строків, а зверніть увагу на вимоги Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

    Стаття 20. Правовий статус та обмеження прав і свобод громадян та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах воєнного стану

    1. Правовий статус та обмеження прав і свобод громадян та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах воєнного стану визначаються відповідно до Конституції України та цього Закону.

    2. В умовах воєнного стану не можуть бути обмежені права і свободи людини і громадянина, передбачені частиною другою статті 64 Конституції України.

    3. У процесі трудової діяльності осіб, щодо яких запроваджена трудова повинність, забезпечується дотримання таких стандартів, як мінімальна заробітна плата, мінімальний термін відпустки та час відпочинку між змінами, максимальний робочий час, врахування стану здоров’я особи тощо. На час залучення працюючої особи до виконання трудової повинності поза місцем її роботи за трудовим договором за нею після закінчення виконання таких робіт зберігається відповідне робоче місце (посада).

    4. У період дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

    2. Зверніться до адвоката, який подасть адвокатський запит. Таким чином ТЦК зрозуміє, що Ви маєте правову допомогу.

    3. Крайній варіант - подача скарги до Міністерства оборони України.

    З повагою! Успіхів у вирішенні Вашого питання.

    • Роман Клієнт 4 години тому

      Я вратив тимчасовый військовий квиток, а еВОД відсутне звання та не вірно вказана дата ВЛК.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Зрозумів. Так, це поширена проблема для тих, у кого закінчується бронювання та є потреба оформити новий ВОД. Спробуйте скористатися порадами, які я зазначив у своїй відповіді.

        З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України