Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 19 листопада 2024, питання №122990 650₴

процедура звільнення з військової служби за станом здоров'я

Бажаю здров`я! Така річ, командування частини вивело мене після рапорту у розпорядження, фактично я поза-штатом, тобто, дивіться, після проходження Влк я писав рапорт щодо звільнення мене від службових обов`язків, на час потрібний для отримання довідки про хворобу. Мене вивели поза-штат 31 Жовтн.міс, але саму довідку я вже на той час отримав, і разом з довідкою, за місцем проходження лікування, подав рапорт на звільнення, який застряг у повітрі. Це затягування взагалі законно і як це впливає на процедуру звільнення у цілому, тому що 28 Жовтн. був визнаний Влк непридатним з виключенням? Дякую за відповідь.

Відповіді юристів (9)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

    Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику).

    У разі направлення рапорту засобами поштового зв’язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

    Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

    1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

    2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

    Рапорт в електронній формі створюється та подається за допомогою засобів СЕДО, Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони «Армія+» (включаючи його складові частини) та інших інформаційно-комунікаційних систем, які введені в експлуатацію в системі Міноборони України.

    Керівники органів військового управління, командири військових частин та підрозділів організовують та забезпечують дотримання встановленого порядку та строків розгляду рапортів військовослужбовців.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Звичайно, що це неправомірно. Ваш рапорт повинні були розглянути протягом 14 днів.

    Згідно частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу"

    під час дії військового стану військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:

    б) за станом здоров’я:

    • на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби або про тимчасову непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
    • за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
    Відповідно до пункту 233 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008

    військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються:

    • підстави звільнення з військової служби;
    • думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;
    • районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.

    Згідно статті 14 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України. Із службових та особистих питань військовослужбовець повинен звертатися до свого безпосереднього начальника, а якщо він не може їх вирішити - до наступного прямого начальника.

    Отже, для звільнення Вам потрібно підготувати рапорт командиру та прикріпити до нього нотаріальну копію рішення ВЛК.

    У Вас є декілька варіантів подачі рапорту:

    1. Зареєструвати рапорт у відділенні особового складу військової частини або у безпосереднього командира (начальника). Для цього рапорт необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі відповідальна особа має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас рапорт: печатку/підпис, дату прийому, вхідний номер. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про переведення.

    2. Ви можете надіслати рапорт та підтверджуючі документи поштою рекомендованим листом з описом вкладено.

    Є судове рішення, де військовослужбовець подав рапорт поштою і суд зобов'язав військову частину розглянути його.

    Згідно висновку суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/112875303 "...Під час особливого періоду воєнного стану, подання військовослужбовцем документів на звільнення разом з рапортом не безпосередньому начальнику, а направлення такої поштовим шляхом на адресу військової частини НОМЕР_1 , хоча і є недотриманням приписів статті 14 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, пункту 233 Положення № 1153/2008, однак не може бути підставою для не розгляду в розумний строк рапорту військовослужбовця про звільнення з військової служби..."

    Термін розгляду рапорту про переміщення становить не більше 14 днів із дня подання такого рапорту. Це чітко передбачено частиною 9 Розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерстві оборони України.

    Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

    Тобто, за 14 днів повинні розглянути рапорт та надати Вам відповідь.

    Інше питання - чи є у Вас докази подачі рапорта?

    На даний час Ви повністю залежите від дій командування, адже якщо рапорт не зареєстрований - Ви не зможете взагалі довести, що його подавали. Тобто, можлива ситуація, що коли Ви подасте адвокатський запит, то у відповідь Вам повідомлять, що Ви взагалі не зверталися до командування.

    Вас обов'язково повинні повідомити про рішення по Вашому рапорту

    Згідно частини 2 Розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерстві оборони України

    Командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції. Резолюція повинна містити відомості, визначені у додатку 1 до цього Порядку

    3. Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Особливості розгляду рапортів, поданих в електронній формі, врегульовано розділом IV цього Порядку.

    Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

    У випадку, якщо з моменту подачі рапорту пройшло більше 14 днів, а результати його розгляду не відомі - необхідно вчинити комплекс юридичних дій, які допоможуть пришвидшити процес розгляду рапорта:

    Адвокатський запит до військової частини. Адвокатський запит наразі є найефективнішим способом вирішення питання ігнорування рапорту. У відповіді на такий запит можна отримати інформацію про надходження рапорту до частини, про його реєстрацію, хід та результати розгляду; у випадку відмови в задоволені рапорту можна отримати письмову відмову, яка підлягає оскарженню. Цей спосіб є ефективним через свою швидкість: органи військового управління повинні надати письмову відповідь стосовно результатів розгляду рапорту впродовж 5 робочих днів з моменту його надходження.

    Скарга до вищестоящого органу. Таку скаргу можна подавати у випадку наявності доказів реєстрації рапорта військовослужбовця. Скаргу можна подавати до Міністерства оборони України, Оперативних командувань, Командування сухопутних військ, Командування повітряних сил, Командування десантно-штурмових військ тощо. Строк розгляду такої скарги має складати максимум 45 днів.

    Позов до суду. Даний спосіб є ефективним у випадку ігнорування рапорту на звільнення. Часто командир частини не хоче звільняти військовослужбовців і у звʼязку з цим ігнорує поданий рапорт. В такому випадку можна звертатися з позовом до адміністративного суду із зобовʼязанням військової частини розглянути поданий рапорт.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня! Навзаєм!

    Дане затягування незаконо. Ваш рапорт повинні були розглянути упродовж 14 днів. Ви звертались до командира з приводу цього питання? Усно чи письмово? Вам надали відповідь на Ваш рапорт?

    Відповідно до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    4. Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:

    2) під час дії воєнного стану:

    б) за станом здоров’я:

    на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби або про тимчасову непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;

    за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);

    Згідно із Додатком 19 до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (пункт 12.11 розділу XII):

    Перелік документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби.

    При поданні до звільнення з військової служби за підставами:

    3. За станом здоров’я подаються:

    копія аркуша бесіди;

    копія рапорту військовослужбовця;

    висновок (постанова) військово-лікарської комісії або копія акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою первинної облікової документації № 157/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 30 липня 2012 року № 577, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 вересня 2012 року за № 1509/21821, або копія посвідчення особи з інвалідністю, або копія пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або копію довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 21 вересня 2015 року № 946, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2015 року за № 1198/27643 (у разі звільнення з військової служби за підставами, передбаченими абзацом третім підпункту «б» пункту 2 частини четвертої або абзацом третім підпункту «б» пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» - за наявності інвалідності);

    копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).

    Відповідно до Наказу МОУ № 531 "Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України":

    ПОРЯДОК організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України

    8. Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

    2. Командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції.

    Резолюція повинна містити відомості, визначені у додатку 1 до цього Порядку

    3. Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Особливості розгляду рапортів, поданих в електронній формі, врегульовано розділом IV цього Порядку.

    Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

    4. Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир (начальник) військовослужбовця, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.

    5. Командиру (начальнику), уповноваженому приймати рішення стосовно порушеного у рапорті питання, забороняється відмовляти у задоволенні рапорту у разі, якщо до рапорту не додано документів, які є або повинні бути в розпорядженні відповідного командира (начальника).

    6. Усі рапорти, які потребують розгляду (прийняття рішення) командиром військової частини, попередньо обов’язково реєструються службою діловодства.

    Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику), з урахуванням вимог пункту 1 цього розділу.

    У разі направлення рапорту засобами поштового зв’язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

    9. Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

    1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

    2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

    Згідно зі статтями 233 та 240 Розділу ХІІ Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»:

    233. «Військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються:

    підстави звільнення з військової служби;

    думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;

    районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця».

    240. «Військовослужбовці, які визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я, підлягають звільненню з військової служби за станом здоров’я, крім військовослужбовців, визнаних військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (за винятком розумових, сенсорних, психологічних вад та інших захворювань, визначених Міністерством оборони України), які виявили бажання проходити військову службу та стосовно яких прийнято рішення про залишення на військовій службі за контрактом. Військовослужбовці, які були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, та яким згідно з прийнятими рішеннями дозволено проходити військову службу за контрактом на визначених посадах, можуть бути звільнені з військової служби до закінчення строку контракту в порядку, визначеному пунктом 35 цього Положення.

    Після отримання військовою частиною відповідного висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність військовослужбовця до військової служби за станом здоров’я документи про його звільнення з військової служби оформлюються та надсилаються посадовій особі, яка видає наказ про звільнення негайно».

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • rdga1 Клієнт 17 годин тому

      Дане затягування незаконо. Ваш рапорт повинні були розглянути упродовж 14 днів. Ви звертались до командира з приводу цього питання? Hі, я не маю ніякого уявлення хто він є, так сталося, що ми, взагалі, незнайомі.

      Усно чи письмово?

      Письмово за допомогою СЕДО лікувального закладу, за місцем проходження Влк .

      Вам надали відповідь на Ваш рапорт?

      Ні.

      Все робив за цією схемою. Див.нижче по тексту

      довідка із сайту МО

      https://turbota.mil.gov.ua/vijskovo-likarska-komis...

      Отже, у тебе на руках є постанова ВЛК про визнання тебе непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Це є підставою для звільнення з військової служби в Збройних Силах України, однак, у разі наявності бажання ти можеш писати рапорт на продовження проходження служби на посадах передбачених Переліком (Наказ МОУ №410 від 14.08.2018 «Про затвердження Переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби»).

      1. Безпосередньо у закладі охорони здоров’я, в якому ти проходив ВЛК, напиши рапорт на звільнення (ЗРАЗОК НАВІВ ВИЩЕ), вказуючи назву ТЦК та СП, до якого військова частина надсилатиме витяги з наказів на виключення з особового складу, особову справу та решту документів, що повертаються військовослужбовцям при звільненні з військової служби. Точну назву ТЦК та СП шукай за назвою населеного пункту тут https://lookerstudio.google.com/u/1/reporting/3767e073-aa12-4b03-b6e0-009aa5fef28d/page/p_jzyf4rudcd

      2. Рапорт передай представнику лікувального закладу для його відправки до військової частини та ТЦК та СП. Медзаклад направить рапорт разом з медичними документами у електронному вигляді до військової частини, після чого поверне тобі оригінали документів з помітками про їх відправку.

      3. Прибудь з медзакладу до ТЦК та СП з оригіналами документів протягом 2 діб. Усі документи від медзакладу та військової частини будуть направлятись одразу до твого ТЦК та СП. Якщо на момент твого прибуття ТЦК та СП не отримає від твоєї військової частини документи на звільнення, ТЦК та СП поставить тебе на облік тимчасово відсутнього і тимчасово прибулого до військової частини особового складу.

      4. Очікуй поки військова частина оформить наказ по особовому складу та по стройовій частині.

      Не потрібно їхати до військової частини для здачі справ та посади – це відбувається без твоєї особистої присутності (комісійно) (Пункт 9.1.5 розділу 9 Наказу Міністерства оборони України від 16.07.97 N 300 (зі змінами) «Про затвердження Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України»). По завершенню цього процесу командир видає наказ по стройовій частині про виключення військовослужбовця зі списків особового складу, після чого військова частина направить електронні копії та фізичні оригінали особової справи та решти документів до ТЦК та СП, вказаного в рапорті військовослужбовця.

      5. Після надходження документів до ТЦК та СП, який ти вказував в рапорті, оригіналу особової справи та решти документів військовослужбовця, що надають при звільненні, прибудь до ТЦК та СП для завершення передбачених процедур по виключенню з військового обліку та здійснення запису у службовому документі, що посвідчує особу військовослужбовця (напр. військовий квиток).

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви маєте підтвердження того, що частина отримали Ваш рапорт?

        • rdga1 Клієнт 17 годин тому

          Так. Є вих.номер рапорту у системі СЕДО

          • Айвазян Юрій Климентійович
            100%

            На мою думку, Вам однозначно потрібно звертатись до командира та з'ясовувати з якої причини й досі не розглянутий Ваш рапорт на звільнення, оскільки пройшло вже майже три тижніз дати подання рапорту.

            У Вашому випадку взагалі не повинно бути проблем, оскільки Ви звільняєтесь за станом здоров'я. Тож, частині навіть перевіряти нічого не потрібно, як це відбувається при звільненні за сімейними обставинами, наприклад.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Існують випадки, коли звільнення військовослужбовця можливе за станом здоров’я:

    • на підставі висновку (постанови) ВЛК про непридатність до військової служби;
    • на підставі висновку (постанови) ВЛК про тимчасову непридатність до військової служби з переглядом через 6-12 місяців;
    • за наявності інвалідності.

    Всі три підстави не звільняють автоматично. Військовослужбовець продовжує нести службу, а про бажання звільнитися необхідно повідомити – подати рапорт та документи, які підтверджують підстави звільнення.

    Паперовий рапорт про звільнення має містити:

    • найменування посади командира (начальника), якому адресується, заголовок "Рапорт";
    • суть порушеного питання (підстави звільнення з військової служби; думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю; районний (міський) ТЦК та СП, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця).
    • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби);
    • дату, найменування займаної посади, військове звання, власне ім’я та прізвище, особистий підпис.

    Варто пам’ятати, що Наказом МОУ №531 забороняється:

    • Встановлювати будь-які інші вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, які не передбачені Наказом №531, у тому числі стосовно:

    подання рапортів виключно написаними власноручабо друкованим способом;

    недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів,кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;

    наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на сутьрапорту.

    • Відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира (начальника), створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо.
    • Вимагати попереднього усного погодження рапорту із безпосереднім або прямим командиром (начальником) перед його фактичним поданням.
    • Відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

    Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті. Рапорт, підписаний за допомогою накладання електронно-цифрового підпису, можна подати на електронну пошту військової частини.

    Крім того, варто подати усну скаргу на гарячу лінію МОУ (за телефоном 1512) чи письмову скаргу на електронну пошту МОУ (admou@post.mil.gov.ua).

    Під час проходження рапорту по команді, до подачі його командиру, який приймає рішення про звільнення, службами військової частини ще додатково додається:

    • копія аркуша бесіди з військовослужбовцем (складається командуванням військової частини);
    • копія розрахунку вислуги років військової служби (особливо актуально при набутті права на пенсійне забезпечення). Інформація про розраховану вислугу років військової служби доводиться військовослужбовцю під підпис перед оформленням документів для його звільнення та може бути їм оскаржена.

    Військовослужбовці (за бажанням та за наявності таких підстав) підлягають звільненню з військової служби не пізніше трьох місяців з дня написання рапортів.

    Звільнення військовослужбовців, які виконують завдання в інтересах оборони України, здійснюється після завершення виконання таких завдань та не пізніше трьох місяців з дня подання рапорту на звільнення з військової служби.

    У разі, якщо військовослужбовець подав рапорт на звільнення, маючи на це підстави, однак опинився в умовах, які унеможливлюють звільнення (захоплений в полон, зник безвісти чи потравив на стаціонарне лікування), здійснюється не пізніше трьох місяців з дати завершення дії таких умовабо набрання чинності відповідними судовими рішеннями.

    В більшості випадків звільнення саме за станом здоров'я (при наявності ВЛК) для рядового складу проходить у строк до 2-х місяців, офіцерів - 3-4 місяці.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Врегулювало питання подання та розгляду рапортів.

    Мова йде про Наказ № 531 від 06.08.24 р. "Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України", який розповсюджується на військовослужбовців у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.

    Основні нормами:

    1️. Рапорт, як і раніше, має подаватись безпосередньому командиру. Але якщо він не може вирішити порушене у рапорті питання або відмовляється розглядати рапорт - вищестоящому командирові.

    2️. Врегульовані строки розгляді рапортів.

    Рапорти мають бути розглянути в такі строки:

    -усні рапорти - негайно, але не довше строку розгляду паперових рапортів

    -паперові та електронні рапорти щодо питань військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів, збереження життя і здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин - невідкладно, але не довше 48 годин.

    -паперові та електронні рапорти з інших питань - протягом 14 днів.

    При цьому відлік строку починається не з моменту реєстрації рапорту у службі діловодства, а з моменту фактичної подачі рапорту по команді.

    3️. Встановлені мінімальні вимоги до змісту рапорту та заборона вимагати дотримуватись певного шрифту, інтервалу тощо (про це зроблю окремий допис)

    4️.Закріплена вимоги до змісту резолюції командирів на рапортах. У випадку відмови обов'язково мають бути зазначені правова підстава та обґрунтування.

    5️. Нарешті закріплена норма - якщо проміжний командир не погодив рапорт, це не зупиняє рух рапорту - рапорт має бути направлений до того командира, який повноважний приймати остаточне рішення по суті рапорту.

    6️. Якщо командир не погоджує рапорт через недостатність наданої інформації чи документів, він зобов'язаний чітко вказати вичерпний перелік підстав та документів, які необхідно додати для вирішення питання по суті.

    Інакше кажучи, розповсюджене формулювання "Подано неповний пакет документів" не є належним результатом розгляду рапорту

    7️. Заборонено вимагати попереднє усне погодження рапорту (що на практиці мале місце)

    8️. Нормативно закріплена можливість направляти рапорт поштою.

    9️. Закріплена можливість подавати рапорт в електронній формі, в тому числі через додаток "Армія+".

    При цьому кожен командир зобов'язаний повідомити своїм підлеглим свій ID-номер в системі та ID-номер СЕДО підрозділу.

    10. Закріплена заборона негативного ставлення чи притягнення до відповідальності військовослужбовця за сам факт подачі рапорту.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України