Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 19 листопада 2024, питання №123010

інструкції з охорони праці - як погоджувати юристом, якщо його немає в штаті

Добрий день. ФОП юрист розроби інструкцію з охорони праці - та надав її ТОВ "А" (у тов немає в штаті юриста). Чи необхідно погодження цього документу юристом ФОП і чи можна взагалі не погоджувати юристом. Чи не призведе підписання (погодження) непрацівником товариства - притягнення до відповідальності як за неоформленного працівника.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    Погодження юрисконсультом інструкцій з охорони праці передбачено Додатком 5 до Положення про розробку інструкцій з охорони праці (НПАОП 0.00-4.15-98), хоча цей нормативний документ не визначає, які саме питання слід погоджувати з юрисконсультом.

    З правової точки зору, віза узгодження юриста має бути. Але очевидним є й те, що участь юриста, особливо в частині розроблення та дотримання технологічних регламентів виробничих процесів, має бути обмежена (як правило, особа з юридичною освітою не є технічним фахівцем).

    Слід зазначити, що роботодавець своїм наказом визначає порядок введення в дію інструкцій з охорони праці на підприємстві, а також може ввести на підприємстві інструкції з охорони праці без погодження юрисконсультом.

    Додаток 5

    до п. 4.3.9 Положення

    про розробку інструкцій з охорони праці

    Форма останньої сторінки інструкції

    з охорони праці, що діє на підприємстві

    (Текст інструкції)

    ___

    (посада керівника підрозділу /організації/ - розробника) (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

    УЗГОДЖЕНО:

    Керівник (спеціаліст)

    служби охорони праці

    підприємства___ ___

    (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

    Юрисконсульт ___ ___

    (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

    Головний технолог*___ ___

    (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

    ___

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України