Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 20 листопада 2024, питання №123042 350₴

Чи дійсне мобілізаційне розпорядження видане військовим комісаріатом?

Доброго дня.
В 2019 році, військовим комісаріатом було видано та в клеїне у військовий квиток мобілізаційне розпорядження, за яким я забовязаний з'явитись до комісаріату протягом 24 годин у раза оголошення мобілізації. Після оголошення мобілізації, до комісаріату не з'являвся(їх вже не має), наразі маю бронювання, але для продовження бронювання необхідно з'явитись до ТЦК та СП і оновити ВОС. Питання: Чи можливе накладання штафу або відповідальність за не явку по мобілізаційному розпорядженню? розпорядження отримував без комісії ВЛК, останне ВЛК було в 2015 році. Документи в Резерв+ оновленні без запитань, бронювання також видане без запитань. Не хотілось би йти до ТЦК щоб отримати штраф 30+ тисяч, або кримінальну відповідальність.

Відповіді юристів (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    В 2019 році, військовим комісаріатом було видано та в клеїне у військовий квиток мобілізаційне розпорядження, за яким я забовязаний з'явитись до комісаріату протягом 24 годин у раза оголошення мобілізації. Після оголошення мобілізації, до комісаріату не з'являвся(їх вже не має), наразі маю бронювання, але для продовження бронювання необхідно з'явитись до ТЦК та СП і оновити ВОС. Питання: Чи можливе накладання штафу або відповідальність за не явку по мобілізаційному розпорядженню? розпорядження отримував без комісії ВЛК, останне ВЛК було в 2015 році. Документи в Резерв+ оновленні без запитань, бронювання також видане без запитань. Не хотілось би йти до ТЦК щоб отримати штраф 30+ тисяч, або кримінальну відповідальність.

    Мобілізаційне розпорядження - це документ, по суті аналогічний "бойовій повістці". Неявка по мобілізаційному розпорядженні може бути підставою для притягнення Вас до кримінальної відповідальності за статтею 336 ККУ. Але вбачаю, що це залишиться тільки на рівні гіпотетичних можливостей. Тим паче, що у 2019 році такі МР видавали мало не кожному військовозобов'язаному.

    Моя порада наступна - якщо є можливість, "видаліть" його з Вашого військового квитка та взагалі не говоріть, що Вам його колись вручали. ТЦК, оскільки мова йде про 2019 рік, можливо ТЦК та СП не має доказів вручення його Вам.

    Якщо у Вас є право на відстрочку, то Ваша мобілізація була неможливою і також ж залишається.

    ЗВЕРТАЮ УВАГУ!!!

    Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

    ...

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    Фактично станом на зараз строки притягнення Вас до відповідальності вийшли.

    Ризики притягнення Вас до кримінальної відповідальності, на мій поглял, є нульовими.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Чи можливе накладання штафу або відповідальність за не явку по мобілізаційному розпорядженню?

    Згідно ч.3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" під час мобілізації військовозобов’язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях.

    Як мінімум Вас можуть намагатися притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП, але:

    1. Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
    2. Згідно статті 8 Кодексу про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

    Тобто, так як пройшло більше року з моменту оголошення воєнного стану, то строки притягнення до адміністративної відповідальності сплили.

    Проте, не виключено, що Вас будуть намагатися притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 336 ККУ, але потрібно ознайомитись з мобілізаційним розпорядженням, адже якщо там вказано РВК, а не ТЦК, то можна відповідальності уникнути.

    розпорядження отримував без комісії ВЛК, останне ВЛК було в 2015 році. Документи в Резерв+ оновленні без запитань, бронювання також видане без запитань. Не хотілось би йти до ТЦК щоб отримати штраф 30+ тисяч, або кримінальну відповідальність.

    Так як Ви маєте бронювання Ви не підлягаєте мобілізації та Вас не мають права направляти на ВЛК (пункт 63 постанови КМУ 560).

    Штраф 30 тис. грн Ви не повинні отримати, адже пройшли строки притягнення до адміністративної відповідальності. Якщо ж все-таки відбудеться розгляд справу про адміністративне правопорушення ікерівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП винесе постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 4) - Ви можете її оскаржити в судовому порядку, визначеному статтями 287-289 КУпАП.

    Цей процес краще не затягувати, адже штраф Ви можете оскаржити протягом 10 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу.

    Щодо кримінальної відповідальності, то можливо, що ніде, окрім Вашого військового квитка, немає інформації про мобілізаційне розпорядження і якщо у військовому квитку немає штампу про мобілізаційне розпорядження, то Вам достатньо його обережно вилучити. Якщо ж Ви випадково втратите військовий квиток, то Ви лише заплатите штраф за статтею 211 КУпАП від 850 до 1700 грн.

    Якщо у Вашій особовій справі немає відомостей про мобілізаційне розпорядження, то Вас не зможуть притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    Взагалі так, таке мобілізаційне розпорядження є дійсним, оскільки, по-суті, немає строку дії. Тобто, у лютому 2022 року Ви повинні були з'явитись за цим розпорядженням до ТЦК.

    У військовому квитку є відмітка про видачу мобілізаційного розпорядження чи останнє просто вклеєне у Ваш ВОД?

    наразі маю бронювання, але для продовження бронювання необхідно з'явитись до ТЦК та СП і оновити ВОС.

    Вас бронюють за списками Мінекономіки? Який ВОС Ви маєте у Резерв+? З 1 грудня бронювання буде відбуватись виключно через Дію, тому роботодавець може забронювати Вас по ВОС, яка вказана у Вашому е-ВОД.

    Після оголошення мобілізації, до комісаріату не з'являвся(їх вже не має).

    У якому ТЦК Ви перебуваєте на обліку станом на зараз?

    Чи можливе накладання штафу або відповідальність за не явку по мобілізаційному розпорядженню?

    За неявку по мобілізаційному розпорядженню передбачена тільки кримінальна відповідальність за статтею 336 ККУ.

    Що стосується штрафу, то останній можливий у разі порушення Вами правил військового обліку або ж мобілізаційного законодавства за статтями 210 та 210-1 КУпАП.

    Проте, якщо Ви вчасно оновили дані та перебуваєте на обліку в ТЦК, то не бачу підстави для притягнення Вас до адмінистративної відповідальності.

    З приводу останньої ВЛК у 2015 році, то задля проходження ВЛК ТЦК повинен був викликати Вас повісткою. Тобто, обов'язку щодо самостійної явки до ТЦК для проходження ВЛК Ви не мали.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Іван Клієнт місяць тому

      У військовому квитку є відмітка про видачу мобілізаційного розпорядження чи останнє просто вклеєне у Ваш ВОД? - ТАК Є.

      Вас бронюють за списками Мінекономіки? Який ВОС Ви маєте у Резерв+? - Так. ВОС в Резерв+, та витягі про бронювання вже новий, тільки в військовому квитку старий.

      У якому ТЦК Ви перебуваєте на обліку станом на зараз? Вже в іншому, в зв'язку з реформуванням ройонів

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Так. ВОС в Резерв+, та витягі про бронювання вже новий, тільки в військовому квитку старий.

        То в чому проблема в роботодавця забронювати Вас через Дію за е-ВОД? Тим паче, що бронювання за списками вже не буде?

        Вже в іншому, в зв'язку з реформуванням ройонів

        Ставали на облік особисто чи дані підтягнулись у Резерв+?

        • Іван Клієнт місяць тому

          данні підтягнулись

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Зрозумів. Тобто новий ТЦК вже Ваш паперовий ВОД не бачив. Погано, що є печатка, з цим Ви точно нічого не зробите, хіба що, Ви "втратите ВК". Я не можу Вам гарантувати, що ТЦК не спробує притягнути Вас до відповідальності. Мобілізація Вам точно не загрожує, оскільки Ви маєте право на відстрочку, що ж стосується МБ, то тут все залежитеме від ТЦК. Можете прікрипити МБ та відмітку у ВОД до питання?

            Проте, якщо ми говоримо все ж таки про потребу з'являтись до ТЦК задля корегування ВОС у паперовому ВОД, то я такої потреби не бачу. Достатньо того, що Ви маєте ВОС у е-ВОД.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Мобілізаційне розпорядження є документом, що видається в межах мобілізаційного процесу, і визначає конкретні обов’язки громадян або організацій у разі оголошення мобілізації. Строк його дії залежить від положень, зазначених у самому документі, або від рішення компетентних органів.

    Як правило мобілізаційне розпорядження зберігає чинність до моменту виконання обов’язків, зазначених у документі, або до відкликання чи завершення мобілізаційних заходів.

    Правовим наслідком неприбуття є накладення адміністративного штрафу.

    Однак наразі строки давності притягнення Вас до відповідальності вже пройшли.

    Наразі згідно законодавства адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення (ст.38).

    Проте на момент його вчинення КУПАП такої норми не передбачав.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA