Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Підкажіть, будь ласка, як юридично грамотно діяти такій ситуації, щоб ЛКК все ж передала документи на МСЕК?
2 тижні тому сімейний лікар передав всі документи на ЛКК для відправлення їх на МСЕК на переогляд. Є заключення профільного спеціаліста щодо погіршення стану здоров'я інваліда 3-ї групи.
Точніше документи він передав завідувачу філії амбулаторії, який разом із сімейним лікарем і головою ЛКК входить до складу ЛКК.
Спочатку завідувач просив пройти додаткові обстеження. Чоловік приніс їх результати упродовж кількох днів. Тепер завідувач вже понад тиждень відкладає поїздку із документами до голови ЛКК через зайнятість іншими справами. Кожного дня каже не сьогодні.
Скільки часу є у ЛКК на прийняття рішення? Виникає враження, що завідувач (і ЛКК) тягне час, щоб потім сказати, що не встигли подати документи на МСЕК.
На який нормативно-правовий акт спиратися, щоб все ж таки отримати вчасно рішення ЛКК?
Чи можуть ЛКК вимагати, щоб всі документи були лише з державних клінік?
Частину обстежень, які вони вимагали терміново, чоловік проходив у приватній клініці.
Але всі діагнози підтверджені також і свіжими виписками і заключеннями профільних спеціалістів державних медичних закладів.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Світлана!
Відповідно до Постанови КМУ "Питання медико-соціальної експертизи":
3. Медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі - особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.
4. Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.
Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:
Лікарсько-консультативні комісії подають до комісії медичні документи, зокрема такі, що свідчать про втрату працездатності або ступінь порушення функцій організму особи, а саме:
Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую. Підкажіть, скільки часу є у ЛКК на прийняття рішення і передачу документів на МСЕК після того, як хворий подав усі медичні документи до ЛКК?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Світлана!
На жаль, на законодавчому рівні такі строки не визначені. Як варіант, пропоную Вам звернутись зі скаргою до МОЗ? Голова ЛКК - це головний лікар?