Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
884 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!Як ТОВ може працювати з ФОП 2 групи на єдиній системі оподаткування по дропшиппінгу, або є якісь інші договори. Так як 2 група не може надавати послуги ТОВ. Чи можливо є якісь рішення данного співробітництва?Я хочу працювати з виробником, в мене друга група. Договір дропшипінгу це послуга виробник кажещо я не маю права надавати послуги, тільки якщо я піду на 3 групу. Чи можна дізнатися який договір підійде нам для співпраці, так як я товар не готова купувати, а виробник готовий відвантажувати.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Фізична особа-підприємець 2 групи на єдиному податку має обмеження в роботі з юридичними особами. Згідно з Податковим кодексом України, підприємці 2 групи можуть працювати тільки з фізичними особами або юридичними особами, які також працюють на спрощеній системі оподаткування. Якщо Ваше ТОВ перебуває на загальній системі оподаткування, то це створює певні обмеження.
Якщо податківці про це дізнаються, то на ТОВ чекатиме пoдaткoвe зoбoв’язaння з ПДФO, пoдaткoвe зoбoв’язaння з війcькoвoгo збopу, штpaфні caнкції в poзміpі від 25% дo 75% від cум дoнapaxoвaниx пoдaткoвиx зoбoв’язaнь (відпoвіднo дo cт. 125 1 ПKУ) і пeня (відпoвіднo дo cт.129 ПKУ). He вapтo зaбувaти і пpo відпoвідaльніcть зa нeкopeктнe відoбpaжeння дaниx oпepaцій у звіті 1ДФ і пpo aдмініcтpaтивну відпoвідaльніcть пocaдoвиx ocіб TOB (cт. 16З-4 KпAП).
На ФOП 2-ї гpупи буде чекати донарахування єдинoгo пoдaткута, а також він пoвинeн буде пepeйти нa зaгaльну cиcтeму oпoдaткувaння – тoбтo пoзбутиcя пpaвa cплaчувaти єдиний пoдaтoк зaгaлі (нeзaлeжнo від cтaвки/гpупи).
У Вашому випадку найоптимальнішим і найпростішим варіантом буде перехід на 3 групу єдиного податку.
Ознайомтесь з корисним матеріалом за посиланням https://buh.ligazakon.net/analitycs/227258_dropshi...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112)
Стаття 291. Загальні положення
291.4. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), послуги з надання доступу до мережі Інтернет, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до треть
Водночас фізичні особи – підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі/продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, послуги з надання доступу до мережі Інтернет, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу, реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, мають право бути лише на 3 групі єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
298.2.2. Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
ФОПи 2 групи не мають права надавати послуги платникам, що перебувають на загальній системі оподаткування. Порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування – виготовлення ФОП платником єдиного податку 2 групи продукції з давальницької сировини суб'єкта господарювання, який перебуває на загальній системі оподаткування, оскільки операції з виробництва такої продукції є за своєю суттю операціями з надання послуг замовнику. ФОП платник єдиного податку 2 групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб'єктів господарювання, як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.
Джерело: 7eminar
З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталія!
У Вашому випадку найкращим варіантом роботи в системі допшипінгу є оформлення ФОП 3 групи за спрощеною системою оподаткування.
Переоформивши свій ФОП на 3 групу Ви зможете:
працювати з платниками Єдиного податку — ФОП і юрособами.
мати необмежену кількість найманих працівників.
Обмеження суми річних надходжень – 8 млн 285 тис 700 грн.
Податки, які Ви будете сплачувати:
лише 3% або 5% від суми доходу щоквартально!
Єдиний соціальний внесок:
22% від мінімальної заробітної плати щомісячно, в 2024 році він складає 1760 грн.
Ваша ставка єдиного податку:
Сплачувати податок потрібно кожен квартал протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації.
ФОП 3 групи повинен вести:
Подати декларацію потрібно протягом 40 календарних днів після закінчення календарного кварталу. Також ви є платником єдиного соціального внеску у розмірі 22% від мінімальної з/п. Єдиний соціальний внесок треба сплачувати щомісяця. ЄСВ сплачується також за кожного найманого працівника.
Крім того, робота у системі дропшипінгу стане для Вас набагато зручнішою, якщо Ви будете використовувати публічний комісійний договір оферти. Це допоможе Вам в рази зменшити податки! При чому абсолютно законно! Такі схеми я неодноразово розробляв своїм клієнтам, і всі вони чудово працюють.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ФОП 2 група – можуть надавати послуги (також і побутові) лише платникам ЄП (фізичним, юрособам) і населенню (всім особам, що знаходяться на території України). Співпрацювати і, відповідно, укладати договори з ТОВ чи ФОП на загальній системі та іноземними клієнтами підприємцям на 2 групі заборонено.
Більш детальна інформація за посиланням
https://monefy.ua/blog/chy-oboviazkovo-fop-2-i-3-hrupy-pratsiuvaty-po-dohovoru/
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Дропшипінг — це схема роботи, за якої онлайн-продавець не закуповує і не зберігає у себе товар, а продає його безпосередньо зі складу постачальника. Тобто магазин виступає як посередник, між виробником або оптовим продавцем і покупцем.
Таким чином посереднику необов'язково:
Така система торгівлі дозволяє власнику інтернет-магазину реалізовувати чужу продукцію і легко розширювати асортимент: дропшипінг-постачальники можуть бути різними, як і категорії товарів у них.
У цьому випадку заробіток продавця складається або з різниці в ціні, або відсотка, який сплачує дропшипер за продаж свого товару.
А ОТ ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ ЗПОЧАТКУ КУПУВАТИ ТОВАР, А ПОТІМ ВЖЕ ПЕРЕПРОДАВАТИ КІНЦЕВОМУ ПОКУПЦЮ, ТОДІ ВИ ЗМОЖЕТЕ ЦЕ РОБИТИ ФОП-2.
Власникам ресторанного бізнесу, виробництв або крамниць (магазинів) можна взаємодіяти й з контрагентами на загальній системі — порушення не буде.
В ІНШОМУ ВИПАДКУ (ДРОПШИПІНГ) НЕОБХІДНО ПЕРЕХОДИТИ НА ФОП-3.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ВЕЧОРА, пані НАТАЛІЯ! ТОВ теж на спрощеній системі чи на загальній? Якщо на спрощеній - то проблем немає, якщо на загальній - щиро не рекомендую Вам з цим гратися. ФОП на 2-й групі ЗАБОРОНЕНО здійснювати будь-які платежі з ТОВ, якщо він на загальній системі оподаткування чи іноземний контрагент. І при першій же податковій перевірці ТОВ або Вашого ФОП - це неодмінно з"ясується. Проблеми будуть в обох.
Щоб розпочинати співпрацю з ТОВ - Ви маєте отримати від них документи, які підтверджують перебування на спрощеній системі оподаткування. Тоді до Вас не буде претензій з боку податкової.
Основні роз’яснення можна знайти у пункті 291.4. статті 291 Податкового кодексу України. Згідно із законодавством, в якості ФОП на 2 групі єдиного податку можуть працювати всі підприємці, що надають різні види послуг (зокрема і побутових), виробляють чи продають товари, працюють у ресторанній галузі.
Проте до того, як буде здійснена державна реєстрація ФОП, варто ознайомитися з двома важливими моментами, прописаними у статті 291 ПКУ.
По-перше, ФОП 2 групи різні види послуг можуть надавати представникам населення та платникам єдиного податку.
По-друге, залишатися на другій групі можна лише в разі дотримання низки умов.
Тобто, проводячи свою діяльність, ФОП має відповідати певним критеріям, про які докладно розказано нижче.
Фізична особа-підприємець, що перебуває на другій групі оподаткування, не має права:
Ріелторам та агентствам нерухомості, провайдерам, магазинам чи виробникам ювелірних виробів ми рекомендуємо вибирати під час оформлення ФОП 3 групу за наявності можливості дотримуватися всіх встановлених для неї вимог.
Варто зазначити, що ПКУ також містить низку положень, які стосуються заборонених видів діяльності для всіх «спрощенців». І до того, як відкрити ФОП, варто детально ознайомитися з їх переліком.
Крім перерахованих вище, платникам другої групи також заборонено здійснювати:
https://bip.net.ua/articles/dozvoleni-j-zaboroneni...
Як зазначено у вищенаведеній статті, підприємці, що вибрали для себе другу групу оподаткування, не можуть надавати послуги будь-яким іншим підприємцям або компаніям, що сплачують податки на загальній системі. А тому підприємці другої групи не мають права отримувати доходи від ФОП чи ТОВ «загальносистемників», надавати послуги іноземним клієнтам та отримувати дохід у валюті.
Неодноразово ми бачили ситуації, коли ФОП не знає про заборону і працює на постійній основі з іноземною компанією, надаючи послуги. Отримувати дохід від іноземних клієнтів та ТОВ/ФОП «загальносистемників» можна лише за продаж товарів, але ні в якому випадку не за надання послуг.
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - це форма комерційного підприємства, яка характеризується тим, що учасники (засновники) не несуть особистої відповідальності за зобов'язаннями компанії, крім випадків, передбачених законом. Українське законодавство передбачає різні типи ТОВ залежно від кількості учасників і розміру статутного капіталу. Вони можуть бути зареєстровані з одним або кількома учасниками.
Фізична особа-підприємець (ФОП) - це особа, яка самостійно здійснює підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи. ФОП може бути зареєстрованим в установленому законом порядку і отримує відповідний статус суб'єкта підприємницької діяльності. Він несе особисту відповідальність за свої дії та зобов'язання, які випливають з його підприємницької діяльності. ФОП має право вести різноманітні види бізнесу, від виробництва до надання послуг.
Перевірка контрагента перед укладанням будь-яких угод або співпрацею може бути важливим етапом для забезпечення безпеки та успішності вашого бізнесу.
ФОП 2-ї групи в Україні мають особливі умови та обмеження щодо видів діяльності та кола контрагентів, з якими вони можуть співпрацювати. Зокрема, вони можуть працювати лише з певними категоріями контрагентів.
Це не іграшки. Як мінімум Вас з дати порушення знімуть зі спрошеної системи оподаткування і змусять заплатити усі податки з того часу за ставкою 18 % + військовий збір.
Ну і звісно ж нарахують пеню за усіма недоплаченими податками за весь період.
Якщо ТОВ на спрощеній системі - у Вас єдиний вихід - перейти на 3 групу ФОП. Звісно ще є варіант використовувати у діяльності ФОПа - посередника, але я маю сумніви, що хтось буде платити за Вас податки, щоб полегшити Вам співпрацю.
Спрощена система оподаткування - це державна пільга для підтримки підприємців. Усі інші смертні платять податок 18 % + військовий збір та інші платежі.
https://diia.gov.ua/services/zminennya-danih-fop
ФОПи 3 групи оподаткування можуть надавати послуги фізичним особам, ФОПам, юридичним особам незалежно від форми власності та системи оподаткування, в тому числі платникам ПДВ.
В іншому випадку жоден договір не врятує.
У paзі, якщo ФOП нaдaв TOB «кoпію дoкумeнту, щo підтвepджує йoгo дepжaвну peєcтpaцію як cуб’єктa підпpиємницькoї діяльнocті», жoдниx нacлідків для TOB фaктичнo бути нe пoвиннo (підcтaвa – підпункту 165.1.36 пункту 165.1 статті 165 тa пункту 177.8 статті 177 Податкового кодексу України).
Пpи цьoму не виключено, щo пoдaтківці мoжуть cпpoбувaти звинувaтити TOB у нeвикoнaнні функцій пoдaткoвoгo aгeнтa пpи виплaті тaкиx кoштів ФOП нa підcтaві пункту 177.6 статті 177 Податкового кодексу України.
Щo в тaкoму випaдку мoжe бути дoнapaxoвaнo для TOB?
He вapтo зaбувaти і пpo відпoвідaльніcть зa нeкopeктнe відoбpaжeння дaниx oпepaцій у звіті 1ДФ і пpo aдмініcтpaтивну відпoвідaльніcть пocaдoвиx ocіб TOB (cт. 1 6З4 KпAП).
Щo будe, якщo ФOП caмocтійнo нe змінить cиcтeму oпoдaткувaння і нe зaплaтить 15% єдинoгo пoдaтку? Якщo пoдaтківці виявлять дaнe пopушeння в пpoцecі мaйбутньoї пoдaткoвoї пepeвіpки, тo відпoвіднo дo п. 299.11 статті 299 ПKУ пpимуcoвo aнулюють ФOП йoгo peєcтpaцію плaтникoм єдинoгo пoдaтку (нeзaлeжнo від тoгo, в якій гpупі він будe пepeбувaти в мoмeнт виявлeння пoдaтківцями тaкoгo пpaвoпopушeння) з квapтaлу, нacтупнoгo зa квapтaлoм дoпущeння ФOП тaкoгo пopушeння, тoбтo фaктичнo «зaднім чиcлoм».
Taкe «пpимуcoвe» aнулювaння peєcтpaції ФOП плaтникoм єдинoгo пoдaтку пpизвeдe дo тoгo, щo: вcі oтpимaні тaким ФOП дoxoди від здійcнeння ним підпpиємницькoї діяльнocті зa вecь вкaзaний пepіoд і дo мoмeнту aнулювaння пoдaтківцями peєcтpaції ФOП плaтникoм єдинoгo пoдaтку, будуть бaзoю для дoнapaxувaння йoму ПДФO (зa cтaвкoю 18%) і війcькoвoгo збopу (зa cтaвкoю 1,5% або за ставкою 4 % з 01.12.2024 р.). ФOП будуть нapaxoвaні штpaфні caнкції (від 25% дo 50% від cуми дoнapaxoвaниx пoдaткoвиx зoбoв’язaнь із ПДФO і війcькoвoгo збopу) відпoвіднo дo cт. 12З ПKУ тa пeня відпoвіднo дo cт. 129 ПKУ.
Як бачите - такі "податкові ігри" не вартують тих санкцій, які можуть бути. Особливо враховуючи сучасні умови та стан бюджету, за якого держава в особі податкової просто заряджена насухо викручувати підприємців на податки. І жоден адвокат по податкам Вам не допоможе у таких ситуаціях, бо порушення реально буде по закону. А незнання законів в Україні (на відміну від США) не звільняє від відповідальності.
Щасти Вам у захисті своїх законних прав та ведені підприємницької діяльності. Будьте обачні та обережні.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Дропшипінг — це посередництво між продавцем та покупцем певного товару або послуги.
За нормами пп. 2 п. 291.4 ПКУ до другої групи належать фізичні особи - підприємці (ФОП), які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
• не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
• обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового року.
Не можуть бути платниками єдиного податку другої групи фізичні особи - підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 68.31 КВЕД ДК 009:2010), послуги з надання доступу до мережі Інтернет, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для такої групи.
Для другої групи платників єдиного податку згідно з п. 293.2 ПКУ сільські, селищні, міські ради встановлюють фіксовані ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць - не більше 20 % розміру мінімальної заробітної плати (наразі не більше 1600 грн). Оскільки ставка єдиного податку не залежить від суми отриманого доходу за проданий товар / надану послугу, це вигідно ФОПам.
Платники єдиного податку другої групи можуть надавати послуги тільки платникам єдиного податку та/або населенню. А в схемах із дропшипінгом найбільш популярними є посередницькі договори на продаж товару (комісії, агентський договір), які дропшипер-посередник укладає з виробником (оптовим продавцем). А в таких договорах дропшипер надає саме послуги виробнику (оптовому продавцю).
Тому дропшипер у разі застосування договорів комісії (агентського договору) на продаж товару з комітентом (принципалом), який не є платником єдиного податку, не може перебувати на другій групі платників єдиного податку.
Виходом з ситуації може бути укладання ФОПом двох договорів купівлі-продажу товару:
1) договір купівлі-продажу товару з роздрібним покупцем (за ціною дропшипера, тобто з націнкою);
2) договір купівлі-продажу товару з виробником (оптовим продавцем) за оптовою ціною без націнки дропшипера.
Проте я раджу обрати Вам краще третю групу єдиного податку.
КВЕД:
47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу інтернет»;46.19 «Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту»;47.99 «Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами»;74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.».