Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

13 грудня 2024, питання №124048 340₴

Не отримую військовий квиток після мобілізації

Після мобілізації, проходження бзвп і розподілу до місця служби, я так і не отримав свого військового квитка. Наскільки я розумію, він знаходиться в головному штабі частини.
Як я його можу отримати? І що для цього потрібно зробити?

Відповіді юристів (5)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Військовий квиток видається районними (об'єднаними районними), міськими (районними у містах, об'єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки ( територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) у таких випадках:

    призову або прийняття на військову службу.

    Вам необхідно звернутися з рапортом щодо його видачі.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/582/2016#Text

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Данило!

    На жаль, це доволі розповсюджена практика станом на сьогодні у ВЧ.

    Пропоную Вам для початку написати рапорт на ім'я командира із проханням повернути Вам військово-обліковий документ, який посвідчує Вашу особу.

    Якщо квиток Вам нет видадуть, то у такому разі прийдеться готувати скаргу до вищого командування та МОУ.

    Ззідно Указу Президента України "Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/582/2016#Text:

    "1. Військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов'язку.

    2. Військовий квиток є єдиним для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до закону військових формувань, а також для військовозобов'язаних і резервістів.

    6. Військовослужбовці (військовозобов'язані, резервісти) зобов'язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

    13. Військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) може передавати військовий квиток іншим фізичним чи юридичним особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними фізичними чи юридичними особами такого квитка".

    Згідно із Наказом МОУ "Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1214-24#Text:

    "3. Військовослужбовці звертаються до органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове розслідування, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, із пропозиціями, заявами та скаргами, які не є рапортами, у порядку, визначеному Дисциплінарним статутом Збройних Сил України, Законом України «Про звернення громадян» та іншими нормативно-правовими актами Міноборони.

    III. Особливості подання та розгляду рапортів у паперовій формі

    1. У паперовому рапорті військовослужбовець вказує:

    найменування посади командира (начальника), якому адресується рапорт;

    заголовок «Рапорт»;

    суть порушеного питання;

    перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби);

    найменування займаної посади;

    військове звання, власне ім’я та прізвище;

    дату;

    особистий підпис.

    2. Командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції.

    Резолюція повинна містити відомості, визначені у додатку 1 до цього Порядку

    3. Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Особливості розгляду рапортів, поданих в електронній формі, врегульовано розділом IV цього Порядку.

    Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

    9. Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

    1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

    2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту".

    Як також Ви можете подати рапорт через Армія+, проте для того Вам буде необхідний ID-номер свого безпосереднього командира, який отримати станом на зараз є доволі проблематично.

    Згідно ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТАТУТУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ:

    "110. Усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:

    прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод;

    незаконного покладення на них обов’язків або незаконного притягнення до відповідальності.

    112. Військовослужбовці, які подали заяву чи скаргу, мають право:

    особисто викласти свої аргументи особі, яка перевіряє заяву чи скаргу, звернутися з вимогою залучити до розгляду свідків;

    подати додаткові матеріали, що стосуються справи, або клопотати, щоб їх вимагав командир (начальник) або орган, який розглядає заяву чи скаргу;

    бути присутнім під час розгляду заяви чи скарги;

    одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

    ознайомитися з матеріалами перевірки заяви чи скарги;

    оскаржити прийняте за їх заявою чи скаргою рішення в суді;

    вимагати відшкодування завданих їм збитків у встановленому законом порядку.

    113. Ніхто не може бути скривджений на службі чи притягнутий до відповідальності за те, що він подав пропозицію, заяву чи скаргу.

    Подання скарги військовослужбовцями не звільняє їх від виконання своїх службових обов’язків і наказів командирів (начальників).

    Заборонено подавати скаргу під час бойового чергування, перебування у строю (крім скарг, поданих під час опитування військовослужбовців), на варті (вахті), а також у добовому наряді, під час занять".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Надзвичайно дивна та неприємна ситуація.

    Перш за все зверніться до кадрового підрозділу або канцелярії Вашої військової частини. Вони можуть надати вам інформацію про місцезнаходження Вашого військового квитка і процедуру його отримання.

    Напишіть рапорт на ім'я командира із проханням надати військовий квиток. У рапорті зазначте свої персональні дані та обставини, через які ви ще не отримали військово-обліковий документ.

    Якщо Ваш військовий квиток залишився в територіальному центрі комплектування, зверніться до них з письмовим запитом. У ТЦК можуть пояснити, чи був він переданий до Вашої частини.

    Якщо ТЦК не реагує на ваші звернення, або відмова є безпідставною, варто звернутися до вищих органів військового управління. Це можуть бути обласний ТЦК, Генеральний штаб Збройних Сил України або Міністерство оборони України. До звернення додаються всі наявні документи та копії попередніх звернень до ТЦК.

    Якщо всі попередні методи не дали результату, можна звернутися до суду. Судовий позов може бути поданий щодо незаконної затримки видачі вашого військового квитка або інших порушень. Для успішного захисту своїх прав у суді бажано скористатися послугами адвоката або юридичної компанії, яка спеціалізується на військовому праві.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Так, він знаходиться на заповненні у в/ч. Взагалі то остання практика говорить про те, що в/ч чомусь намагаються тримати військові квитки чоловіків у себе, що не дуже зрозуміло.

    У будь-якому випадку, для початку подайте письмовий рапорт про видачу Вам військово-облікового документу. Якщо в/ч не відреагує, можна подати адвокатський запит.

    З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, військовий квиток повинен зберігатися у вас. Якщо його у вас вилучили вам повинні надати розписку про його вилучення.

    Як з цим боротися?

    По перше треба подати скаргу на гарячу лінію міністерства оборони, якщо ви такий не один подавайте колективну скаргу, обов'язково після подачі скарги, запитайте під яким номером її було зареєстровано!!

    Писати рапорт про видачу квитка , такий собі варіант, вони утримують його у не законний спосіб. Тому краще звертайтесь до військової прокуратури або дбр, це значно пришвидшить процесс повернення квитка.

    Гаряча лінія міністерства оборони України

    0 800 50 04 42

    Гаряча лінія військової прокуратури

    (044) 576 97 00

    Гаряча лінія дбр

    +38 (044) 300 27 07

    Ваше питання врегульовано положення про військовий квиток

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/582/2016#n17

    П.6 Військовослужбовці (військовозобов'язані, резервісти) зобов'язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу

    П.13 Військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) може передавати військовий квиток іншим фізичним чи юридичним особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними фізичними чи юридичними особами такого квитка

    П.14 За зіпсуття або недбале зберігання військового квитка, яке спричинило його втрату, військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) несе відповідальність відповідно до закону.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України