Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, підкажіть будь ласка у сина в військово обліковому документі відсутній ВОЗ. Він перейшов з категорії призовник в категорію військовозобовʼязаний.що зробити щоб без відвідування тцк ВОЗ зʼявився.без ВОЗ його не можуть забронювати
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО РАНКУ, пані ОКСАНО! Без явки в ТЦК ніяк. ВОС присвоєю ВИКЛЮЧНО ТЦК та СП за місцем обліку військовозобов"язаних.
Якщо у Вашого сина досі приписне і Він був визнаний повністю придатним до в/с, то ризиковано йти в ТЦК, оскільки формально його у будь-який момент повністю законно ТЦК може зняти з військового обліку згідно з абзацом 1 пункту 1 частини п'ятої статті 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу" (Зняттю з військового обліку призовників - підлягають громадяни України: які досягли 25-річного віку).
Явка в ТЦК для постановки на облік військовозобов'язаних обов'язкова - (пункт 81 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487).
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Додатку 2 "Правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
Військово-облікова спеціальність, скорочено ВОС - військова спеціальність військовослужбовця й військовозобов'язаного для його обліку та використання у військовій справі, вказівка на військову та облікову спеціальність особи, яка перебуває в запасі або у відставці, військовослужбовця Збройних Сил та інших військових формуваннях.
До проходження військової служби або зарахування в запас без проходження військової служби за призовом - ВОС не присвоюють.
Без явки в ТЦК Ви це питання ніяк не вирішите, оскільки формально Вашого сина не має бути в Резерв+, просто державою ще не продумано поділ на призовників та військовозобов"язаних і дуже багато призовників не зняті з обліку після досягнення 25 років, а залишаються на ньому. Чи залишаться такі особи на обілку з 01.01.2025 р. - гарантії не дам.
Єдиний варіант для Вашого сина не йти в ТЦК з 100 % ризиком бути мобілізованим - отримати відстрочку по освіті онлайн і вже після цього відвідати ТЦК, щоб стати на облік військовозобов"язаного, пройшовши ВЛК та оформивши документи, в тому числі отримавши ВОС (військово-облікову спеціальність).
Без цього всього на жаль ніхто Вашого сина забронювати не зможе, бо він фактично не військовозобов"язаний.
Автоматично на облік ніхто в Україні не стає. Кожен етап супроводжується поданням заяви, проходженням ВЛК.
На технічну можливість бронювання впливають такі параметри як:
Якщо з січня 2025 року Ваш син не пропаде з Резерв+ це може означати лише одне, неофіційно в державі та в ТЦК безпосередньо вже готові для зниження віку мобілізації до 18 років, тобто усіх у кого статус призовник - буде автоматом статус з 18 років - військовозобов"язаний.
Без повністю оформлених в ТЦК документів, в тому числі щодо звання та військо-облікової спеціальності (ВОС) - забронювати Вашого сина на жаль не вийде. Треба шукати підставу для відстрочки згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
https://protocol.ua/ua/pro_mobilizatsiynu_pidgotov...
Якщо є можливість не порушити послідовність освіти - спробуйте вступити з еВОД до вищого навчального закладу. Це найпростіший і швидший варіант. Наразі ВНЗ практикують прийом документів на навчання і посеред року.
Вибачте за невтішні новини.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пані Оксано!
Це роботодавець сказав, що він не може забронювати сина? Чи роботодавець намагався забронювати сина? Це державне підприємство чи приватне? Чи має син інші підстави для відстрочки крім бронювання (наприклад, навчання, догляд за родичем)?
Загалом для бронювання через ДІЮ ВОС вказувати не потрібно.
З 1 грудня 2024 року працівників бронюють виключно через ДІЮ. Сам процес займає до трьох днів.
Військовозобов’язані підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
Для бронювання підприємство подає через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivni... список, в якому зазначаються відомості щодо:
1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:
2) військовозобов’язаного:
ОТЖЕ, як бачите, для бронювання Вашого сина ВОС вказувати не потрібно
Відповідно до п.29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний ча протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
Тобто, якщо син перебуває на обліку, працює на критичному підприємстві, уточнив дані, не перебуває у розшуку, то його повинні забронювати незалежно від того є ВОС чи немає.
Зверніться до роботодавця з проханням спробувати забронювати Вашого сина.
Щодо отримання ВОС, то як правило, це вирішується при особистій явці до ТЦК, але можна спробувати і направити їм заяву про те, що у сина не підтягнулась військово-облікова спеціальність. На жаль, існує ризик, що у відповідь на лист йому направлять повістку на уточнення даних.
Поки син не має оформленого бронювання або інших підстав для відстрочки згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - похід до ТЦК може закінчитися направленням на ВЛК та врученням повістки на відправку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Оксана!
Перш за все Ви повинні знати, що відсутність ВОС у військово-обліковому документі Вашого сина більше не є перепоною для отримання броні!
Бронювання наразі відбувається дуже просто - через Дію, й практично без участі військовозобов'язаного. Що стосується відомостей, які при цьому подаються підприємством, де працює син, то їх перелік врегульований законом.
Зокрема згідно пункту 27 Постанови КМУ від 27 січня 2023 р. № 76 про "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" з останніми змінами від 29.11.24 року:
"У списку (на бронювання) зазначаються такі відомості щодо:
1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:
повне найменування юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;
код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи (у разі наявності) або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи (у разі наявності);
місцезнаходження юридичної особи або відокремленого підрозділу юридичної особи (крім критично важливих підприємств, а також критично важливих установ, які визначені Мінстратегпромом);
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;
2) військовозобов’язаного:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
строк дії відстрочки;
відмітка про виконання вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку.
Під час формування списку отримуються такі відомості:
з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів - відомості про загальну кількість військовозобов’язаних в державному органі, на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, які формуються на підставі даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, загальну кількість військовозобов’язаних в державному органі, на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, яким надана відстрочка та які переведені на спеціальний військовий облік;
Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - повне найменування юридичної особи та відокремленого структурного підрозділу юридичної особи; код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи та відокремленого структурного підрозділу юридичної особи; місцезнаходження юридичної особи та відокремленого підрозділу юридичної особи (крім критично важливих підприємств, а також критично важливих установ, які визначені Мінстратегпромом); прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи та відокремленого структурного підрозділу юридичної особи; прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України) кінцевого бенефіціарного власника критично важливого підприємства, критично важливої установи.".
Як бачите обов'язкова наявність ВОС у даному пункті не передбачена.
Крім того пунктом 29 цієї ж Постанови чітко передбачені умови, за яких бронювання відбудеться обов'язково. В цьому пункті зазначено:
"Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
перебуває на військовому обліку;
перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
не перебуває у розшуку.".
Отже для успішного бронювання Вашему сину треба бути переконаним, що всі згадані умови їм виконані.
Тут одразу виникає цілий ряд питаннь:
Чи вчасно він оновив свої персональні дані, як того вимагав закон - від 16 травня по 16 липгня 2024 року?
Чи реєструвався він в Резерві+?
Якщо так, то чи не має в Резерві+ інформації про його розшук?
Чи підтягується у Резерві+ актуальний ВОД?
Якщо відповіді на ці питання будуть позитивні, то проблем із бронюванням бути не повинно, і ВОС сину, як я і зазначив вище, для цього не потрібно.
Якщо ж у Резерві+ будуть дані, які не відповідають дійсності (таке трапляється доволі часто), то син може самостійно або за допомогою адвоката подати до ТЦК запит з приводу корегування інформації в згаданому реєстрі. Для того не треба з'являтись до ТЦК персонально. Достатньо направити запит чи адвокатський запит Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Нараз постановою Кабінету Міністрів України №76 передбачена можливість оформлення бронювання та відстрочки від мобілізації на підставі бронювання в онлайн режимі, не відвідуючи районний ТЦК та СП. Це можна зробити шляхом подання списків військовозобовʼязаних через державний портал Дія. Проте дана можливість не працює для деяких категорій громадян, які не зможуть таким чином оформити відстрочку від мобілізації.
Який працівник не зможе бути заброньований?
Працівник, який:
на досвіді скажу, що люди отримують бронь без ВОС через дію. Для цього керівник просто повинен подати документи на бронювання.
https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivnikiv#:
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Доброго дня, підкажіть будь ласка у сина в військово обліковому документі відсутній ВОЗ. Він перейшов з категорії призовник в категорію військовозобовʼязаний.що зробити щоб без відвідування тцк ВОЗ зʼявився.без ВОЗ його не можуть забронювати
Чому без ВОС неможливо забронювати? Насправді ситуація є трошки іншою, яка не відповідає даній точці зору. Давайте проаналізуємо чинне законодавство.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 2023 р. № 76 Київ
Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час
3. Бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - список), в електронній формі засобами Порталу Дія.
Військовозобов’язані, зазначені у пункті 1 цього Порядку, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
24. Керівник державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноважена ним особа може подати заяву в електронній формі засобами Порталу Дія та отримати інформацію про військовозобов’язаних в державному органі, на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, яким надана відстрочка та які переведені на спеціальний військовий облік, що міститься в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а саме про:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
дату народження;
ознаку військового обліку за призначенням (загальний або спеціальний);
дату закінчення строку дії відстрочки та перебування на спеціальному військовому обліку.
25. Бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.
29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
перебуває на військовому обліку;
перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
не перебуває у розшуку.
ВІДСУТНІСТЬ ВОС ЮРИДИЧНО НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ НЕМОЖЛИВОСТІ ОФОРМЛЕННЯ БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО. МОЖНА, ЯК МІНІМУМ, ПРОБУВАТИ ПОДАВАТИ ЙОГО В СПИСКИ НА БРОНЮВАННЯ, ЧИ ПРОПУСТИТЬ СИСТЕМА, ЧИ НІ - ПИТАННЯ РИТОРИЧНЕ.
він перейшов з категорії призовник в категорію військовозобовʼязаний.що зробити щоб без відвідування тцк ВОЗ
Скоріше за все, але вирішити дане питання без відвідування ТЦК та СП НЕ вийде. Тим не менше, можна спробувати подати до ТЦК та СП звернення про присвоєння ВОС військовозобов'язаному згідно із здобутої ним освіти. Таке звернення рекомендую подати до ТЦК через Укрпошту (цінний лист з повідомленням про вручення з описом вкладення).
Якщо так не вийде, тоді тільки особисто.
З повагою!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1.
ЯКЩО У ВАШОГО СИНА ПАПЕРОВЕ ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО, ТО З 25 РОКІВ ВОНО ВЖЕ НЕДІЙСНЕ - ТРЕБА ОТРИМУВАТИ НОВИЙ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ.
ЕЛЕКТРОННИ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ БЕЗ ВОС НЕДІЙСНИЙ.
НАЖАЛЬ, ОТРИМАТИ ВОД БЕЗ ВІДВІДУВАННЯ ТЦКСП НЕМОЖЛИВО.
У травні цього року в Україні набрала чинності постанова Кабміну № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», яка зокрема зобов’язує призовників, які досягли 25-річного віку, прибути до ТЦК та СП, щоб змінити свій статус й стати на військовий облік військовозобов’язаних.
Тобто чоловіки, які досягли 25-річного віку, мають замінити приписне посвідчення призовника на новий документ — військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.
Перед тим, як замінити своє приписне посвідчення, громадянин має пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Медогляд для чоловіків, які досягли 25-річного віку, є обов’язковим.
Це необхідно, щоб визначити придатність особи до військової служби та взяти її на військовий облік військовозобов’язаних.
У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 електронного військово-облікового документа не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі «Оберіг», він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.
Про які саме відомості, невідповідність яких з Реєстром «Оберіг», буде означати недійсність військового квитка, йде мова?
Відповідно до додатку до постанови 559, у графі 1 зазначається належність до військового обов’язку (призовник, військовозобов’язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.
У графі 2 зазначається номер картки платника податків, у разі його відсутності – серія та номер паспорта.
У графі 3 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається склад відповідно до положень статті 5 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (рядовий, сержантський і старшинський, офіцерський), для призовників – не заповнюється.
У графі 4 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається військове звання (для громадян, виключених з військового обліку, зазначається військове звання на дату виключення з військового обліку), для призовників – не заповнюється.
У графі 5 цифрами зазначається військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони (для військовозобов’язаних та резервістів СБУ зазначається профіль відповідно до переліку, затвердженого СБУ).
У графі 13 зазначаються дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського ТЦК або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».
Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі: зняття з військового обліку з таких причин, як призов, направлення чи прийняття на військову службу або вступ на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти; направлення на альтернативну (невійськову) службу; направлення для відбування покарання до установ виконання покарань; виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.
2.
БРОНЮВАННЯ МОЖЛИВЕ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ "ДІЮ".
Кабінет міністрів 29 листопада ухвалив зміни до постанов №76 та №1332 щодо порядку бронювання військовозобов'язаних на критично важливих підприємствах.
З 1 грудня 2024 року процедура бронювання знову стане доступною через портал «Дія». Для того щоб бронювати своїх працівників, підприємство повинно отримати або оновити свою критичну важливість за новими обов’язковими критеріями. У бізнесу є на це понад три місяці - до кінця лютого 2025 року.
Постанова Кабміну №1125 від 1 жовтня "Про внесення змін до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг" .
До списку на бронювання "включаються військовозобов’язані, які взяті на персональний військовий облік у відповідному державному органі, підприємстві, установі".
Окрім того, в інформації про бронювання потрібно вказувати такі дані:
У разі позитивного результату перевірки, засобами Реєстру військовозобов’язаних переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
ОТЖЕ, ЯК БАЧИМО, БЕЗ ВОД БРОНЮВАННЯ НЕМОЖЛИВЕ.
Адвокат, м. Київ, 12 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Оксана!
Хочу сказати, що як правильно зазначають мої колеги відсутність військово-облікової спеціальності (ВОС) у військово-облікових документах Вашого сина зараз не є перешкодою для оформлення бронювання.
Оскільки бронювання зараз здійснюється через платформу "Дія", практично без залучення самого військовозобов'язаного. Підприємство, де працює Ваш син, зобов’язане подати відповідний перелік даних, передбачений законодавством.
Відповідно до пункт 27 Постанови КМУ № 76 від 27.01.2023 р. регламентує подання такої інформації:
1. Дані про підприємство або установу:
Повне найменування юридичної особи чи її структурного підрозділу.
Код ЄДРПОУ (за наявності).
Юридична адреса організації або підрозділу (крім окремих випадків, визначених Мінстратегпромом).
Прізвище, ім’я та по батькові керівника.
2. Інформація про військовозобов’язаного:
Прізвище, ім’я та по батькові.
Ідентифікаційний код або серія і номер паспорта (для тих, хто відмовився від ідентифікаційного коду з релігійних причин).
Термін дії відстрочки.
Відмітка про відповідність вимогам, передбаченим законодавством.
При формуванні списків також враховуються дані:
З Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів щодо загальної кількості працівників, які мають відстрочку або переведені на спеціальний військовий облік.Та дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, що містять інформацію про організацію, її керівників та кінцевих бенефіціарів.
Отже, наявність ВОС не є обов’язковою вимогою для включення до списків на бронювання.
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ № 76 від 27.01.2023 р., бронювання здійснюється автоматично протягом 72 год після формування списків, якщо військовозобов’язаний:
1. Перебуває на військовому обліку.
2. Офіційно працевлаштований у відповідній організації.
3. Актуалізував персональні дані згідно із законодавчими змінами (Закон № 3633-IX від 11 квітня 2024 року).
4. Не перебуває в розшуку.
Отже, хочу зазначити, що Ваш син може бути заброньований, якщо виконує зазначені вище перелічені мною умови, і для цього не потрібно мати ВОС.