Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я опікун кота, який народився на вулиці, але згодом я привчив його спати вночі в квартирі. Сидіти вдома він не хоче, окрім випадків коли йде дощ або сильний мороз. Він любить гуляти - здебільшого на самоті, інколи зі мною. Але нормально погуляти в нас виходить тільки вночі або рано вранці, бо вдень і ввечері на вулиці багато собак. Деякі собаки без повідка і ведуть себе агресивно. Одній людині я зробив зауваження, але він тільки сказав "гарного дня" і пішов собі. Якби я прийшов гуляти з тигром, то мабуть він би заговорив по-іншому.
Виходить, у собак більше прав ніж у котів?
Чи є спосіб змусити володаря собаки тримати його на повідку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексію!
Норми вигулу домашніх тварин у місті Києві визначені Рішенням КМР від 27.10.2007 № 1079/3912, яким затверджені “Правила утримання домашніх собак та котів у м. Києві” та “Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин у м. Києві”. Відповідно до даних нормативно-правових актів:
ПЕРЕЛІК небезпечних порід собак https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1164-2021-п#Te...
Дозволяється вигулювати собак на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку.
Площа зони для вигулу тварин не повинна бути менша за 30 відсотків маршрутів, які розташовані на територіях парків та скверів.
Також у якості зон для вигулу тварин вважаються зони відчуження вздовж доріг та під лініями електропередач, санітарні зони навколо АЗС тощо, пустирі, ліси, лісопосадки, території, що мало відвідуються (схили Дніпра), береги річок (крім територій пляжів і місць масового відпочинку).
На території місць або зон для вигулу тварин власники потенційно небезпечних собак мають право вигулювати цих собак без повідка та намордника при наявності тестування за програмою “Собака-компаньйон”.
Особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана:
Правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування.
Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх).
Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:
При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
Дозволяється утримувати:
Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.
Забороняється утримувати тварин:
особам, на яких накладалося адміністративне стягнення або застосовувалися заходи впливу за вчинення правопорушення, пов’язаного з жорстоким поводженням з тваринами, - протягом року з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення чи застосування заходів впливу;
особам, які притягалися до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами або були звільнені від кримінальної відповідальності та провадження у справі закрито за нереабілітуючими обставинами, або стосовно яких були застосовані примусові заходи медичного чи виховного характеру, - протягом 10 років з дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду або рішенням про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття провадження у справі за нереабілітуючими обставинами, або рішенням про застосування, продовження, зміну примусових заходів медичного чи виховного характеру.
Відповідно до статті 32 вищезгаданого Закону:
Поліцейські в порядку, установленому Законом України "Про Національну поліцію", мають право на застосування вогнепальної зброї для відбиття нападу тварин, які загрожують життю і здоров’ю особи чи поліцейського".
Згідно статті 154 КУпАП, яке регулює порушення правил утримання собак і котів:
"Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) -
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин".
Отже, Ви маєте право викликати поліцію для складання протоколу про адмінистративне правопорушення. Саме НПУ є органом, який здійснює нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) та вживає відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, ОЛЕКСІЙ! Щиро співчуваю, що доводиться зтикатися з людьми, які мріють про Європу, а по факту живуть досі по принципу "Все навколо ковгоспне, все навколо моє". Ви маєте повне право попередити таких нерадивих господарів собак, що по закону вони зобов"язані вигулювати своїх підопічних на повідку, а службові породи собак - ще й в наморднику. У противному випадку - можна викликати поліцію та складати на цих господарів протокол про адміністративне правопорушення.
Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях, за дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері (ст. 32 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження").
Діючим законодавством України передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність за неналежне утримання тварин.
За жорстоке поводження з тваринами до винної особи може застосовуватися покарання, передбачене статтею 299 Кримінального кодексу України.
Згідно зі статтею154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) -
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.
{Стаття 154 із змінами, внесеними згідно із Законом № 55/97-ВР від 07.02.97 ; в редакції Закону № 1684-IX від 15.07.2021 - вводиться в дію з 08.11.2021}
З аналізу норм ст. 218 КУпАП у взаємозв`язку з нормами ст. 213 КУпАП вбачається, що розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 154 КУпАП, віднесені лише до компетенції адміністративних комісій при виконавчих органах міських рад. При цьому, адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад не уповноважені розглядати будь-які справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 154 КУпАП.
Відповідно до ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, частиною другою статті 154 КУпАП, а також справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.
Стаття 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (далі — Закон) встановлює, що утримання в домашніх умовах — це обмеження природної волі домашніх тварин, що виключає їх вільне переміщення за межами квартири, подвір’я окремого будинку. Нагадаємо, що до тварин законодавство відносить біологічні об’єкти, що відносяться до фауни: сільськогосподарські, домашні, дикі, у тому числі домашня і дика птиця.
Домашні тварини — собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі.
Більш ширше визначення міститься у ст. 1 Конвенція Так, під домашньою твариною мається на увазі будь-яка тварина, яку утримує чи збирається утримувати людина, зокрема у своїй оселі для власного задоволення й товариства.
Власник домашніх тварин - фізична особа, зазначена як власник в ідентифікаційному документі, що супроводжує домашніх тварин під час їх некомерційного переміщення.
Статтею 9 Закону передбачається, що особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана:
Варто зазначити, що органи місцевого самоврядування можуть встановлюватися додаткові вимоги до утримання домашніх тварин у населених пунктах.
Доцільно зазначати методи утримання домашніх тварин, при застосуванні яких, не допускається жорстоке поводження з тваринами відповідно до статті 18 Закону.
Рекомендовано також зазначати правила поведінки осіб, власників домашніх тварин при поводженні з домашніми тваринами, відповідно до статті 22 Закону.
При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує, зобов'язана:
УВАГА!!! ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх). Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:
При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
Дозволяється утримувати:
Забороняється утримувати тварин:
Головним правилом сьогодні стає правило стосовно гуманного поводження з тваринами, що декларує не лише виключення жорстокого поводження з тваринами, а й створення для них відповідних умов утримання. Так, згідно зі статтею 7 Закону основним правилом утримання тварин є те, що умови, в яких утримуються тварини, повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям; задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби. Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.
Вказані положення Закону відповідають статті 4 Конвенції. Крім того, Конвенція також встановлює, що тварина не повинна утримуватись як домашня, якщо наведені положення або не виконуються, або, незважаючи на їх виконання, тварина не може пристосуватися до неволі. Останнє положення стосується насамперед диких тварин, що утримуються в неволі, оскільки, як зазначалося вище, Конвенція містить розширене поняття домашніх тварин. До основних питань, які виникають при утриманні тварин, слід віднести питання кількості тварин, що можуть утримуватись, а також питання стосовно основних правил, яких має дотримуватись особа, що утримує тварину, задля уникнення порушення прав третіх осіб. Сьогодні законодавство встановлює обмеження кількості тварин, що можуть утримуватись особою, керуючись лише санітарно-епідеміологічним благополуччям населення та можливістю створення необхідних умов для самих тварин.
Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях, за дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері (ст. 32 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження").
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D0%B...
https://kyivcity.gov.ua/navkolyshnie_seredovyshche...
Норми утримання домашніх тварин у місті Києві визначені Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження” та Рішенням Київської міської ради від 27.10.2007 № 1079/3912, яким затверджені “Правила утримання домашніх собак та котів у м.Києві”. Відповідно до даних Правил
Власники тварин повинні:
Власникам тварин заборонено:
Власник собаки потенційно небезпечної породи (відповідно до визначеного Правилами переліку) та собаки, що визнана небезпечною, також зобов'язаний підтвердити її адаптованість в умовах міста шляхом тестування за програмою “Собака-компаньйон” (Додаток 2 до рішення Київради від 25.10.2007 № 1081/3914 “Положення про правила тестування собак за програмою “Собака-компаньйон”
Де та за яких умов можна утримувати собак та котів:Забороняється утримувати
Киян запрошують долучитися до розробки оновлених правил утримання домашніх тварин 31 січня 2024 року, 16:23
https://kyivcity.gov.ua/news/kiyan_zaproshuyut_dol...
ОТЖЕ, як бачите на папері все законодавчо врегульовано. Але звісно поліції краще сфальсифікувати справу щодо буцімто п"яного водія та отримати в бюджет держави кілька десят тисяч гривень, ніж займатися такими справами. Але вони це відповідно до закону робити зобов"язані. Тож викликайте у разі непорозумінь поліцію за номером 102, фіксуйте порушення своїх прав на відео. Наполягайте на складенні протоколу та передачі справи на адмін.комісію.
Переконаний, що держава має сприяти цивілізуванню вигулу та утримання домашніх тварин у відповідності з європейськими стандартами. На жаль поки що у нас це далеко не Європа. Дуже багато співгромадян втратили совість, гідність та будь-який страх перед законом, абсолютно не поважаючи оточуючих і думаючи про себе. Не можна це терпіти, бо реально окремі нахабні індивіди вилізуть на голову і будуть думати, що так і треба жити... по принципу хто найнахабніший та хто не боїться порушувати закон.
Актуальні зміни до рішення Київської міської ради щодо питання утримання тварин можна запросити в рамках Запиту на публічну інформацію, бо у відкритому доступі цієї інформації на жаль немає.
Скласти текст запиту в довільній формі або скористатись шаблоном форми та надіслати одним із способів, найзручнішим для вас:
Але наскільки я розумію ніхто ніякі зміни ще не прийняв.
Щасти Вам у захисті своїх прав та захисті свого пухнастого вихованця!
З повагою та розумінням, власник 4-х котів та 3-х собак, юрист Ярослав Турчин
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, звичайно, такі способи є.
3.2. Забороняється утримувати собак незареєстрованими належним чином.
3.4. При утриманні собак власникам необхідно запобігати прояву небезпечних дій з боку собак, які утримуються, по відношенню до людей, інших тварин або майна
5.2. Виводити собак за межі квартири чи території її проживання можна лише на повідку (з ошийником, що містить особистий номер), а небезпечних собак – лише на короткому повідку (не довше 1,2 м) і в наморднику.
5.6. Вигулювати собаку без повідка та намордника дозволяється лише в спеціальних місцях вигулу тварин
За порушення вимог цих Правил винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно з чинним законодавством. Відповідальність за дії тварин несуть їх власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, що не суперечать чинному законодавству, а також особи, які супроводжують тварину.
Власники собак відшкодовують шкоду, спричинену тваринами здоров'ю громадян, іншим тваринам та майну, а також моральну шкоду, у порядку, встановленому законодавством України.
Право складати протоколи про порушення цих Правил мають також уповноважені на те представники громадських організацій, діяльність яких пов'язана з тваринами.
Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.
Отже, за вигул собаки без повідка можливе попередження або штраф від 170-340 грн - за перше правопорушення та 340-510 грн за кожне повторне протягом року.
Якщо ж Ви або Ваш кіт постраждали від агресивної собаки, то на власника собаки чекає штраф від 1700 до 3400 грн та конфіскація тварини. Крім того, Ви в судовому порядку можете вимагати відшкодування матеріальної (на лікування) та моральної шкоди.
1. Фіксуйте порушення. Якщо ви бачите собаку без повідка, сфотографуйте чи зніміть відео. Це може допомогти у разі звернення до поліції.
2. Повідомте про порушення відповідні служби. У великих містах часто є муніципальні служби, які реагують на порушення правил вигулу тварин.
3. Поговоріть з власниками собак. Якщо це можливо, поясніть ситуацію спокійно, акцентуючи увагу на безпеці Вашого домашнього улюбленця. Якщо вони не приймуть міри то Ви можете скаржитися до правоохоронних органів та муніципальних служб.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 154. Порушення правил утримання собак і котів
Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) -
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.
{Стаття 154 із змінами, внесеними згідно із Законом № 55/97-ВР від 07.02.97 ; в редакції Закону № 1684-IX від 15.07.2021 - вводиться в дію з 08.11.2021}
---
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про захист тварин від жорстокого поводження"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3447-15#Text
Стаття 3. Сфера дії цього Закону
Дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у зв'язку з утриманням тварин та поводженням із ними фізичних та юридичних осіб.
Стаття 9. Особливості утримання домашніх тварин
Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:
безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;
безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою;
наявність повідка для здійснення вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, поза місцем постійного утримання таких тварин, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, що затверджується Кабінетом Міністрів України;
наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками.
При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
Стаття 18. Загальні правила поводження з тваринами, що виключають жорстокість
Забороняється:
примушування до нападу одних тварин на інших, у тому числі при тестуванні тварин;
Стаття 23. Правила поводження з безпритульними тваринами та з тваринами, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини
Забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити безпритульних тварин.
Стаття 32. Нагляд Національної поліції за дотриманням цього Закону
Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях, за дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері.
Стаття 32-1. Повноваження місцевих рад у сфері захисту тварин від жорстокого поводження
До повноважень місцевих рад на відповідній території і в межах їхньої компетенції належать:
2) організація та здійснення заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження.
---
ЗВЕРТАЙТЕСЬ ІЗ ЗАЯВОЮ ДО ПОЛІЦІЇ АБО ІЗ ЗВЕРНЕННЯМ ДО МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіУтримання домашніх тварин у столиці регулює не тільки Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", а й "Правила утримання домашніх собак та котів у м. Києві" від міської ради.
Власники тварин повинні:
Власник собаки потенційно небезпечної породи (відповідно до визначеного Правилами переліку) та собаки, що визнана небезпечною, також зобов'язаний підтвердити її адаптованість в умовах міста шляхом тестування за програмою “Собака-компаньйон” (Додаток 2 до рішення Київради від 25.10.2007 № 1081/3914 “Положення про правила тестування собак за програмою “Собака-компаньйон”
Де та за яких умов можна утримувати собак та котів:Забороняється утримувати
незареєстрованих належним чином собак.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Я опікун кота, який народився на вулиці, але згодом я привчив його спати вночі в квартирі. Сидіти вдома він не хоче, окрім випадків коли йде дощ або сильний мороз. Він любить гуляти - здебільшого на самоті, інколи зі мною. Але нормально погуляти в нас виходить тільки вночі або рано вранці, бо вдень і ввечері на вулиці багато собак. Деякі собаки без повідка і ведуть себе агресивно. Одній людині я зробив зауваження, але він тільки сказав "гарного дня" і пішов собі. Якби я прийшов гуляти з тигром, то мабуть він би заговорив по-іншому.Виходить, у собак більше прав ніж у котів?Чи є спосіб змусити володаря собаки тримати його на повідку?
Способу змусити - мабуть немає. Вам навряд чи вдасться "вкласти" в голову власників тварин обов'язковість, у першу чергу, поваги до інших власників та тварин. Тому діяти треба наступним чином - якщо відбувається порушення - викликати правоохоронні органи для відповідного реагування.
У разі, якщо тварини завдадуть шкоди людині чи майну, законодавство передбачає конфіскацію тварини. У поліції попередили про можливі наслідки.
Про це розповіли у поліції Києва. Зазначається, що нещодавно патрульні склали кілька протоколів на власників собак, які вигулювали тварин без намордників. Перший випадок стався у Печерському районі, де жінка вигулювала собаку породи стаффордширського тер'єру без намордника. Це побачив чоловік, що гуляв з дитиною: собака поводився агресивніше, ніж дитину злякав.
Інший випадок трапився у Дніпровському районі. Там жінка вигулювала собак без поводків та намордників. В результаті тварини напали на перехожу, яка вигулювала свого улюбленця. Громадянка захищала свого собаку та отримала тілесні ушкодження. Поліцейські у двох випадках склали на власників протоколи за ст. 154 (Порушення правил вигулу собак) КУпАП.
"Нагадуємо, що вигул собак без поводків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) або у не відведених для цього місцях заборонено. Якщо ж такі дії завдали шкоди здоров'ю людей або їхньому майну, то крім штрафу, санкція статті передбачає конфіскацію тварини", - наголосили в поліції.
Яке покарання
В Україні діє закон про охорону тваринного та рослинного світу. Цей закон передбачає, що вигул собак без намордників (згідно з переліком небезпечних порід) чи не у відведених для цього місцях і через неприбирання їх екскрементів правоохоронці можуть винести попередження або виписати штраф у розмірі 170—340 гривень. Якщо порушення скоїла посадова особа, то штраф зростає до 340-850 гривень.
У разі повторного порушення протягом року штраф становитиме 340-510 гривень, а для посадових осіб до 510-1020 гривень. У разі, якщо через порушення було завдано шкоди іншій людині або її майну, тоді штраф зростає до 1 700—3 400 гривень із конфіскацією тварини. Для посадових осіб – 3400-5100 гривень із конфіскацією тварини.
Як правильно вигулювати собак
Виводити собак за межі квартири або території її проживання можна тільки на повідку (з нашийником, що містить особистий номер), а небезпечних собак – лише на короткому повідку (не довше 1,2 м) та у наморднику;
Вигулювати собаку без повідця можна лише у спеціальних місцях для вигулу тварин (це не стосується собак небезпечних порід);
Господарі повинні прибирати "експерименти" за своїми тваринами (виняток - власники собак-поводирів);
Не можна заходити з тваринами до громадських місць (місця харчування, магазини, кінотеатри тощо) (виняток - собаки-поводири, або якщо це спеціалізовані місця для тварин);
Не можна заходити із тваринами на дитячі чи спортивні майданчики, території лікарень, шкіл, інших навчальних закладів;
Не можна купати тварин біля міських пляжів, у фонтанах;
Вигулювати собак можна лише з 8 до 22 години (режим тиші);
Забороняється вигулювати тварин у стані алкогольного сп'яніння та залишати тварину без нагляду;
Вигулювати собаку має обличчя старше 14 років (якщо порода небезпечна – вигулювати треба особі від 16 років).
З повагою! Успіхів Вам.