Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Митне регулювання, 22 грудня 2024, питання №124419

Провезти консервацію (4 банки із закатаними кришками) через кордон в Польщу

Вітаю, шановні,

Їду у відрядження з України в Польщу (всі необхідні документи маю). Знайома родина, яка живе в Польщі із початком повномасштабного втрогнення, попросила привезти якусь консервацію від їхніх батьків - чотири невеличкі банки із закатаними кришиками та баночку червоної ікри (стандартна, магазинна до 200 грамів). Чи дозволено мені провзети консервацію та червону ікру через кордон?

Завчасно дякую.
Із повагою, Ігор.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Через кордон дозволено перевозити будь-яку їжу, готову до вживання у вигляді страви, але її сумарна вага не повинна перевищувати 2 кг на одну людину.

    А от суворо заборонено перевозити:

    • молоко і молочну продукцію (сири, кисломолочні продукти, консерви, в яких є молочний продукт, наприклад, згущене молоко, теж можуть конфіскувати);
    • м’ясо (свіже) і будь-які м’ясні вироби, ковбаси (у вигляді бутерброду можна), сало, сосиски;
    • консерви (домашні чи магазинні на м’ясній основі).

    Інші продукти перевозити можна, але в обмеженій кількості. Наприклад, ікру можна перевезти лише 125 г на людину, свіжих овочів та фруктів – до 5 кг, шоколад – лише кілька плиток, мед – до 2 кг, яйця та яєчні вироби – до 2 кг, кава – до 500 г, а чай – до 100 г на людину, торти, цукерки, випічка — до 2 кг. Морепродукти та риба — до 5 кг.

    Що стосується домашніх закруток, то прямої заборони немає. Проте митник може на власний розсуд конфіскувати чи дозволити перевезення закруток.

    Оскільки банки з помідорами чи огірками можуть виглядати підозріло (можливо, ви поклали заборонений предмет всередину), вашу консервацію можуть забрати.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA