Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 25 грудня 2024, питання №124543

Відстрочка по догляду за матір'ю (висновок ЛКК - потребує стороннього догляду) та виїзд за кордон

Вітаю! В матері довідка ЛКК, що вона є особою, що потребує стороннього догляду. У сина подана заява на відстрочку на цій підставі. Але в матері ще є донька яка прописана за тією самою адресою. Донька вже багато років проживає за кордоном і вийшла там заміж. На консульскому обліку вона там не стоїть та не прописана, проживає із супругом.
Питання:
1) Чи можуть дати сину відмову у відстрочці тому, що є інший родич?
2) Якщо відстрочку нададуть сину, чи можна буде йому разом із матір'ю виїхати за кордон? Мають бажання провідати ту доньку

Відповіді юристів (4)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    По п.9 ст.23 Закону України про МОБІЛІЗАЦІЮ Ви маєте право на відстрочку від мобілізації.

    ТАКОЖ ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ

    • Антон Клієнт 12 годин тому

      а чи можуть бути питання чи перешкоди за іншого родича, яка прописана на одній жилплощині із матір'ю?

    Карпенко Андрій Володимирович

    НІ, по п.9 це не має значення

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Антоне!

    1) Чи можуть дати сину відмову у відстрочці тому, що є інший родич?

    Ні, не можуть, пункт 9 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в частині права на відстрочку у чоловіків, які здійснюють догляд за одним із своїх батьків, відсутня умова щодо наявності інших родичів.

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    «9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду».

    2) Якщо відстрочку нададуть сину, чи можна буде йому разом із матір'ю виїхати за кордон? Мають бажання провідати ту доньку.

    Так. Син зможе виїхати разом із матір'ю за кордон.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA