Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 30 грудня 2024, питання №124696 340₴

Відсутність броні у резерві +, відображення розшуку

Доброго дня.
Що робити, якщо працівник який мав до 01.12.2024 року бронь на підприємстві, і були всі оновлені дані. З середини грудня отримав бронь у паперовому вигляді, але резерв не відображає бронь і людина знаходиться у розшуку.
Пробували забронювати у "Дії" але надійшла відмова, без відображення причини.
Що робити у такому випадку?
Чи можливе, вирішення питання без відвідування ТЦК і СП так як на обліку людина стоїть у іншому районі і це білет в один кінець.
Дякую.

Відповіді юристів (16)

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Доброго дня!

    Чи надсилало підприємство ПОВІДОМЛЕННЯ про бронювання працівника до ТЦК? Чи має військовозобов'язаний паперовий Витяг про бронювання?

    Працівнику не потрібно йти до ТЦК, адже процес бронювання ПОВНІСТЮ покладений на підприємство і саме вони повинні добиватись оформлення йому відстрочки.

    Згідно пункту 58 постанови КМУ 560

    Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у ПЕРЕЛІКУ згідно з додатком 5.

    Якщо Вас бронювали ще по спискам через Мінекономіки, то ТЦК повинно внести відомості про бронювання протягом 5 днів з дня отримання відповідного повідомлення від підприємства.

    З 1 грудня бронювання відбувається лише через ДІЮ.

    Згідно пункту 29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою; займає посаду на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, за якою йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 ( крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків );
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    Отже, якщо у працівника у Резерв+ вказане про порушення правил військового обліку та його оголосили в розшук, то він вже не зможе бути заброньованим через ДІЮ.

    Загалом у військовозобов'язаного є декілька варіантів дій, щоб вирішити дану ситуацію:

    1. Звернутися до відповідальних осіб підприємства, щоб вони надіслали до ТЦК вимогу оформити відстрочку для працівника

    2. Самостійно відправити до ТЦК лист із проханням виправити помилковий запис про порушення правил військового обліку в Резерв+ та внесли відомості про бронювання.

    3. Направити до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.

    4. Явитись разом з адвокатом до ТЦК, попередньо записавшись в електронну чергу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Вікторія!

    Що робити, якщо працівник який мав до 01.12.2024 року бронь на підприємстві, і були всі оновлені дані. З середини грудня отримав бронь у паперовому вигляді, але резерв не відображає бронь і людина знаходиться у розшуку.

    Потрібно розбиратись з чим саме пов'язане подання чоловіка у розшук ТЦК. Можливо, мова йде про неявку за повісткою? Чи отримував чоловік останню? Також незрозуміло чоловік отримав продовження броні у середині грудня? Тобто витяг Мінекономіки? Станом на сьогодні чоловік має чинне бронювання?

    Пробували забронювати у "Дії" але надійшла відмова, без відображення причини.

    Чоловіка не зможуть забронювати через Дію, оскільки він знаходиться у розшуку, відсутність якого є обов'язковою умовою для бронювання.

    Відповідно до Постанови КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час":

    29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    Що робити у такому випадку?

    Допоки у чоловіка в Резерв+ буде наявна червона стрічка із повідомленням про порушення правил військового обліку, його не зможуть забронювати на підприємстві через Дію.

    Вирішити ж дане питання можливо тільки в ТЦК, на жаль, оскільки саме ТЦК подає військовозобов'язаного у розшук й такий розшук знімає.

    Чи можливе, вирішення питання без відвідування ТЦК і СП так як на обліку людина стоїть у іншому районі і це білет в один кінець.

    Для початку можна спробувати зробити запит до ТЦК із проханням надати інформацію щодо підстави за якою виявлені порушення правил військового обліку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вікторія Ребрик Клієнт 3 місяці тому

      Всі необхідні документи до відповідного РТЦК були подані. Витяг з Мінекономіки оригінал є на руках у працівника, так і були передані під розпис всі необхідні папери. Повісток ні за місцем приписки , ні га підприємство не надходило. Відділ кадрів на підприємстві наполягає, що працівник сам повинен поїхати у відповідний РТЦК, що з'ясувати всі обставини, але вірогідність, що це для працівника білет у один кінець занадто висока

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Працівник не має обов'язку самостійно вирішувати питання з ТЦК. Норми законодавства зазначають, що оформлення відстрочки військовозобов'язаному повинно забезпечити саме підприємство. Тобто, допоки дані не внесені у реєстр й чоловік не перебуває на спеціальному обліку - відстрочка не є оформленою остаточно.

        Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

        1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

        1) заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку;

        Згідно Постанови КМУ №560:

        Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

        Відповідно до статті 25 Закону України "Про мобілізаційну піднотовку та мобілізацію":

        "3. Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються."

        Тож, враховуючи вищевикладене підприємство може надіслати запит до ТЦК задля з'ясування обставин, відповідно до яких дані про бронювання чоловіка не внесені до Резерв+.

        Чоловік же зі свого боку повинен надіслати до ТЦК заяву із проханням надати відповідь з якої причини він знаходиться у розшуку, тобто, які саме правила військового обліку ним порушені, якщо дані оновлені вчасно, повісток він не отримував тощо.

        Який паперовий ВОД має чоловік? Як давно він відвідував ТЦК та проходив ВЛК?

    Карпенко Андрій Володимирович
    20%

    Вітаю!

    НАЖАЛЬ, ВИРІШИТИ ВАШУ ПРОБЛЕМУ (СТАТУС У РОЗШУКУ) ДИСТАНЦІЙНО НЕМОЖЛИВО.

    Якщо військовозобов’язаний перебуває у розшуку, він не зможе розраховувати на бронювання. Відповідні уточнюючі зміни виклав уряд у новій редакції Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів від 22 листопада 2024 р. №1332.

    Так, бронювання військовозобов’язаних здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.

    Як зазначено у змінах, протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • займає посаду на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, за якою йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (тобто, 20 тисяч грн). Це не стосується державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50% акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100%);
    • уточнив персональні дані (передбачені законом про посилення мобілізації, тобто, актуальну адресу, номер телефону та електронну пошту);
    • не перебуває у розшуку.

    Таким чином, якщо особа внесена до списків розшуку, то вона не зможе розраховувати на бронювання.

    ---

    Нова постанова КМУ передбачає також внесення змін до самого порядку бронювання військовозобов’язаних працівників.

    Так, всі бронювання будемо здійснювати з використанням порталу Дія, тобто паперове бронювання буде скасоване, у зв’язку з великим навантаженням на держоргани.

    • Вікторія Ребрик Клієнт 3 місяці тому

      ВЛК проходив у 2022

      ТЦК відвідуваі для вклеєння штрих-коду у травні 2024

      Роботу не змінював на протязі 12 років

      • Карпенко Андрій Володимирович

        НАЖАЛЬ, ВИРІШИТИ ВАШУ ПРОБЛЕМУ (СТАТУС У РОЗШУКУ) ДИСТАНЦІЙНО НЕМОЖЛИВО.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Як на мій погляд, то це може бути просто помилкою. Не бачу жодної підстави для порушення правил військового обліку у чоловіка. Доречи, станом на зараз це доволі розповсюджена практика, тобто, у багатьох чоловіків з'являється червона стрічка із-за помилки або ж збію у реєстрі.

        • Вікторія Ребрик Клієнт 3 місяці тому

          Які Ваші рекомендації?

          Варто їхати самим для уточнення, хоча цей варіант ризиковий, у урахуванням, того, що у нас відбувається з відловом незаброньованих?

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Не скажу, що цей варіант занадто ризикований, оскільки чоловік все ж таки має витяг про бронювання від Мінекономіки, що підтверджує його право на відстрочку. Як також підприємство направило всі необхідні документи до ТЦК.

            Що каже роботодавець чоловіка з цього приводу? Він може направити до ТЦК повідомлення задля з'ясування причини щодо невнесення даних про бронь до Резерв+?

    • Вікторія Ребрик Клієнт 3 місяці тому

      ВЛК проходив у 2022

      ТЦК відвідуваі для вклеєння штрих-коду у травні 2024

      Роботу не змінював на протязі 12 років

    Вікторія Ребрик Клієнт 3 місяці тому

    Всі необхідні документи до відповідного РТЦК були подані. Витяг з Мінекономіки оригінал є на руках у працівника, так і були передані під розпис всі необхідні папери. Повісток ні за місцем приписки , ні на підприємство не надходило. Відділ кадрів на підприємстві наполягає, що працівник сам повинен поїхати у відповідний РТЦК, що з'ясувати всі обставини, але вірогідність, що це для працівника білет у один кінець занадто висока

    • Карпенко Андрій Володимирович

      НАЖАЛЬ, ВИРІШИТИ ВАШУ ПРОБЛЕМУ (СТАТУС У РОЗШУКУ) ДИСТАНЦІЙНО НЕМОЖЛИВО.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Якщо в інформації з Оберегу вам показується статус "в розшуку", то найкраще рішення – звернутися до ТЦК, де ви стоїте на обліку. Цей статус присвоюється тим, хто порушив правила військового обліку.

    Богун Сергій Павлович
    20%

    Доброго дня.

    У розшук військовозобов'язаний може потрапити, якщо він порушив правила військового обліку. Приклади таких порушень:

    громадянин не став на військовий облік, коли йому виповнилося 17 років;

    громадянка з медичною чи фармацевтичною освітою не стала на військовий облік;

    громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього назад у необхідні терміни;

    громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього після 18 травня;

    громадянин не проживає за зареєстрованим місцем проживання і не повідомив про це в ТЦК;

    громадянин не з'явився по повістці в ТЦК у зазначену дату без поважних причин.

    громадянин, який отримав направлення на проходження ВЛК, відмовився проходити медкомісію або після її проходження не з'явився до ТЦК;

    громадянин не з'явився до ТЦК після отримання повістки про призов на військову службу.

    Вирішити ситуацію можливо лише офлайн через візит до ТЦК і СП оскільки не зрозуміло причини оголошення в розшук.

    Якщо ви не отримували повістки та не ухилялися від мобілізації, можна звернутися до слідчого, який ініціював розшук, із клопотанням про скасування постанови та припинення розшуку.

    У разі доведення, що повістка не була вручена або що неявка до ТЦК та СП мала поважні причини, адміністративну справу можуть закрити.

    Тому я рекомендую офіційно витребувати постанову про оголошення у розшук та скасувати її у судовому порядку. Тобто надати до суду скаргу на постанову про оголошення у розшук та необхідні підтверджувальні документи, що особа не отримувала повісток, не переховувалася, а перебувала на стаціонарному лікуванні або ж була у відряджені, тобто мала поважну причину неявки.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас.

    Що робити, якщо працівник який мав до 01.12.2024 року бронь на підприємстві, і були всі оновлені дані. З середини грудня отримав бронь у паперовому вигляді, але резерв не відображає бронь і людина знаходиться у розшуку.Пробували забронювати у "Дії" але надійшла відмова, без відображення причини. Що робити у такому випадку?Чи можливе, вирішення питання без відвідування ТЦК і СП так як на обліку людина стоїть у іншому районі і це білет в один кінець.

    У який спосіб чоловік отримав бронювання у середині грудня? Дуже цікавий момент. Це було бронювання через таємну постанову № 45?

    Чому у нього висвічує Розшук, якщо він увесь цей час мав бронювання? Треба більше деталей. Переконаний, що можна спробувати вирішити питання з ТЦК навіть без відвідування центру комплектування.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України