Задайте питання юристу

886 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 02 січня 2025, питання №124783

Повторне проходження ВЛК

При мобілізації військовий був визнаний придатний, однак наявні документи медичні які містять висновки про стан здоровʼя які свідчать про обмежену придатність. До кого звертатись для повторного проходження влк? На даний час військовий знаходься у вч на навчанні.

Відповіді юристів (10)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Статус "ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИЙ " скасовано.

    ВАМ ТРЕБА ОСКАРЖУВАТИ РІШЕННЯ ВЛК.

    • Наталя Клієнт 2 дні тому

      Обмежено придатний статусу і не було.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Військовослужбовцю потрібно написати рапорт командиру про погіршення стану здоров'я та направлення на ВЛК. Рапорт повинні розглянути протягом 14 днів. Якщо військовий отримає відмову - йому потрібно подати скаргу до Міноборни або він може укласти угоду з адвокатом, який подасть адвокатський запит та при необхідності оскаржить бездіяльність командира у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Наталя Клієнт 2 дні тому

      у вч сказали що не їх компетенції відправляти на повторне влк, запропонували оскаржувати попереднє рішення

      • Дерій Владислав Олегович

        Якщо ще не пройшло більше місяця після проходження медогляду, то для оскарження рішення ВЛК - потрібно подати скаргу до обласної ВЛК.

        • Наталя Клієнт 2 дні тому

          скарга подається в довільній формі. А через рапорт у вч не можна повторно пройти влк, лише через оскарження

          • Дерій Владислав Олегович

            Скарга подається у довільній формі до обласної ВЛК.

            Через рапорт подається запит на проходження повторного ВЛК у разі погіршення стану здоров'я

            • Наталя Клієнт 2 дні тому

              То мене цікавить рапорт на повторне проходження, є такі повноваження у вч відправляти на повторне

          • Дерій Владислав Олегович

            Військовому потрібно писати рапорт не на повторне ВЛК, а на погіршення стану здоров'я, потребу у лікуванні та подальшому направленню на ВЛК.

            Згідно п. 6.1. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України Направлення на медичний огляд військовослужбовців проводиться: прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, штатних ВЛК, керівниками ТЦК та СП, начальниками (керівниками) закладів охорони здоров’я за місцем лікування, органів військового управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, органами прокуратури, слідчим, судом у порядку та з метою, визначеними цим Положенням.

            Прямі начальники від командира окремої частини, йому рівних та вище мають право направляти підпорядкованих військовослужбовців на медичний огляд ВЛК з метою визначення ступеня придатності до військової служби виключно за рекомендацією лікаря закладу охорони здоров’я (установи), у разі виявлення у військовослужбовця під час обстеження або лікування захворювань, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), що можуть зумовлювати непридатність до військової служби.

            Також направлення військовослужбовців на медичний огляд ВЛК прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище проводиться у випадках, визначених Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153, та Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 10 квітня 2009 року № 170, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 року за № 438/16454.

    Карпенко Андрій Володимирович

    ДІЙСНО, ВАМ ПОТРІБНО ОСКАРЖУВАТИ ВЛК.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA