Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи може дружина вивозити з України документи на нерухоме майно (витяг, право власності та свідотство про реєстрацію) яке їй не належить, а належить її чоловіку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Покладіть серед речей в багажу і вивезете без проблеми.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Так, може, жодних заборон щодо цього чинним законодавством не передбачено. У випадку будь-яких питань, рекомендую мати свідоцтво про шоюб, наявність якого зніме всі питання. Тому відповідь на Ваше питання - ТАК, дружина може переміщати документи, які належать її чоловіку.
З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Звичайно Ваша дружина може вивезти документи. Чинне законодавство не має заборони щодо останнього. Ваша дружина має право на провезення, наприклад, навіть тих документів, які посвідчуюють Вашу особу, оскільки і такої заборони закон не містить. Що стосується витягу, права власності та свідотства про реєстрацію на нерухоме майно, то це взагалі не підлягає обговоренню.
Товари, щодо яких діють заборони - це товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України.
Так до ввезення на митну територію Україну заборонено:
Заборонено до вивезення з України:
Товари заборонені для транзиту через територію України:
Товари обмежені до переміщення.
Товари, щодо яких діють обмеження - це товари, які можна перевозити тільки за наявності відповідних дозвільних документів.Функції регулювання експорту, імпорту та транзиту таких видів товарів здійснюються відповідною урядовою комісією, а безпосередня видача дозволів на переміщення цих товарів через митний кордон України покладена на Міністерство економіки України.
Для зручного користування Державна митна служба України зібрала в одному місці весь перелік товарів, щодо яких діють обмеження та заборони. Ознайомитись з усім списком товарів можна, завантаживши файли нижче.
https://customs.gov.ua/tovari-shchodo-iakikh-diiut...
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧИ ДОКУМЕНТИ НА НЕРУХОМІСТЬ НЕ ЗАБОРОНЕНИ ДЛЯ ВИВОЗУ З УКРАЇНИ.
ДРУЖИНА БЕЗ ПЕРЕШКОД МОЖЕ ВИВЕЗТИ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ЇЇ ЧОЛОВІКУ - ІНША СПРАВА, ЩО ЇХ КРАЩЕ ПОКЛАСТИ СЕРЕД РЕЧЕЙ ТА НЕ АКЦЕНТУВАТИ НА ЇХ НАЯВНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ПРИКОРДОННОЇ ТА МИТНОЇ СЛУЖБИ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:
https://customs.gov.ua/tovari-shchodo-iakikh-diiut...
Заборонено до вивезення з України:
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, жодних проблем в цьому не має, тим паче ви офіційно є жінкою маючи з собою свідоцтво про, шлюб ні яких перешкод не буде!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Дружина може перевозити правовстановлюючі документи на нерухомість, яка належить чоловіку. Законодавство не забороняє перевезення таких документів, оскільки вони є приватними і не містять обмежень щодо їх транспортування фізичними особами через державний кордон.
Однак, врахуйте такі важливі моменти:
1. Якщо документи перевезені в особистих цілях (наприклад, для надання копій для проведення певних юридичних чи адміністративних процедур за кордоном), це не буде порушенням.
2. Якщо документи можуть бути пов’язані з фінансовими чи правовими перевірками, або якщо мова йде про нерухомість, що має значення для певних юридичних процесів, у такому випадку варто уточнити, чи не потребує перевезення додаткових дозволів або перевірок.
У цілому перевезення таких документів не є незаконним і не спричиняє порушення митних чи інших правових норм.
З повагою, юрист Дерій В.О.!