Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 03 березня 2020, питання №12600 100₴

Перерасчет пенсии работающего пенсионера

Прошу подсказать правильно ли сделали перерасчет пенсии:
Расчет только по стажу за 2 года. среднюю з/п взяли с прошлого перерасчета 8105.85 грн только поменяли Коэффициент стажа. среднюю з/п по Украине в расчет не взяли. Средняя з/п по Украине за 2017-2019 гг = 7763.17 грн, Коэффициент з/п = 1.76123. Средняя з/п = 13672.73 грн Коэффициент стажа 0.46417 и отсюда как я полагаю должна быть начислена пенсия. Подскажите правильно ли подсчитал и что мне делать с ПФУ если они не хотят пересчитывать

Відповіді юристів (7)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    обращайтесь к узконаправленному специалисту

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    20%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий день.

    Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відповідно до ПОрядку роведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

    Тобто, пенсійний фонд бепер для перерахунку: 24 місцяів страхового стажу після призначення пенсії та розмір заробітної плати з якої були раніше обчислено пенсію (який враховувався під час призначення пенсії).

    Якщо надана консультація Вам допомола, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 5 років тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного Фонду з письмовою заявою про проведення перерахунку, вони мають надати відповідь на письмову заяву у 15 -ти денний термін згідно ЗУ Про звернення громадян ст.11 , а потім оскаржіть їх відповідь до суду.

    Ви маєте на це право!

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Ковальчук Владимир
    20%

    Перерасчет пенсии работающим пенсионерам в 2019 году в Украине осуществляется автоматически. Вам больше не нужно писать заявление и собрать другие дополнительные документы о стаже и размере заработка. Огромный плюс здесь очевиден. Это избавило пенсионеров от одной проблемы – это стояние в бесконечных очередях при подаче документов. Но расслабляться не стоит. Контроль за вашими финансами только в ваших руках.Совсем недавно начали осуществлять перерасчет пенсии работающим пенсионерам в Украине по новому Закону, а точнее изменениям, которые предложили законодатели. Система перерасчета в пришедшем году разделена на 5 этапов для разных категорий:

    военные пенсии;увеличение минимального размера пенсий для лиц со стажем 35 лет, достигших 65 лет;индексация;работающим пенсионерам;в связи с ростом прожиточного минимума.

    Таким образом, что ожидает пенсионеров в 2019 году? Три этапа уже было проведено с начала 2019-го, ожидается окончание четвертого этапа и переход с 1 июня к перерасчету для работающих пенсионеров.

    Этапность необходима для того, чтобы соблюдать последовательность и очередность. Кроме того, резкое увеличение выплат – это прямая угроза экономической стабильности страны.

    Порядок перерасчета пенсии работающим пенсионерам осуществляется по формуле:

    П = Зср * Кзп * Кс

    Здесь учитываются такие основные факторы – средняя заработная плата, страховой стаж и коэффициент зарплаты. Данная формула также определяет сумму средней заработной платы по среднему заработку украинца. Рост выплат в данном случае может изменяться только в зависимости от повышения прожиточного уровня населения, что и происходит сегодня. Других дополнительных возможностей увеличить размер обязательного социального страхования просто нет.

    Токмач Галина Миколаївна
    20%

    Здравствуйте. Нужно написать официальное письмо с просьбой разъяснить, как они делали перерасчёт. Потом такое же письмо можно написать в областной Пенсионный. Тогда все станет понятно. Если нужна будет помощь в составлении жалобы и заявлений, обращайтесь ко мне по форме "Обратиться к юристу" в моем кабинете. Помогу

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня.

    ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1566-05):

    4.9. Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається відповідно до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03 листопада 2017 року № 26-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2017 року за № 1464/31332.

    У разі звернення пенсіонера видається (це обов'язок пенсійного органу) виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії.

    Враховуючи зазначене, Вам необхідно спочатку надіслати на ім'я керівника місцевого пенсійного органу запит про надання Вам виписки з розпорядження про перерахунок пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії.

    Після отримання виписки, якщо будете незгодні з рішенням місцевого пенсійного органу про перерахунок пенсії та бажатимете, щоб її перерахували повторно, Ви можете оскаржити таке рішення до органів Пенсійного Фонду вищого рівня.

    ПОРЯДОК розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 12.10.2007 № 18-6 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1241-07):

    Таку скаргу Ви можете подати особисто або через законного представника.

    Скарга може бути подана до органу Пенсійного Фонду вищого рівня протягом одного року з моменту прийняття рішення, але не пізніше ніж за один місяць з моменту ознайомлення заявника з прийнятим рішенням. Пропущений з поважної причини термін може бути поновлений органом Пенсійного Фонду, що розглядає скаргу.

    У скарзі зазначають:

    • - прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання заявника;
    • - найменування органу Пенсійного Фонду, яким прийнято рішення;
    • - суть вимоги;
    • - інформацію про оскарження рішення органу Пенсійного Фонду в суді (у разі оскарження рішення).

    Скарга має бути викладена у письмовій формі і підписана заявником із зазначенням дати. Скарга надсилається до органу Пенсійного Фонду поштою або передається заявником особисто.

    Скарга, оформлена без дотримання цих вимог, не дає можливості розглянути її і повертається заявнику з відповідними обґрунтуваннями не пізніше ніж через десять днів з дня її отримання.

    За потреби заявник може подавати й інші документи, необхідні для розгляду скарги, які після її розгляду йому повертаються.

    Орган Пенсійного Фонду зобов'язаний прийняти мотивоване рішення і надіслати його у термін не більше одного місяця з дня надходження скарги на адресу заявника поштою або надати йому під підпис.

    Якщо у місячний термін вирішити порушені в скарзі питання неможливо, орган Пенсійного Фонду може прийняти рішення про продовження термінів розгляду скарги заявника, про що слід письмово повідомити заявника до закінчення тридцятиденного терміну. При цьому загальний термін розгляду скарги не може перевищувати сорока п'яти днів.

    Орган Пенсійного Фонду при розгляді скарги заявника перевіряє законність і обґрунтованість рішення, що оскаржується, і приймає одне з таких рішень:

    - залишає скаргу без задоволення;

    - повністю або у певній частині задовольняє скаргу.

    У разі повного або часткового задоволення скарги органу, що призначає пенсії, даються - розпорядження про вчинення відповідних дій.

    У разі незгоди заявника з прийнятим рішенням воно може бути оскаржене до органу Пенсійного Фонду вищого рівня або в судовому порядку.

    Рішення вважається надісланим (врученим) заявникові, якщо його вручено під підпис або надіслано листом на адресу за місцем проживання заявника.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Белоусов Николай Евгениевич
    20%
    Белоусов Николай Евгениевич 5 років тому

    Адвокат, м. Запоріжжя, 16 років досвіду

    Для разрешения Вашего вопроса нужны некоторые документы из пенсионного фонда. Это в том случае если Вы хотите проверить начисление и перерасчет пенсии. Для этого Вам необходимо по заявлению истреблвать

    протокол назначения пенсии первичный и последний.

    Расчет заработной платы первичный и последний.

    Расчет стажа первичный и последний.

    Копия трудовой книжки.

    Если будет необходима помощь в этом обращайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України