Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Ребенок 11 лет ловил рыбу запрещенными орудиями лова -Экран. Был задержан рыбоохранным патрулем. Улов 4 рыбки плотва. Заставили вызвать родителей. Инспектор составил на меня протокол якобы я ловил рыбу. Обманом и угрозами мне пришлось подписать этот протокол. разговаривал с начальником патруля, сказал что Вы же подписали протокол. У них есть, с их слов, видеозапись с бодикамеры как мой сын ловит рыбу. Записи моих действий нет. Сейчас ждем вызова в суд. Штраф на меня 6500 грн. Что делать?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго дня. Положення про притягнення до відповідальності батьків за проступки їх дітей містяться в статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з нею, вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Протокол складається при притягненні за адміністративне правопорушення. Після складення протоколу справу про це адмінправопорушення має розглянути орган чи посадова особа, вказана в кодексі про адмінправопрушення. Якщо Вашій дитині є 11 років, то Вас не мали штрафувати за такий проступок дитини. Щоправда Ви писали, що в протоколі вказано, що ніби-то Ви ловили рибу. Ваш адвокат мав-би добиватись непритягнення Вас до адмінвідповідальності через відсутність у Ваших діях складу правопорушення.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
У Вашій заяві з ознаками скарги Ви писали про можливість зустрічного позову, а позовне провадження не практикується при притягненні до відповідальнострі за адміністративні правопорушення. Цивільний позов подається до суду, зокрема, в кримінальному процесі у випадку спричинення злочином матеріальної шкоди. Якщо один правоохоронний орган (в даному випадку це-суд) має здійснювати подальше провадженні в якісь справі, то скарги в таких випадках прийнято подавати до того органу, який здійснюватиме провадження в справі, яка розглядається. Щоправда суд у справах про адміністративні правопорушення притягує до адміністративної відповідальності, а правопорушення правоохоронців передбачені, в основному, не цим кодексом, а Кримінальним кодексом України. Відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України "Підслідність", слідчі органів державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівником правоохоронного органу.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Купап Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;
3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;
4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;
5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;
6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;
7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;
8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;
9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Треба у суді наполягати, що дитина не досягла відповідного віку і провадження підлягає закриття
З повагою Костянтин Гончаренко